EXTRALIGA – EAGLES VS KOTLÁŘKA – GAME 4 – 11.6.2014

EXTRALIGA – EAGLES VS KOTLÁŘKA – GAME 4 – 11.6.2014

Divácky atraktivní zápas mezi domácími Eagles a Kotlářkou Praha byl k vidění v úterním podvečeru na centrálním hřišti Eagles. Oba týmy si celkem šestkrát vyměnili vedení a celkem padlo 25 hitů a 25 bodů. Nakonec šťastnější koncovku měli domácí Eagles, kteří porazili Kotlářku Praha 13-12. Tímto vítězstvím si Eagles už zajistili účast v letošním play off.

Eagles vyhráli díky silné koncovce v osmé směně. Na střídajícího Marka Červenku Eagles udělali tři body a otočili skóre ve svůj prospěch. Při jednom outu startuje útok Jan Homolka tvrdým odpalem do středního pole. Michael Zýma je trefen a Martin Laube pálí Červenkovu točku po lajně do levého pole, na kterou jdou oba běžci až domů. Lukáš Borecký ho následuje dalším dvoumetovým odpalem a stahuje Laubeho.

Petr Zýma  a Tom Ward udávali takt v ofenzívě Eagles. Oba se dostali pětkrát na metu. Zýma skóroval dvakrát a měl single v první  a sedmé směně s jedním staženým bodem a vybojoval dvě mety zdarma. Ward měl double ve třetí a single v šesté směně a dvakrát byl trefený.

Rick van Dijck si nakonec připsal vítězství v tomto zápasu po té, co ho ztratil  na začátku osmé směny. Rick odházel dvě směny a dovolil čtyři doběhy z toho dva umožněné.

Marek Červenka  odešel poražený. Odházel jednu směnu. Umožnil tři body na tři odplay a dvě trefení.

Na začátku první směny se Eagles rychle ujali vedení 3-0. Nejdříve Petr Zýma jodpálil single na dva striky. Pak se ho podařilo posunout až na třetí metu. Matěj Hejma ho pak stáhl svým singlem do středního pole. Drábek pak na sebeobětovací odpal do pravého pole posílá Pojera pro druhý bod a Hejma dobíhá po groundoutu Homolky do volby v obraně.

Eagles přidali ještě jeden bod hned ve druhé směně, když po singlu Boreckého, metě zdarma Petra Zýmy a vyhlášeném balku Ercolimu, Boreckého posílá pro čtvrtý bod Jan Pojer.

Kotlářka zaznamenala první dva doběhy na začátku třetí směny. Na plné mety bez outu Filip Smola odpaluje do dvojoutu, ale Vondřička dobíhá pro první bod. Následně Brebner pálí do pravého pole, na což dobíhá Jan Blažek.

Na začátku páté směny se Kotlářce daří otočit skóre ve svůj prospěch třemi doběhy. Opět Brebnerův odpal do levého pole posílá Vondřicku i Sílu domů a Sládkův dvoumeťák posílá domů Smolu.

Eagles odpovídají v dohrávce směny svými dvěma body a berou si zpět vedení 6-5. Drábek začíná směnu singlem. Ward je trefen a Homolka sebeobětovací ulejvkou je oba posouvá o metu dál. Michael Zýma pak pálí double do pravého pole a Drábek skóruje. Až na chybu v příhozu Fuenmayora dobíhá i Ward.

V šesté směně se Eagles daří přidat další bod po perfektně provedeném run and hitu, kdy Pojer z první mety na odpal Warda do pravého pole dobíhá až na domácí metu za příspění špatného transferu balónu Sládka při příhozu Vondřičky z pravého pole.

V sedmé směně Sládek napravuje svou chybu dvoubodovým homerunem, již jeho čtrnáctým v této sezóně, a vyrovnává utkání na 7-7.

V dohrávce směny Eagles přidávájí další tři body a opět si berou vedení na svou stranu. Po odpalu Petra Zýmy dobíhá bratr Michael. A odpal po lajně na třetí metu Matějě Hejmy, který při naplněných metách bere lehce špatný odskok než třetí metař předokládá a nakonec naněj vůbec nedosáhne skóruje a Borecký  a Petr Zýma.

Na začátku osmé směny, ale hráči Kotlářky dobíhají hned pětkrát a opět strhávají vedení na svou stranu 12-10. Po metě zdarmě  a trefení jde na kopec Rick van Dijck a má zastavit tuto hrozbu. Nejdříve se mu daří hned udělat první out, když chytá sebeobětovací ulejvku ze vzduchu, ale pak Brebner pálí single. Na plné mety pak Sládek pálí tvrdy odpal na první metu a Jan Homolka ho hází na domácí metu a vše nasvědčuje další double playi v tomto utkání pro Eagles. Místo toho, ale přichází chyba, kdy Tom Ward ve snaze otočit double asi urychluje chycení a míč mu vypadává z rukavice a tak Matuška dobíhá pro bod a Síla hned za ním z druhé mety také. Matěj Šůcha pak svým dvoumetovým odpalem stahuje Brebnera a Sládka pro další dva body. Po chybě v poli se pak dostává i Hernández na první a Šůcha jde až domů. Pak ještě Vondřička dostává metu zdarma a na past ball se posouvá s Aubrechtem na druhou a třetí metu. Naštěstí van Dijck ukončuje směnu strikeoutem Matušky.

Zápas přineslo spoustu pěkných zákroků a situací, ale I spousta chyb ač už větších či menších. Eagles se podařilo otočit čtyři dvoj outy a měli šanci na pátou, která jim nakonec málem byla osudná.

Tento čtvrtek (12.6) od 18 hodin se oba týmy utkají v posledním vzájemném zápase základní části extraligy.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama