EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 2 – 7.4.2014

EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 2 – 7.4.2014

Eagles vytěžili maximum ze svých šesti odpalů a zvítězili ve druhém zápase nad Drakami Brno 8-4.

Eagles i Draci měli v prvním sobotním zápase šance ke skórování, ale byli to Eagles, kteří jich využili a vyhráli 8-4 a srovnali tak stav série na 1-1.

Draci Brno měli více odpalů než Eagles 8 – 6, ale nechali na metách 7 běžců.

Michael Zýma za Eagles měl žhavou pálku. Michael měl jeden odpal ze tří startů, jeden ztažený bod a dva doběhy. V sedmé směně odpálil homerun.

Eagles se mohli spolehnout na kopci na Tomáše Duffka, který ukrajoval směnu po směně za cestou k vítězství. Tomáš hodil 6 2/3 inningu, kde umožnil pět odpalů, čtyři mety zdarma a zaznamenal jeden strike out. Za jeho působení se Drakům nepovedl ani jeden doběh.

Michal Sobotka za Draky zaznamenal prohru. Protrápil se na kopci k odházeným 5 2/3 směn, hodil čtyři mety zdarma, tři strike outy a umožnil pět doběhů.

Eagles closer Viktor Šmidt si poradil s posledními sedmi outy zápasu a zaznamenal tak první “save” sezóny.

Vedení si Eagles udrželi po té, co ve třetí směně zaznamenali první doběh.

Ve třetí směně po singlu Pojera do pravého pole ho posouvá Vrbský na signál run and hit na druhou metu, když sám je out. Petr Zýma pálí line drive na Budského, který se pro něj natahuje a odráží se od něj ke druhé metě. Tento odpal je na tabuli zaznamenán, jako chyba polaře a tak máme běžce na první a třetí metě. Pojer pak dobíhá pro první bod na divoký nadhoz Sobotky.

V páté směně opět začíná dobře směnu Pojer, když mu Sobotka dává metu zdarma. Posouvá se na druhou metu na “passed ball” a zrovna tak i na metu třetí. Vrbský pak bohužel pálí míč po zemi na třetí metu a tak Pojer nemůže jít domů. Sobotka pak, ale dalším “passed ballem” dává možnost skórovat. Zýma pak také dostává metu zdarma a krade hned metu následující. Sobotkovi se pak dvěma strike outy po sobě daří ze směny uniknout bez další bodové újmy.

V šesté směně Eagles těží maximum na 2 outy a obsazené první metě. Michael Zýma krade druhou metu. Borecký se dostává na první metu po puštěném třetím striku a následném přehozu zadáka Draků Břeně dokonce jde až na metu třetí a Zýma M. skóruje. Pojer pak má další metu zdarma a Láďa Vrbský se po něm opírá do nadhozu, který končí u lajny v levém poli a skórují, jak Borecký tak Pojer.

V sedmé směně při dvou outech Michael Zýma vysílá laser přes hrazení levého pole a homerunem zvyžuje skóre na 6-0.

V dohrávce sedmé směny přichází nápor domácích Draků opět za pomoci chyby v poli. Kremláček se dostává na metu po chybě Drábka. Budskému je pak chycen vysoký foul ball těsně u back stopu. Ondráček pak od Duffka dostává metu zdarma. Schneider střídá Kremláčka na metě a krade třetí metu a Ondráček jde na druhou. Felkl pak groudballem na třetí metu Drakům moc nepomáhá a jsou dva outy. Břeň pak od rozhodčího dostává druhou šanci na pálce, kde byl jasný strike out a využívá ji a singlem mezi trojku a spojku posílá oba své spoluhráče domů. Draci cítí svou šanci. Hrušovský dostává metu zdarma. Na kopci střídá Duffka Viktor Šmidt. Dostává se pod stav na Dubového, který pálí single do levého pole a posílá Břeně ze dvojky domů a ještě se oba běžci posouvají na třetí a druhou metu. Skóre 6-3. Viktor pak ukončuje zkušeně směnu a to když donutí Hajtmara odpálit vysoký míč na spojku.

V osmé směně se Drakům ještě daří po doublu Chrousta a dalekém odpalu Schneidera do středního pole, který jím posunul Chrousta na metu třetí bodovat, po té, co zadák nechytil nadhoz Viktora. Skóre 6-4 a vypadá to ještě na dramatickou koncovku.

Ukazuje se však letošní síla Eagles a devátou směnu začíná Petr Zýma singlem. Při signálu run and hit, pálí Hejma tvrdí odpal na spojku, která se, ale díky krádeži cukla k druhé metě a tak míč nezpracuje a oba hráči jsou bezpečně na metách. Nedaří se nám pak posunout ulejvkou běžce na druhou a třetí metu a místo toho je Zýma out na trojce. Hejma ji pak, ale následně ukradne a máme jedničku a trojku obsazenou s jedním outem. Další chyba Jana Felkla na spojce při tvrdém odpalu po zemi Honzi Drábka umožňuje bodovat Hejmovi. Laube pak ještě stahuje Warda z druhé mety na krásný odpal do pravého pole. Skóre 8-4.

V dohrávce pak Viki Šmidt umožní jen jeden odpal a naopak přidává dva strike outy a tím druhým bezpečně zavírá zápas.

Eagles zaslouženě vyhrávají 8-4 a vyrovnávají sérii na 1-1.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama