Turnaje t-ballistů – 13.2.2014

Turnaje t-ballistů – 13.2.2014

Po týdenní pauze čekalo na t-ballisty opět duo turnajů. Nejprve v rámci Páteční t-ballové ligy došlo na měření sil v tenisové hale LOB v Bohnicích. V neděli pak čekal na “orlíky“ výjezd do Hrotovic

PÁTEČNÍ LIGA

V hraničním počtu 9 lidí se hráči a hráčka Eagles sešla v pražských Bohnicích. Turnaj sloužil hlavně pro nabírání zápasových zkušeností pro tým jehož věkový průměr činil necelých 7 let. I přes značný počet nováčků nedali vyslanci Eagles svoji kůži lacino v konkurenci starších týmu Kotlářky, Storms Řepy a dvou týmů pořádajících Joudrs nehráli „druhé housle“.  Líheň Eagles podala bojovné výkony, nevzdávala se do posledního autu a v žádném zápase vyloženě nepropadla.

O výsledky však nejde, to nejdůležitější se nám podařilo. Děti hra bavila a na každý zápas se těšily a herní dovednosti se utkání po utkání zlepšovaly a zautomatizovávaly.

HROTOVICE – coach ball

Jestli v pátek byla situace ohledně hráčů kritická, v neděli přišla úplná pohroma. Ze čtrnáctičlenné nominace odpadal jeden hráč za druhým. Do slušného počtu 8 hráčů jsme se dostali díky výpomoci Kryštofa Koleva a Lukáše Duspěvy – sedmiletých hráčů, kteří Eagles vytrhli trn z paty. I tak jsme si před každým zápasem museli půjčovat hráče, což pro klub naší velikosti je nedůstojné !!!

V prvním duelu po dlouhé cestě jsme se utkaly s Technikou Brno. Zvykání na nadhoz Juana a mírná nekoncentrovanost znamenala prohru 1:11 a trenéři učinili proslov ohledně přístupu ke každému pálkaři. Promluva a změna nadhozu zabrala pozitivně a v napínavém střetnutí s Pipasem Brno, Eagles zaznamenali první coachballovou výhru sezony.

Posíleni výhrou čekala na drobotinu Eagles v dalším duelu domácí Třebíč. Úvod utkání patřil Eagles, kteří se ujali vysokého vedení. Pořádající celek však zlepšil svoji hru a dostal pražany pod tlak, ze kterého vyústilo několik chyb a nejtěsnější rozdíl ve skóre. Obrat však hráči Eagles nedovolili. Cenná výhra 7:6.

Poslední utkání proti Hrochům Brno už stálo více sil trenéry než hráče. Odevzdaný výkon na pálce i v poli vykrystalizoval v prohru 1:5.

S vyrovnanou bilancí výher a proher se díky kolečku umístili vyslanci Eagles na celkovém třetím místě.

Turnaj přinesl pozitiva, ale samozřejmě i negativa, na kterých v příštích trénincích bude intenzivně pracovat.

Velký dík patří všem rodičům, kteří se zúčastnili jak turnaj v Bohnicích, tak v Hrotovicích.

Za realizační tým

Jan Beneš

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama