EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 1 – 28.4.2014

EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 1 – 28.4.2014

PRVNÍ SOBOTNÍ ZÁPAS MEZI PRAŽSKÝMI EAGLES A BRNĚNSKÝMI HROCHY OZDOBIL SOUBOJ REPREZENTAČNÍCH NADHAZOVAČŮ. TOMÁŠ DUFFEK NAKONEC VYŠEL ZE SOUBOJE VÍTĚZNĚ PO TÉ, CO JAN DRÁBEK V DEVÁTÉ SMĚNĚ ODPÁLIL MONSTRÓZNÍ HOMERUN A EAGLES ZVÍTĚZILI 2-1.

Oba reprezentační nadhazovači Tomáš Duffek (Eagles) a Vojtěch Jelínek (Hroši) se střetli proti sobě hned v prvním duelu mezi Pražskými Eagles a Brněnskými Hrochy. Oba nadhazovači vstupovali do utkání bez porážky a také jako lídři ve statistice nejméně obdržených bodů na zápas. Oba nadhazovači dostáli své pověsti a každý umožnil pouze jediný doběh svému protivníkovi.

Eagles, jako nejvíce skórující tým v extralize, sice zahrozili hned v první směně trojmetovým odpalem Jana Pojera, ale Jelínek si pak dvěma strikeouty pomohl a ukončil první směnu.

Duffek naopak začal první směnu famózně, když na 10 nadhozů vystrikeoutoval první tři pálkaře Hrochů. Ale hned ve druhé směně Hroši, jmenovitě Milan Vystrčil, odpálil single a David Winkler dlouhým odpalem do levého středního pole, který skončil možná necelý půl metr pod horním okrajem plotu poslal Hrochy do vedení 1-0.

Nadhazovačský koncert pokračoval na obou stranách. Eagles se přeci jenom více dařilo dostávat na mety, ale vždy to nebylo dost, aby se jim podařilo dostat běžce na domací metu a utkání vyrovnat.

Až v šesté směně se Eagles podařilo vyrovnat na 1-1, to když se Petr Zýma opřel do čtvrtého nadhozu, který ve svém třetím startu na pálce viděl a ten skončil až za homerunovým plotem v levém poli.

Vojtu Jelínka pak z kopce vyhnal opět Petr Zýma, který začal osmou směnu už svým třetím dobrým odpalem v zápase. Na kopec pak Hroši dávají svou americkou posilu Trevora Holdera, kterému se daří dostat ze směny po fly outu a chycené krádeži Zýmy.

Na začátku deváté směny Holder pokračuje výbornými a trvrdými nadhozy a hned jsou dva outy. Pak se, ale ke svému čtvrtému startu staví Jan Drábek a hned první Holderův fastball posílá asi 15 metrů za hrazení ve středním poli a posílá Eagles do vedení 2-1.

Duffek dál kosí soupeře svými nadhozi. První, třetí, čtvrtou, sedmou a osmou směnu vždy zvládá na tři pálkaře a před poslední směnou má naházeno něco přes 80 nadhozů a tak není důvod proč by utkání nedoházel.

Ján Jablonka, ale devátou směnu začíná singlem do levého pole. Ondráček pak svojí dobrou ulejvkou a svou rychlostí přiměje obranu Eagles k chybě a najednou mají Hroši první a třetí metu obsazenou bez outu.

Michal Müller, hlavní trenér Eagles, po krátké poradě s Duffkem posílá na kopec holandskou posilu Ricka van Dijcka a žádá ji o nemožné, aby utkání dovedla do vítězného konce.

Milan Vystrčil, jeden z nejlepších pálkařů Hrochů, je tím prvním, se kterým si van Dijck poradil za této situace strike outem. Davida Winklera pak dostává na odpálený pop up k back stopu, který chytá Ruda Pelzl. Poslední out Eagles zahrává Jan Drábek po odpáleném míči José Ortize.

Rick van Dijck tak dělá na kopci nemožné a připisuje si další save v této sezóně a další směnu bez umožného bodu.

Tomáš Duffek si tedy připisuje již čtvrtou výhru v této sezóně za 8 odházených směn, jeden umožněný bod na šest odpalů, nedal žádnou metu a připsal si osm strike outů.

Vojtěch Jelínek vyšel v tomto zápase na prázdno. Odházel 7 1/3 směny, umožnil 1 bod na 8 odpalů, nedal žádnou metu zdarma a uštědřil 6 strikeoutů.

Trevor Holder připisuje porážku v zápase za 1 2/3 směny, 1 umožněný bod na 2 odpaly a 1 strikeout.

Na pálce se nejvíce dařilo Petru Zýmovi, který měl 3 ze 4 a dal vyrovnávající homerun a Janu Drábkovi, který měl 2 ze 4 s vítězným homerunem.

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama