EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 1 – 7.4.2014

EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 1 – 7.4.2014

Eagles prohráli úvodní zápas extraligové sezóny 2014 proti Drakům Brno 13 – 4

Přes velký výkon na pálce Ládi Vrbského, dva ze čtyř, Eagles v pátek prohráli na Městském Baseballovém Stadionu v Brně 18ti násobným mistrům české extraligy Drakům Brno, 13 – 4.

Hned od úvodní směny se Eagles do Draků pustili nebojácně. Vrbský, jakožto první pálkař zápasu, zaznamenal jednometový odpal a Petr Zýma vybojoval metu zdarma. Hejma pak dlouhým odpalem do středního pole posunuje za cenu outu Vrbského na metu třetí. Ten pak dobíhá pro první bod na sebeobětovací odpal Warda do středního pole.

Bohužel hned v dohrávce první směny Draci kontrují, když po dvoumetovém odpalu, metě zdarma pro Schneidera a chybě obrany při odpalu Budského jsou naplněny všechny mety. Merritt ještě zvládá svými nadhozy Polanského, kterému je chycen vysoký odpal ve foul ballovém teritoriu. Ale Kremláček pak trestá chybu obrany a to to nejvyšší možnou daňí a to homerunem na plné mety, tedy grand slamem.

Ve čtvrté směně se Eagles daří vyrovnat na 4-4, když domácí nadhazovač Draků, Petr Minařík, začíná směnu trefením Drábka. Po strike outu Laubeho dává Michaelovi Zýmovi metu zdarma a Borecký mu posílá nadhoz do levého pole, na který jde Drábek až domů a Zýma s Boreckým se posunují na třetí a druhou metu na tuto rozehru na domací metě. Vrbský pak má svůj druhý odpal v zápase při dvou outech do levého pole a posílá oba hráče na domací metu.

Ale opět v dohrávce směny Draci kontrolují hru svými dvěma doběhy opět za přispění chyby v obraně.

Po Minaříkovi přebírá kopec nová posila Draků levoruký nadhazovač Wilson Lee z Austrálie. Na kopci si vede suvereně a Eagles k ničemu nepouští.

Naopak dohrávka 5. směny je pohroma pro Eagles. Po metě zdarma, singlu Chrousta, dvoumetovém odpalu Polanského, nechyceného jednoduchého odpalu do pravého pole, další metě zdarma pro Felkla a Hrušovského, jednometovém odpalu Dubového a Hajtmara Draci skórují hned pětkrát a upravují skóre na 11 – 4.

V sedmé směně se Drakům podaří přidat další dva body, ale opět neumožněných, protože obrana Eagles opět vytvořila další chybu.

Za Eagles se na poslední čtyři outy objevuje na kopci Jakub Podzimek, 18ti letý levoruký nadhazovač, pro kterého je to debut v extralize. Svou roli zvládá naprosto famózně a všechny čtyři pálkaře, který se na něj postavili, tak usazuje zpátky na lavičku (3 fly outy a 1 ground out).

Za Draky poslední 3 směny doházel velmi zkušený Martin Veselý, který se zřejmě v této sezóně bude více objevovat na kopci, ale všichni si pamatujeme jeho skvělé výkony na pálce a v zadním poli, jak v barvách Draků tak v barvách národního týmu.

Petr Minařík i přes nevýrazný výkon na kopci si připsal vítězství za Draky. Dovolil tři doběhy ve čtyřech směnách. Dovolil  dva odplay a dal čtyři mety zdarma, naopak vystrikeoutoval tři.

Nejlépe na pálce se dařilo Jakubovi Hajtmarovi, Tomáši Polanskému, Michaelovi Kremláčkovi a Přemkovi Chrostouvi, kteří se dohromady zasloužili o sedm odpalů a osm stažených bodů.

Bradley Merritt si připsal první porážku v sezóně, ač na jeho vrub šel jen jeden doběh z devíti umožněných. Vystrikeoutoval tři pálkaře, čtyřem dal metu zdarma a dvou dovolil úspěně odpálit.

Advertisement