VÍTĚZNÝ VSTUP EAGLES B do 3. České softballové ligy žen 2014 – 14.5.2014

VÍTĚZNÝ VSTUP EAGLES B do 3. České softballové ligy žen 2014 – 14.5.2014

K prvnímu turnaji 3. ligy žen, vyrazil B-tým Eagles do nedalekých Sedlčan a Kladna. Turnaj se svěřenkyním Dády a Jirky povedl ideálně a do tabulky třetí ligy si připsal plný počet bodů.

     V úvodním duelu se hráčky Eagles střetly s pořadatelským Pegas Sedlčany. Útok Eagles se do svého soupeře pustil hned od začátku a každou směnu přidával bod za bodem. K silnému útoku se přidala i dobrá obrana, která dovolila soupeři za pět směn pouze dvakrát obsadit metu. Eagles tak vstoupili do turnaje pravou nohou po výhře 14:0.

V druhém utkání Eagles čekal tým C tým Joudrs Praha. Opět začínáme na pálce a i v druhém utkání první útočná snaha přinesla ovoce v podobě dvou bodů.  Bohnický tým však nedal svoji kůži lacino a v dohrávce druhé směny třemi body otočil skóre ve svůj prospěch. Pálkařky Eagles však také zaznamenaly tři body. Joudrs se už nezmohly na odpověď a po přidání dalších dvou bodů se Eagles mohli radovat z druhé výhry v turnaji  7:3.

Poslední sobotní duel postavil Eagles do cesty Spectrum Praha. Poprvé jsme nastoupily do pole jako první a v úvodu čelily drtivému tlaku týmu z Černého Mostu, který skóroval čtyřikrát. Z počáteční bodové smršti se krčský celek vzpamatoval až v polovině zápasu, kdy nejprve snížil ve třetí směně na dvoubodový rozdíl. V následujícím inningu skóroval 4x a ujal se vedení 6:4. Zlepšená obranná hra již dovolila pouze snížení na 6:5. Eagles tak ze sobotního programu i přes nepříjemné počasí a mrazy odešly stoprocentní.

Nedělní program se přesunul na Kladno, kde se Eagles postavili v prvním duelu hráčky MFF Neratovice. Eagles si na turnaji připisují výhru 11:0.

Blondies České Budějovice byly posledním soupeřem. Eagles nastoupili v roli domácích a opět se první obrana pražskému celku příliš nepovedla. Kombinace hitů, met zdarma a erroru dostaly Eagles do šestibodového manka, které událo ráz zápasu. Unavení Eagles již nenašli síly na výraznější zdramatizování zápasu. Zakončili tak turnaj porážkou 4:8.

I přes závěrečnou prohru na turnaji se Eagles v konečném pořadí umístili na první příčce, která znamená plný počet 18 bodů do průběžné tabulky třetí ligy žen.

Další turnaj 3.čslž se hraje na přelomu května a června ve Svoboda Parku v Bohnicích, toho se však Eagles B nezúčastní, neboť bude hájit české a krčské barvy na mezinárodním turnaji Pinkstertoernooi  2014 na hřišti HCAW v holandské Bussumi.

Zapsaly Simona a Kristýna Chadrabovy

Za tým Eagles se ve 3. ČSLŽ nadhazovaly: L. Pantůčková, G. Vlková, T. Krbcová, chytaly: K. Roškotová, M. Kadeřábková,  L. Jordáková, a v poli hrály: P. Kameníková, A. Beková, Ch. Hudlerová, S. Chadrabová, K. Chadrabová a T. Vosáhlová,

Trenérský tým Daniela Viktorýnová a Jirka Havlík

Advertisement