Před sezónní turnaje na EAGLES mají své vítěze. – 3.4.2014

Před sezónní turnaje na EAGLES mají své vítěze. – 3.4.2014

O víkendu proběhl za krásného počasí 1. Jarní HR a Jarní turnaj žáků.

1. JARNÍ HR

Seniorský turnaj letos přilákal 8 týmů z toho čtyři týmy z EXTRALIGY. Ve skupině „A“ si nejlépe vedl domácí tým EAGLES PRAHA a v těsném závěsu byl tým ARROWS OSTAVA. Druhou skupinu ovládl tým KOTLÁŘKA PRAHA a na druhém místě se pak umístil tým TEMPO TITANS.

Semifinálová utkání přinesla pěknou podívanou EXTRALIGOVÝCH týmů. Obě utkání byla vyrovnaná a napínavá až do konce. Lépe z těchto bojů vyšel domácí tým Eagles Praha, který porazil Tempo Titans 3:1 a Kotlářka Praha, která zdolala Arrows Ostrava 4:1.

V zápase o sedmé místo si své síly poměřily týmy Old Boys a Třebíč Nuclears. Po dramatickém utkání zvítězila zkušenost, a Old Boys porazili těsně Třebíč 8:6.

Utkání o páté místo byl souboj tým z ČML. Blesk Jablonec do zápasu vstoupil s větším nasazením a po snadné výhře 7:0 získal páté místo.

Boj o třetí místo mezi Arrows Ostrava a Tempo Titans byl zápas pálkařů. Arrows Ostrava si díky dobrému útoku zajistila dostatek bodů a získala 3. místo.

Za krásného počasí se zahájil finálový zápas 16. ročníku 1. Jarní HR. Domácí tým Eagles Praha začal na pálce a hned se ujal vedení 1:0. V dohrávce však Kotlářka skórovala také a ujala se vedení 2:1. Další směna nepřinesla v útoku nic zajímavého a skoré se měnilo až ve třetí. Po sérii úspěšných odpalů se Eagles ujali vedení 4:2. Na to Kotlářka neodpověděla a až do sedmé směny se stav utkání nezměnil. Na začátku sedmé směny se do nadhozu opřel Matěj Hejma, který odpálil míček za hrazení a připsal si tak jeho první HR na turnaji. Eagles tak upravili stav na 7:2, který byl konečný.

Hráči tak mohli oslavovat vítězství na 16. ročníku 1. Jarního HR.

Poslední důležitou událostí tohoto turnaje byla odměna hráči, který odpálí první jarní HR. To se letos podařilo Ivanu Aubrechtovi z týmu Kotlářka Praha, která si odnesl šek v hodnotě 1.000,- Kč na nákup materiálu v baseballovém obchodě na Krči.

Touto cestou bych rád poděkovat „BALL SHOPu“ za tento dárkový poukaz.

JARNÍ TURNAJ ŽÁKŮ

Souběžně se seniorským turnaje v areálu Eagles proběhl Jarní turnaj žáků, který hostil 12 týmů a zajímavostí byl i německý tým KMC Ambassadors.

Skupinu „A“ se na prvním místě umístily hned 3 týmy, které měly pouze jednu porážku. Muselo tak dojít na nepříjemné počítání obdržených bodu, ze kterého nejlépe vyšel tým Kotlářka Praha, na druhém místě Pipas Brno a černý Petr zbyl na Hlubokou.

Skupinu „B“ pak hladce vyhrál německý tým KMC Ambassadors a na druhém místě se umístil tým Sabat Praha.

Zajímavostí tohoto turnaje bylo, že se základní skupiny odehrály na nadhazovací stroje. To mělo za úkol zatraktivnit hru a ušetřit tak týmům nadhazovače do finálových bojů.

V zápase o 11. místo se utkal tým Patriots Liberec a Tempo Titans. V těsném boji lépe z tohoto zápasu odešel tým Patriots, který si připsal první výhru na turnaji.

O 9. místo si síly poměřily týmy Eagles Green a Wolf Domažlice. Wolf v tomto zápase Eagles Green hladce přehráli a ukončili tak turnaj výhrou 6:1.

Utkání o 7. místo odehrál tým Arrows Ostrava proti Technice Brno. Technika hladce zvítězila 9:1 a zajistila si tak 7. místo.

O páté místo si pak síly poměřily týmy Eagles White a Hluboká. V divoké přestřelce se podařilo získat více bodů domácím Eagles White. Konečný výsledek byl 10:6.

Zápas o 3. místo odehrál tým Pipas Brno a Kotlářka Praha. Po dramatickém zápase a těsném výsledku 2:0 se z vítězství radoval tým Pipas Brno, který si tím zajistil 3. místo na turnaji.

Do finálového boje nastoupil tým Sabat Praha a KMC Ambassadors. Sabat v základní skupině Ambassadorům podlehl, ale finálové utkání se hrálo na nadhoz, což je úplně jiný baseball. Ambassadoři do zápasu vešli lépe a většinu zápasu vedli. Sabatu se však utkání podařilo obrátit. Velké drama pak přišlo v dohrávce zápasu, kdy Ambassadoři dotáhli na rozdíl jednoho bodu. Sabat však své vedení již nepustil a stal se mistrem 15. ročníku Jarního turnaje žáků.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům za nasazení, fair play a předvedené herní dovednosti. Dále nesmím opomenout poděkovat všem pomocníkům a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo možné turnaje držet v dobré kvalitě.

Budeme se těšit na další rok.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE 2

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama