EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs TECHNIKA BRNO – GAME 2 – 20.5.2014

EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs TECHNIKA BRNO – GAME 2 – 20.5.2014

Oba týmy se tahali o vítězství ve druhém společném klání, které bylo rozloženo do dvou dní kvůli nepřízni počasí, ale byli to opět Eagles, kteří dvakrát otáčeli nepříznivé skóre a završeli jej vítězstvím 11-7

První sobotní zápas ze dvou plánovaných začal ještě za dobrého počasí, ale v dohrávce páté směny začaly na hřiště dopadat provazy vody a tak rozhodčí přerušili toto utkání na začátku šesté směny za nerozhodnutého stavu 3:3. Zápas se tedy dohrával v nedělním dopoledni, ale i tam pro déšť musel být předčasně ukončen po dohrané sedmé směně.

Na kopci se proti sobě postavili, letos ještě neporažený, Tomáš Duffek za Eagles a Steven Chambers za Techniku. Oba nadhazovači si počínali v prvních dvou směnách suveréně. Jen Tom Ward pokazil Chambersovi perfektní druhou směnu dlouhým startem na pálce, který nakonec završil dvoumetovým odpalem.

Na začátku třetí směny Technika posbírala několik hitů a šikovně posunula běžce sebeobětovacíma ulejvkama a ujala se vedení 2-0. Ze směny Duffek unikl chyceným linedrivem v levém poli při obsazených všech metách.

Ve čtvrté směně Jan Pojer vybojoval proti Chambersovi metu zdarma. Byl to teprve druhý pálkař, kterému se podařilo obsadit metu v zápase. Po dvou pick offech Chamberse na Pojera se Matěj Hejma opřel do jeho nadhozu, který skončil daleko za plotem v levém středním poli a utkání tak srovnal na 2-2. Po rychlých dvou outech opět na pálku přichází Tom Ward, který první nadhoz Chamberse posílá také za plot, tentokráte v pravém středním poli a Eagles se tak ujímají vedení 3-2.

Na začátku páté směny již začíná slabě pršet a Corey Lyon se dostává na single na první metu, aby následně byl out na výborný pick off Duffka.

V dohrávce páté směny už silně prší a Petr Zýma dostává metu zdarma a jde na druhou na puštěný míč zadákem. Na dva outy se dostává ještě na metu také Matěj Hejma opět po metě zdarma a směnu ukončuje Jan Drábek, když Jiří Marek mu chytá jeho odpal u kolen v levém poli.

Rozhodčí pouští zápas dál, ikdyž na hřiště už dopadají provazy vody. Právě Jiří Marek začíná směnu úspěšným odpalem. Duffek pak trefuje nadhozem Menšíka. Má zjevný problém s kontrolou svých nadhozů. Míč se mu lepí k ruce a kopec lehce začíná klouzat. Po krátké úpravě kopce se pokračuje. Orálek propaluje Homolku, který v této situaci čeká ulejvku a je asi v polovině mezi první a domácí metou. Naštěstí Michael Zýma chytá odpálený míč v těchto těžkých podmínkách přímo na lajně za první metou a je z toho alespoň jeden out. Manager Eagles vystupuje z dugoutu a ptá se rozhodčího jestli si myslí, že hřiště je hratelné a dostává se mu odpovědi, že pro rozhodčího hratelné je. Technika pak provádí tzv. squeeze play s Martinem Stříteckým v pálkařském boxu. Není to úplně povedená ulejvka a tak Duffek se snaží zahrát out na domácí metě, ale ve snaže míč rychle sebrat a hodit v těchto mokrých podmínkách podkluzuje a Technika srovnává na 3-3. Rozhodčí po vyrovnávacím bodě přerušuje utkání pro nezpůsobilé hřiště.

V neděli se pokračuje. Hřiště je připravené a má se začít v 11 hodin. Technika však čeká ještě na některé své hráče, kteří museli odjet zpět do Brna a tak využívá pravidla odkladu začátku dvakrát 20 minut. Takže začátek je nakonec v 11:40. Paradoxně těsně před začátkem začně opět vydatně pršet. Na kopci za Eagles je Rick van Dijck, který má za úkol dostat Eagles ze situace, ve které byl včerejší zápas přerušen (1 out a běžec na první a třetí metě). Všichni očekávají, že Technika bude opět hrát squeeze play, což se také děje a ač je ulejvka ještě vice nepovedená a jde přímo a prudce na nadhazovače, tak jako by se toho van Dijck zalekl a buď chtěl hrát dvoj out přes druhou metu a nakonec z toho je jen out na první metě a vedení Techniky 4-3.

V dohrávce šesté směny se na kopci za hosty představuje Daniel Mráz. Homolka, ale vybojuje metu zdarma, po něm Tom Ward také dostává metu zdarma. Michael Zýma pak dává ulejvku ke třetí metě a Hiller v těžkých podmínkách dělá chybu a tak Eagles mají všechny mety obsazené. Ruda Pelzl pak dostává metu zdarma a tak vyrovnává utkání na 4-4. Po strike outu Boreckého odpaluje Petr Zýma na třetí metu, která nezvládá příhoz na první metu a dobíhají na to další dva body. Jan Pojer pak perfektně skládá ulejvku při squeeze play a další bod pro domácí a Pojer je safe na jedničce. Pojer ještě pak krade druhou metu a když při příhozu ji nikdo nekreje tak jde až na třetí a následně dobíhá pro šestý bod při singlu Jana Drábka.

Utkání pokračuje za vydatného deště i v sedmé směně. Mráz na pálce začíná směnu metou zdarma, pak je Lyon out, ale Hiller dává single do levého pole. Jan Drábek pak chytá odpal Marka u třetí mety a chytře šlape svou metu a neriskuje mokrý míč někam házet. Menšík pak odpaluje dvoumeťák do pravého pole a Technika snižuje na 9-5. Orálek pak vyšle svůj vysoký odpal mezi první metu a pravé pole a když Borecký při chytání uklouzne, tak Technika snižuje už na 9-7. Střítecký naštěstí směnu končí groundballem na první metu.

V dohrávce sedmé směny Eagles přidávají ještě dva body, když Ward opět pálí dvoumeťák a na dva outy Borecký dostává metu zdarma a po sérii pickoffů se posouvá na druhou metu na krátký puštěný nadhoz zadákem a pak Petr Zýma svádí na pálce souboj s Daniel Mrázem, který už zjevně neví, čím by Zýmu prohodil a tento souboj nakonec Zýma vyhrává trojmetovým odpalem, 11-7.

Po konci směny rozhodčí shledávají hřiště nezpůsobilým a ukončují toto utkání.

Na pálce se dařilo Tomu Wardovi, který ve čtyřech startech na pálce zaznamenal dva dvoumetové odpaly, jeden homerun a jednu metu zdarma.

Jan Pojer, Petr Zýma, Matěj Hejma a Tom Ward se podíleli na šesti stažených bodech Eagles.

Rick van Dijck si nakonec připsal vítězství v tomto utkání za 1 2/3 směny.

Daniel Mráz tahal za kratší konec v zápase a za 2 směny dal 5 met zdarma a  4 strikeouty si připsal porážku.

Třetí utkání vzájemné utkání, které se mělo o tomto víkendu hrát, bylo odloženo pro nezpůsobilost hřiště na neurčito.

Eagles si tak z hracího víkendu připsali další dvě výhry a stále vedou extraligovou tabulku nad dalším pražským týmem Kotlářkou Praha, které se podařilo o víkendu zdolat Draky Brno v jediném odehraném utkání ze tří 9:3.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama