Česká reprezentace vkročila úspěšně do Pražského baseballového týdne – 24.6.2014

Česká reprezentace vkročila úspěšně do Pražského baseballového týdne – 24.6.2014

Odveta za loňské nevydařené finále turnaje se Čechům dokonale vydařila.

International Stars, obhajující loňské celkové vítěztví, odešli tentokrát drtivě poraženi. Celkový výsledek byl pro naší reprezentaci hodně lichotivý, když utkání skončilo vysokou výhrou 11 : 4.

Jenže průběh zápasu nebyl zvláště v prostřední části tak jednoznačný. Americký kauč Justin Prinstein, který svůj celek sestavil jako výběr Američanů, působících v nejvyšších evropských soutěžích, přišel se zajímavou taktikou. Co směna, to pravidelné střídání nadhazovače. A tak diváci postupně viděli neuvěřitelných 9 nadhazovačů na americké straně. A tato taktika byla úspěšná až do konce 6 směny. Naši šli sice nejprve do vedení 5 : 0, jenže právě v 6 směně si náš výborně házející nadhazovač Martin Schneider vybral slabší chvilku a Američané snížili postupně až na 5 : 4. Schneidera vystřídal na kopci Michal Sobotka a útok Stars se podařilo zastavit. Naši pak začali přidávat důsledným útokem a agresivní hrou na metách další body a skóre začalo narůstat až na konečných 11 bodů. V obraně Češi hráli pozorně, bez jediné chyba, z jednotlivců se na pálce dařilo hlavně našemu zadákovi Petru Čechovi, proti jehož pálkařské formě Američtí nadhazovači nenašli účinnou zbraň po celý zápas.

Zápas nakonec za českou reprezentaci doházel Jan Tomek, kterého na nadhazovací kopec poslal hlavní trenér Mike Griffin na začátek 9 směny. Tomek proti americkým pálkařů dominoval a Češi tak vstoupili do turnaje na vítězné vlně.

Dnešní večerní program zahajovacího dne 33. ročníku Pražského baseballového týdne ještě rozehráli další Američané, tým USSSA, kteří již po první směně vedli na Polskem 7 : 0 a ve druhé směně přidali další dva body. Pak se podařilo na chvíli americký útok zastavit, jenže polská pálka byla i nadále bezzubá.

Zítra čeká naše muže den volna, který využijí k tréninku, od 18:00 se ale ve středu v areálu Eagles Praha v Pálkařské ulici v Krči představí česká reprezentace do 21 let proti reprezentaci Ruska. Své první zápasy odehrají i zbývající účastníci, Bělorusko a Slovensko.

K vidění už ale bude od zítřka v areálu v Krči i špičkový softball žen, Pražský softballový týden totiž zahájí i naše softbalistky večerním zápasem od 20:30 proti Švédkám. I v softballovém turnaji budou hrát dva týmy z USA a jejich zápasy slibují vždy dramatickou podívanou.

Pro více informací kontaktujete:

Jan Bagin, 602 224 178602 224 178, janbagin@volny.cz

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama