EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 1 – 28.4.2014

EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 1 – 28.4.2014

PRVNÍ SOBOTNÍ ZÁPAS MEZI PRAŽSKÝMI EAGLES A BRNĚNSKÝMI HROCHY OZDOBIL SOUBOJ REPREZENTAČNÍCH NADHAZOVAČŮ. TOMÁŠ DUFFEK NAKONEC VYŠEL ZE SOUBOJE VÍTĚZNĚ PO TÉ, CO JAN DRÁBEK V DEVÁTÉ SMĚNĚ ODPÁLIL MONSTRÓZNÍ HOMERUN A EAGLES ZVÍTĚZILI 2-1.

Oba reprezentační nadhazovači Tomáš Duffek (Eagles) a Vojtěch Jelínek (Hroši) se střetli proti sobě hned v prvním duelu mezi Pražskými Eagles a Brněnskými Hrochy. Oba nadhazovači vstupovali do utkání bez porážky a také jako lídři ve statistice nejméně obdržených bodů na zápas. Oba nadhazovači dostáli své pověsti a každý umožnil pouze jediný doběh svému protivníkovi.

Eagles, jako nejvíce skórující tým v extralize, sice zahrozili hned v první směně trojmetovým odpalem Jana Pojera, ale Jelínek si pak dvěma strikeouty pomohl a ukončil první směnu.

Duffek naopak začal první směnu famózně, když na 10 nadhozů vystrikeoutoval první tři pálkaře Hrochů. Ale hned ve druhé směně Hroši, jmenovitě Milan Vystrčil, odpálil single a David Winkler dlouhým odpalem do levého středního pole, který skončil možná necelý půl metr pod horním okrajem plotu poslal Hrochy do vedení 1-0.

Nadhazovačský koncert pokračoval na obou stranách. Eagles se přeci jenom více dařilo dostávat na mety, ale vždy to nebylo dost, aby se jim podařilo dostat běžce na domací metu a utkání vyrovnat.

Až v šesté směně se Eagles podařilo vyrovnat na 1-1, to když se Petr Zýma opřel do čtvrtého nadhozu, který ve svém třetím startu na pálce viděl a ten skončil až za homerunovým plotem v levém poli.

Vojtu Jelínka pak z kopce vyhnal opět Petr Zýma, který začal osmou směnu už svým třetím dobrým odpalem v zápase. Na kopec pak Hroši dávají svou americkou posilu Trevora Holdera, kterému se daří dostat ze směny po fly outu a chycené krádeži Zýmy.

Na začátku deváté směny Holder pokračuje výbornými a trvrdými nadhozy a hned jsou dva outy. Pak se, ale ke svému čtvrtému startu staví Jan Drábek a hned první Holderův fastball posílá asi 15 metrů za hrazení ve středním poli a posílá Eagles do vedení 2-1.

Duffek dál kosí soupeře svými nadhozi. První, třetí, čtvrtou, sedmou a osmou směnu vždy zvládá na tři pálkaře a před poslední směnou má naházeno něco přes 80 nadhozů a tak není důvod proč by utkání nedoházel.

Ján Jablonka, ale devátou směnu začíná singlem do levého pole. Ondráček pak svojí dobrou ulejvkou a svou rychlostí přiměje obranu Eagles k chybě a najednou mají Hroši první a třetí metu obsazenou bez outu.

Michal Müller, hlavní trenér Eagles, po krátké poradě s Duffkem posílá na kopec holandskou posilu Ricka van Dijcka a žádá ji o nemožné, aby utkání dovedla do vítězného konce.

Milan Vystrčil, jeden z nejlepších pálkařů Hrochů, je tím prvním, se kterým si van Dijck poradil za této situace strike outem. Davida Winklera pak dostává na odpálený pop up k back stopu, který chytá Ruda Pelzl. Poslední out Eagles zahrává Jan Drábek po odpáleném míči José Ortize.

Rick van Dijck tak dělá na kopci nemožné a připisuje si další save v této sezóně a další směnu bez umožného bodu.

Tomáš Duffek si tedy připisuje již čtvrtou výhru v této sezóně za 8 odházených směn, jeden umožněný bod na šest odpalů, nedal žádnou metu a připsal si osm strike outů.

Vojtěch Jelínek vyšel v tomto zápase na prázdno. Odházel 7 1/3 směny, umožnil 1 bod na 8 odpalů, nedal žádnou metu zdarma a uštědřil 6 strikeoutů.

Trevor Holder připisuje porážku v zápase za 1 2/3 směny, 1 umožněný bod na 2 odpaly a 1 strikeout.

Na pálce se nejvíce dařilo Petru Zýmovi, který měl 3 ze 4 a dal vyrovnávající homerun a Janu Drábkovi, který měl 2 ze 4 s vítězným homerunem.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama