T-ballisti Eagles i po druhém víkendu vedou extraligu bez porážky -7.5.2014

T-ballisti Eagles i po druhém víkendu vedou extraligu bez porážky -7.5.2014

Tuto sobotu vyrazili naši t-ballisti na 2. kolo teeballové extraligy do Mostu.

Teplota nebyla opět příliš příznivá, cestou ukazoval teploměr něco mezi 4-6´C. Naštěstí na rozdíl od pátečního odpoledne v sobotu ráno Na Ovčíně nepršelo, a navíc tento stav vydržel celý den.

Jako první jsme změřili síly se Šneky z Kunovic. V obraně jsme se trochu hledali, zápas jsme nicméně celou dobu kontrolovali a nakonec jsme zaslouženě zvítězili 11:7. V dalším zápase jsme narazili na tým Klackařů z Kostelce. Náš tradiční soupeř ale dnes nekladl větší odpor, a zápas skončil naším vítězstvím 4:13. Touto výhrou jsme si zajistili první místo ve skupině a čekali jsme na vítěze souboje Havlíčkův Brod – Kunovice. Tentokrát byli úspěšnější hráči Havlíčkova Brodu, o účast ve finále tedy budeme bojovat s nimi.

V tomto duelu zahrála naše obrana v podstatě téměř bez chyby, rovněž k pálce jsme přistupovali s velikou chutí. Nepamatuji, kdy jsme soupeři z Brodu nedovolili udělat v zápase ani bod. Dnes se nám to povedlo a zvítězili jsme jasně 9:0.

Jako druhý tým se do finále probojovali Rytíři z Trutnova, kteří porazili v boji o postup Klackaře.

Důležitý los o výhodu domácího týmu jsme vyhráli a mohlo se začít.

Co se týká týmů, opakovalo se poslední finále z Havlíčkova Brodu. Co se týče průběhu zápasu, měl ovšem již zcela odlišný průběh. Vedení se přiklánělo střídavě na stranu obou soupeřů. Z našeho vedení 3:1 se postupně díky drobným nepřesnostem v naší obraně a silné pálce soupeře rázem stalo vedení Rytířů 5:3 před dohrávkou poslední směny.

A protože v předchozích směnách neoplývala naše pálka zrovna příkladným apetitem, bylo třeba orlíky uklidnit a současně povzbudit. Naštěstí se to dokonale podařilo a i s přispěním trochy toho štěstíčka jsme na 2 auty vyrovnali na 5:5. Víc nám už ale soupeř v této směně nepovolil.

Následoval tak tie-break. Perfektně zahraná double-play odvrátila hrozbu bodu – vyautovali jsme jak pálkaře, tak běžce z druhé mety. Následoval pak již jednoduchý třetí aut a šli jsme na pálku.

Soupeř vsadil vše na hru proti bodu a odpal hrál na třetí metu. Náš běžec však byl na metě včas, a navíc ještě díky chybě pole a přehozu třetí mety doběhl rovnou z této první rozehry pro vítězný bod.

6:5!! Eagles obhájili vítězství z prvního kola teeballové extraligy!

A co víc – orlíci prodloužili svoji neporazitelnost, když ani o tomto víkendu nezaznamenali prohru. I když teď to bylo skutečně o fous.

Soupeři nám ovšem ani příště nic nedarují a moc dobře víme, že je co zlepšovat. Proto nesmíme usnout na vavřínech a i nadále je potřeba tvrdě trénovat.

Děkuji hráčům za předvedené výkony, rodičům za podporu a fandění a mojí ženě za otevření auta -).

JT

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama