T-ball o víkendu nepoznal hořkost porážky – 14.4.2014

T-ball o víkendu nepoznal hořkost porážky – 14.4.2014

O tomto víkendu čekala naší nejmladší kategorii první ostrá venkovní utkání, která měla především ukázat, jak jsme zvládli zimní přípravu.

Nejprve čekal v pátek kategorii U10 derby-dvojzápas Pražského přeboru mladších žáků s odvěkým rivalem z Tempa. Hráči Eagles k oběma zápasům přistoupili velmi aktivně, a to zejména na pálce. Zimní příprava přinesla své ovoce, v obou zápasech jsme byli lepším týmem, a to i přesto, že v obraně se orlíci ještě někdy hledali. Hřiště prostě není tělocvična, míček si občas poskočí -). V prvních zápasech nové sezóny jsme vyhráli 17:9 a 19:8.

V sobotu velmi časně ráno jsme pak vyrazili na první turnaj Teeballové extraligy do Havlíčkova Brodu. Teplota kolem 4´C cestou nebudila příliš optimismu, den se ale nakonec vydařil i co se počasí týče.

Jako první na nás čekal tradičně silný soupeř – Klackaři z Kostelce. Naši orlíci měli trošku těžkopádnější vstup do zápasu – ukvapená pálka a nekoncentrovaný výkon v poli znamenal záhy vedení soupeře 0:4. Naštěstí jsme se postupně dostávali do herního tempa a podařilo se nám zápas zejména změnou přístupu k pálce otočit na konečných 10:4 pro naše barvy.

Po větší herní pauze nás jako další soupeř čekal nováček extraligy, Šneci z Kunovic. Soupeř předvedl sympatický výkon zejména na pálce, přesto na naše rozjeté teeballisty nestačil. V tomto utkání jsme zvítězili 11:6.

Toto vítězství nám zajistilo prvenství ve skupině. Našeho dalšího soupeře nám tak měl určit zápas 2. týmu ze skupiny A (Most) a 3. týmu z naší skupiny (Kunovice). Protože s chutí pálící Šneci v tomto zápase zvítězili, čekalo nás v souboji o finále opakování zápasu ze skupiny.

V tomto druhém vzájemném zápase naši ukázali opravdovou chuť po vítězství a nenechali nikoho na pochybách, že patří do finále. Účast v něm si zajistili výhrou 14:4.

Ve finále na nás čekal tradiční loňský soupeř – Rytíři z Trutnova. Do utkání jsme vlétli, jak se na orly sluší. Po našich dvou pálkách jsme získali jasné vedení 0:10. Bohužel, jak se nám již několikrát stalo, přišel následný útlum, a soupeř s pomocí naší ne zcela koncentrované obrany a několika zcela zbytečných chyb snížil rozdíl na rozdíl jediného bodu, na 9:10. V naší poslední pálce se nám podařilo přidat 2 body, což naše hráče před dohrávkou zápasu trochu uklidnilo. Následovaly tři rychlé auty, které znamenaly konečný stav 12:9 a naše vítězství v prvním extraligovém turnaji.

T-ballisté tedy o prvním hracím víkendu nezaznamenali ani jednu prohru. Mnohem důležitější však z našeho pohledu bylo to, že se do hry vedle „starých mazáků“ velmi dobře zapojili i mladší hráči, kteří ukázali bojového ducha a zejména na pálce několikrát zaveleli k obratu v utkání. Stejně tak nás potěšil velmi aktivní přístup všech hráčů ke hře v útoku.

V tomto směru tak zejména extraligové zápasy stoprocentně splnily to, co jsme od nich očekávali.

JT

Advertisement