EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 3 – 7.4.2014

EXTRALIGA – DRACI vs EAGLES – GAME 3 – 7.4.2014

Pětibodová první směna pomohla k vítězství Eagles nad domácími Draky Brno na MBS v sobotu v Brně, 10-5.

Na Matěje Hejmu byl spoleh v pálkařském území. Hejma měl dva odpaly z pěti startů, jeden stažený bod a dva doběhy.

Daniel Vítek odházel 7 1/3 inningu za Eagles a připsal si vítězství v zápase. Umožnil sedm odpalů a tři mety zdarma, zatícmo zaznamenal tři strike outy.

Wilson Lee, australská posila Draků, zaznamena prohru. Vydržel pouze pět směn, kde zaznamenal pět doběhů, dvě mety zdarma a dva strike outy.

Musela to být, jak ledová sprcha pro australského nadhazovače Draků, když po výborně dvou odházených směnách v pátečním zápase Eagles nic nedovolil, a nyní hned první tři pálkaři Láďa Vrbský, Petr Zýma a Matěj Hejma zaznamenali úspěšný jednometový odpal. Drábek pak tvrdým odpalem, který se odrazil přímo od samotného Lee umožnil skórovat Zýmovi. Hejma pak ukradl třetí metu. Michael Zýma dostal metu zdarma a následně ukradl metu druhou. Při snaze ho na druhé metě vyoutovat Hejma drze Drakům vzal domací metu a skóre už bylo 3:0. Tom Ward dostal také metu zdarma. Lukáš Borecký pak krásnou ulejvkou, ke třetí metě nedává šanci nikde zahrát out a tak máme plné mety s jedním outem. Lee pak hází nechytatelný nadhoz a tak se všichni posouvají o metu vpřed 4:0. Ruda Pelzl pak sebeobětovacím odpalem do levého pole posílá Warda pro pátý bod ve směně.

Drakům se hned v dohrávce snaží skóre korigovat na 5-2. Hajtmar začíná směnu singlem a pak ukradne druhou i třetí metu. Mezitím je Schneider out na odpal do pravého pole. Přemek Chroust dvoumetovým odpalem posílá Hajtmara pro první domácí bod. Kremláček dalším singlem posouvá Chrousta na třetí metu a Polanský také pálí single do pravého pole, na který dobíhá Chroust. Pak Vítek strike outuje Ondráčka a Břeň pálí lajnu přímo na Hejmu.

Vítek se na kopci usazuje a další dvě směny zvládá na šest pálkařů. Ve čtvrté směně se Drakům daří snížit na rozdíl dvou bodů, 5-3, a to po Ondráčkově singlu, který je následně posunut na druhou metu Břeněm a Karel Hrušovský singlem do pravého pole posouvá Ondráčka na domací.

V šesté směně se i nám daří přidat jeden bod na tabuli. To když Tom Ward začíná směnu metou zdarma. Borecký ho pak posouvá na metu druhou. Ruda Pelzl pálí single na spojku a posouvá Warda na trojku. Jan Pojer pak perfektně zahranou squeeze play-í dostává Warda na domácí metu.

V sedmé směně definitivně rozhodujeme zápas, když přidáváme další čtyři doběhy. Petr Zýma začíná směnu metou zdarma. Hejma pálí single do pravého pole a Zýma jde až na třetí metu. Hejma krade druhou metu. Drábek napodobuje Hejmu a také pálí single do pravého pole. Zýma skóruje, Hejma jde na trojku. Michael Zýma pálí další dvoumetový odpal proti Drakům. Hejma skóruje, Drábek na třetí, Zýma na druhé. Tom Ward následuje jednometovým odpalem dolevého pole, Drábek i Zýma skórují. 10-3.

V osmé směně ještě Draci upravují výsledek na konečných 10-5, když na single Kremláčka a Ondráčka skórují Hajtmar a Chroust, kteří se oba dostali do hry na metu zdarma. Po Kremláčkově singlu jde na kopec holandská posila Eagles, teprve 21 letý Rick van Dijck. Ve směně zaznamená 2 outy a jeden hit Ondráčka. Devátou směnu pak zavře na tři pálkaře, když jednoho vystrikeoutuje a dva nechá odpálit vysoko do vzduchu pro jednoduchý out.

V ofenzívě se nejvíce za Eagles dařilo Matěji Hejmovi, Petru Zýmovi a Láďovi Vrbskému, kteří každý zaznamenali po dvou odpalech. Tom Ward a Jan Drábek naopak zaznamenali po dvou stažených bodech (RBI).

Eagles úspěšně vstoupili do sezóny a vyhráli první sérii pro obhájcům titulu Drakům Brno 2-1 na zápasy. Zřejmě tak po dvou dekádách tak dostali Draky Brno do situace, kdy v kolonce proher mají vyšší číslo než v kolonce výher.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama