EXTRALIGA – EAGLES vs DRACI – GAME 5 – 1.6.2014

EXTRALIGA – EAGLES vs DRACI – GAME 5 – 1.6.2014

VYSOKÝ A DLOUHÝ ODPAL JANA DRÁBKA V DEVÁTÉ SMĚNĚ, KTERÝ NAKONEC KONČÍ V RUKAVICI KARLA HRUŠOVSKÉHO PŘÍMO NA HRAZENÍ V LEVÉM POLI PŘI OBSAZENÉ PRVNÍ A DRUHÉ METĚ ZA STAVU 6-4 PRO DRAKY UKONČIL POSLEDNÍ PŘESTŘELKU ZÁKLADNÍHO KOLA MEZI OBĚMA SOUPEŘI. EAGLES CELOU SÉRII VYHRÁLI 3 – 2 NA ZÁPASY. 

Hned v první směně Draci zatlačili na domácí Eagles a po metě zdarma Hajtmara, singlu Derhaka a metě zdarma Přemka Chrousta měli hosté plné mety s jedním outem. Ale z toho všeho se jim podařilo vytěžit jen jediný bod, když Budský odpálil na třetí metu a při otáčeném dvojoutu od domácí mety Ward přehodil Homolku na první metě a tak Derhak mohl doběhnout na domácí. Vítek pak zavřel směnu strikeoutem Polanského.

Domácí Eagles však ukázali svou sílu a hned v dohrávce směny zvrátili výsledek ve svůj prospěch na 3-1. Petr Zýma odstartoval singlem do levého pole, Jan Pojer dostal metu zdarma a Matěj Hejma odpálil dvojmetový odpal do pravého pole, na který doběhl Petr Zýma. Drábek pak sebeobětovacím odpalem do pravého pole stahuje Pojera a třetí bod stahuje Tom Ward trvdým singlem do středního pole.

Ve třetí směně Draci stahují na rozdíl jednoho bodu, po singlu Schneidra, doublu Derhaka a singlu Budského. Směna končí krásně zahraným dvojoutem Michaelem Zýmou na odpal Karla Hrušovského.

V šesté směně Eagles navyšují svůj náskok na 4-2, když Ladislav Vrbský stahuje singlem do středního pole Jana Homolku.

Daniel Vítek odházel dobrých šest směn za Eagles a Drakům povolil sedm odpalů, umožnil jeden doběh, dal tři mety zdarma a rozdal tři strikeouty. Nicméně i takto dobrý výkon nestačil na vítězství.

Drakům se daří vyrovnat zápas v sedmé směně, když na kopci dobře házejícího Vítka vystřídal Merritt. Tři dračí odpaly Hajtmara, Schneidra a Chrousta dohromady s jedním divokým nadhozem a sebeobětovacím odpalem do zadního pole Derhaka stačí na dva body.

Ani osmou směnu Merritt dobře nezačíná a když pustí druhého pálkaře na metu je střídán Šmidtem. Ten bohužel taky dává metu zdarma a tak přichází třetí nadhazovač ve směně Rick van Dijck. Tomu se daří na obsazené mety uniknout bez újmy, když Schneider odpaluje na třetí metu Jana Drábka, který přihazuje pro na domácí metu a pak Ward chytá Derhakův vysoký odpal ve foulballu.

Od sedmé směny na kopci za Draky úřaduje nová kanadská posila, Jeremy Filipek a vede si víc než dobře. Nakonec zápas dovede do vítězného konce, když ve třech směnách povolil jediný odpal, rozdal tři strikeouty a dal dvě mety zdarma.

Draci v deváté směně začínají dvěma dvoumetovými odpaly Chrousta a Budského. Po sporném vyhlášení outu Hrušovského na první metě, Budský dobíhá pro druhý bod až ze druhé mety, zatímco nadhzovač, pálkař a rozhodčí se dohadují na první metě.

Eagles ještě připravili divákům dramatickou koncovku v dohrávce deváté směny, když Vrbský začne směnu metou zdarma, pak Petr  Zýma sice pálí tvrdý a dlouhý míč do středního pole, ale ten končí v rukavici Dubového. Jan Pojer vybojuje další metu zdarma proti do té doby téměř bezchybně házejícímu kanaďanovi. Hejma je pak bohužel strikeout a Jan Drábek se opírá do fastballu Jeremy Filipka  a těsně ho podobere, ale odpal nabírá výšku i délku a mohl by  to být walk off homerun v dohrávce deváté směny. Karel Hrušovský nakonec chytá tento odpal na hraně homerunového plotu a ukončuje tím poslední vzájemný zápas v základní části.

První pětizápasovou sérii v tomto ročníku Eagles vyhráli proti Drakům 3-2.

Příští víkend se dohrává série proti Skokanům Olomouc, kterým Eagles dominovali v prvních třech zápasech a na body je přestříleli 46-2.

Advertisement