EXTRALIGA – EAGLES vs KOTLÁŘKA – GAME 5 – 13.6.2014

EXTRALIGA – EAGLES vs KOTLÁŘKA – GAME 5 – 13.6.2014

I ČTVRTEČNÍ UTKÁNÍ MEZI VEDOUCÍMI TÝMY EXTRALIGY EAGLES PRAHA A KOTLÁŘKOU PRAHA MĚLO INFARKTOVOU KONCOVKU. DOMACÍ EAGLES PRAHA, V DOHRÁVCE DESÁTÉ SMĚNY NA SEBEOBĚTOVACÍ ODPAL TOMA WARDA, NAKONEC ZVÍTĚZILI 7-6.

Tom Ward se v zápase dostal hned čtyřikrát na metu (3 BB a 1 HBP), skóroval jednou a připsal si vítězný stažený bod.

Rick van Dijck podobně, jako v úterním zápase nejdříve dovolil zápas Kotlářce vyrovnat, ale nakonec dovedl utkání do vítězného konce. Odházel 1 2/3 směny a umožnil jeden doběh.

Josef Cihlář byl tím poraženým nadhazovačem za Kotlářku Praha. Odházel posledních 2 2/3 směn čtvrtečního utkání, kde umožnil jeden odpal, dal čtyři mety zdarma a hlavně díky nim a odpískaného balku v desáté směně nepodržel svůj tým.

Eagles Praha se brzy ujali vedení 2-0 v dohrávce druhé směny. Směnu začal dobře Michael Zýma, který dostal metu zdarma a pak ukradl druhou metu. Lukáš Borecký na puštěný třetí strike se dostal na první metu a Zýma se posunul na třetí. Při dvojité krádeži se nedohodli polaři Kotlářky a Brebner svým příhozem trefil až Šůchu ve středním poli. Petr Zýma dostal další metu zdarma od Macyho, který buď dal metu nebo pálkaře vystrikeoutoval a Matěj Hejma infield singlem na třetí metu naplnil všechny mety. Jan Drábek po velkém boji odpálil hit přes spojku do levého pole a poslal Boreckého pro druhý bod Eagles.

Eagles se podařilo napodobit dvoubodovou směnu v pátém inningu. Martin Laube svým singlem stáhl Jana Drábka a Toma Warda.

Skvěle házející Tomáš Duffek měl rychle outoval pálkaře Kotlářky a moc jim toho nepovolil. Až v šesté směně si vybral slabší chvilku, kdy Kotlářce povolil dva doběhy na single Matějě Šůchy a pak na sacrifice fly Jana Vondřičky. Duffek odházel sedm směn, umožnil dva doběhy na osm odpalů a rozdal čtyři strike outy.

Eagles opět zahrozili hned v dohrávce šesté směny, kdy Petr Zýma začal směnu trojmetovým odpalem. Matěj Hejma ho stáhl domů svým dvoumetovým odpalem. Drábek se pak dostal na metu na puštěný vysoký odpal na třetí metu a Ward byl trefen a naplnil všechny mety. Homolka však odpálil do dvojoutu a tak domácí vytěžili z této směny jediný bod.

Za Kotlářku začínající Thomas Macy vydržel na kopci pouhé tři směny. Umožnil dva doběhy na dva odpaly a pět met zdarma, ale přesto se mu podařilo rozdat devět strikeoutů.

Střídající Michael Král take odházel tři směny, kde povolil tři body na tři odpaly a čtyři mety zdarma.

Jan Blažek na kopci za Kotlářku zaznamenal perfektní směnu, kdy osmý inning zvládl na tři pálkaře.

Bradley Merritt vystřídal Duffka na kopci do osmé směny za stavu 5-2 pro Eagles. Začal metou zdarma  pro Jacksona Brebnera a Jakub Sládek odpálil dlouhý dvoumetový odpal, na který Brebner doběhl pro třetí bod Kotlářky. Merritt pak zvládl vyoutovat následující tři pálkaře Kotlářky.

Merritt měl za úkol odházet dva praváky v deváté směně a pak předat van Dijckovi na leváky, kteří začínali v line upu Kotlářky. Kotlářka však vystřídala a na pálku šel Filip Smola, který díky svým rychlým nohám a ne úplně tvrdému odpalu se dostal na první metu. Moravec  pak odpálil do volby v obraně. Merritt předává Ricku van Dijckovi, který bohužel nezačíná dobře a dává Petru Sílovi metu zdarma. Barocha pak zvládá vystrikoutovat, ale po dlouhém boji s Brebnerem, kterému se v tomto zápase pálkařsky velmi dařilo, odpaluje line drive do pravého pole až přes hlavu Boreckého a oba běžci na něj dobíhají domů a zápas je vyrovnán 5-5.

V dohrávce deváté směny ještě Eagles obsadili všechny mety, ale bod z toho vytěžit nedokázali.

Poprvé tak v této sezóně si Eagles vyzkoušeli baseballový tie break neboli zkrácenou hru, kdy tým si může zvolit volně, kdo půjde na pálku a předchozí dva pálkaři v line upu obsadí první a druhou metu.

Oba týmy si zvolili pořadí stejně, a to že začně druhý pálkař v pořadí. Za Kotlářku šel Petr Baroch, který nakonec očekávanou ulejvku složil, ale i přesto obrana ji nezahrála a tak měla Kotlářka všechny mety obsazené. Brebner pak vyvěsil svůj odpal do středního pole těsně za druhou metu, který chytil Matěj Hejma a nikdo se nikam neposunul. Michael Zýma pak předvedl další krásný zákrok, už několikátý v těchto dvou duelech s Kotlářkou, kdy v rybičce chytil Sládkův tvrdý odpal a ještě stačil Sládka outovat na první metě a zabránil tak doběhnout Sílovi ze druhé mety. Šůcha pak odpaluje groundball na spojku a Zýma ho outuje na první metě, cca o dva metry. Přišlo, ale nepochopitelné vyhlášení safu rozhodčího na první metě. Na hrišti začali emoce jen lítat. Nakonec se rozhodčí poradili a rozhodnutí správně zvrátili. Nicméně, to k zápasu, jak pro jednu tak druhou stranu moc nepřispělo. Hejma za své průpovídky byl vyloučen, což pro domácí znamenalo velké obtíže, jakožto to byl druhý pálkař, který  měl svým odpalem stáhnout vítězné body.

Desátá směna tedy začala s Janem Pojerem na pálce a Borecký a Zýma P.  na druhé a první metě. Pojer měl jasný úkol dát sebeobětovací ulejvku. Cihlář, ale nezvládl situaci a při jednom z braní signálů šel do setu a pak zase zpátky a byl mu odpískán balk. Kotlářka si tedy zvolila odházet Pojera a dát mu metu zdarma. Vyloučeného Hejmu musel vystřídat Ruda Pelzl, který tuto těžkou situaci zvládl a vyrovnávací bod poslal domů, díky vystáté metě zdarma. Jan Drábek pak poslal vysoký odpal opět na třetí metu, ale tentokrát už Kotlářka chybu neudělala a stejnak byl vyhlášen infield fly. Tom Ward pak spasil Eagles svým vysokým a dostatečně dlouhým odpalem do pravého pole, na který Lukáš Borecký doběhl pro vítězný bod.

Eagles vyhráli celou sérii proti Kotlářce 4-1 a upevnili si vedení v extraligové tabulce. Naopak Kotlářku přeskočili v tabulce Draci Brno, když zvítězili proti městkým rivalům Technice Brno a Hrochům Brno. Bude zajímavé sledovat čtyři utkání, které mezi sebou svede Kotlářka proti Drakům.

Další zápasy Eagles jsou naplánovány na 21. června v areálu Eagles, kde domácí přivítají Hrochy Brno. V prvních třech utkání zvítězili vždy Eagles.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama