Jarní turnaj žen z pohledu Eagles – 9.4.2014

Jarní turnaj žen z pohledu Eagles – 9.4.2014

O uplynulém víkendu se v arealu Eagles Parku rozezněli po zimní pauze opět softballové pálky a náš ženský A-tým byl samozřejmě u toho. A jak dopadlo první měření sil extraligových celků ?

Turnaje se účastnilo 5 celků, mimo nás nastoupila Čechie, Chemie-Kotlářka, extraligový nováček Žraloci Ledenice a druholigové Tempo. Systém turnaje byl vcelku jednoduchý, jeden zápas s každým účastníkem.

Sobota 5. dubna

Prvním soupeřem nám bylo Tempo Praha. V utkání se nám dařilo především v útoku, kombinací krátké a nátlakové hry s dlouhými tvrdými odpaly jsme postupně navyšovali skóre. Soupeř nás v obraně příliš nepotrápil a zápas byl ukončen po 4. směně s výsledkem 13:1.

Druhý zápas byl o poznání jiný a naše schopnosti prověřil mnohem více. Soupeřem nám byly Ledenice, za které nastoupila jejich jednička Veronika Pecková. Na prkně Eagles se poprvé objevila posila Bára Škopová. Obě nadhazovačky držely i za přispění výborných zákroků v poli soupeřovi pálkařky na uzdě. Ve druhé směně jsme se ujali vedení 1:0 a tento stav vydržel až do 6. směny. V té jsme si vybrali slabší chvilku a několika metami zdarma a nejistými zákroky v poli jsme šli do 7. směny za stavu 1:3. O to cennější byl útok v poslední směně, kdy se nám podařilo vyrovnat a na 2 auty přidat další 3 body. V dohrávce jsme si již vítězství nenechali vzít a zápas ukončili za stavu 6:3.

Neděle 6. dubna

Hned první zápas nás svedl do souboje proti pražské Kotlářce. Zápas byl od začátku útočný a oba týmy se na pálce projevovaly solidními kontakty. Avšak obě obrany nedovolily soupeřům divočejší skóróvání. Naše útočná převaha se projevila až v 4. a 5. inningu, kdy byl zápas ukončen po výsledku 12:5.

Posledním soupeřem byla Čechie Praha. Na rozdíl od prvního utkání lze tentokrát pochválit hru v obraně, která dovolila soupeři pouze 1 bod. Hlavní zásluhu na tom měla nadhazovačka Martina Lackner, která nepustila do 5. směny ani jednu hráčku na metu. Nám se podařilo během utkání bodovat 4krát a tak si z prvního turnaje odvážíme 1. místo.

 Konečné pořadí:

  1. Eagles Praha
  2. Chemie-Kotlářka
  3. Čechie Praha
  4. Žraloci Ledenice
  5. Tempo Praha

Je těžké hodnotit první turnaje, ale předvedená hra svádí ke kladnému hodnocení jednotlivých výkonů i výkonu celého týmu. Chyb se nikdy člověk nevyvaruje a je určitě nadále na čem pracovat. Další prověrka už nás čeká příští víkend, kdy se hraje Pohár ČSA na Joudrs. Eagles začínají turnaj již v pátek, kdy doma v Eagles Parku hostí Tempo Praha od 18:00. Přijďte nás podpořit, věřím, že bude na co koukat.

Michal Vojáček

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama