Je to jasné – sobota v Krči, to je Česko versus Amerika – 28.6.2014

Je to jasné – sobota v Krči, to je Česko versus Amerika – 28.6.2014

Tisková zpráva 05/2014, 27.6.2014

Dnešní program rozhodl o tom, že v sobotním semifinále se utkají naši muži proti týmu USSSA a v druhém se představí ČR 21 také proti výběru Američanů – International Stars

International Stars : Česká republika 21    13 : 9

Toto utkání vzhledem k jasnému vývoji ve skupině bylo pouze o tom kdo bude v sobotním semifinále těchto stejných soupeřů domácím týmem a kdo hosté. Kdo očekával jasnou výhru Stars, byl notně překvapen. Mladá reprezentace ČR to ostatně naznačila již včera a i dnes pokračovala ve výborném výkonu. Ještě v polovině 8.směny to bylo 9 : 6 pro Čechy. Až drtivý závěr zápasu znamenal 7 bodů pro Stars a úlevu, že nakonec naše naděje přehráli. V dresu nejlepších Evropanů hrál také náš Pavel Budský, který již zakončil reprezentační kariéru. A hned ukázal, že mu to na pálce stále jde, protože zaznamenal jeden dvoumetový odpal a jeden homerun. Z našich pálili výborně Richard Sázavský a Martin Mužík, kteří si připsali po třech odpalech. Na nadhozu se vystřídali David Lukáš, Josef Cihlář a Marko Vykoukal.

Slovensko : Bělorusko   10 : 19

Tento zápas skončil výsledkem, který připomínal spíše házenou a Slovensko bylo nakonec tím méně uspěšným celkem.

Homerun derby vyhrál Matěj Hejma

Pravá chuťovka pro baseballové fanoušky byla připravena před večerním zápasem. Nejlepší bijci ze všech deseti týmů posílali homeruny za plot a byl to souboj vyrovnaný, v prvním kole byli shodně nejlepší tři borci – Matěj Hejma z týmu ČR, z týmu International Stars Američan Jake Rabinowitz a z české jednadvacítky překvapení homerun derby – Michal Zýma. V druhém kole dokázal svůj výkon zopakovat už jen Matěj Hejma, který zaslouženě zvítězil. Bylo to pro něj již druhé vítezství, poprvé tuto soutěž vyhrál v roce 2012.

 

Rusko : Česká republika  0 : 11

Hned po homerun derby přišel poslední zápas A skupiny PBT 2014 a naši hráli výborně. Nejvíce bodů zaznamenali ve třetí směně, kdy jich bylo celkem 5. a po kompletně odehrané 6.směně byl stav jasně 8 : 0 pro české barvy. V zápase se díky příznivému vývoji vystřídalo hodně českých hráčů, výborně zahrál na pálce Martin Schneider, který měl 2 odpaly, jeden dvoumetový a jeden třímetový a stáhl tři body. Na kopci házel výborně Petr Minařík, který za 5 směn dosáhl šesti stikeoutů.

 

Pražský softballový týden

Na ženy čekala opět pořádná porce zápasů.

Haar Disciples (Německo) : Chorvatsko  15 : 5

Zkušený německý celek se nenechal ničím překvapit a šel hned do vedení a také za jasným vítězstvím. Po čtvrté směně bylo o vítězi rozhodnuto.

AIST (USA) : Švédsko   9 : 0

Po první směně bylo skoro rozhodnuto. Američanky vedly 5 : 0 a Švédky neměly síly na zvrat v utkání.

Za AIST měly po dvou odpalech Emily Dorko a Hannah Sanidas, na nadhozu si vítězství připsala Kyrin Walker.

ČR U19 : Rakousko  7 : 0

Očekával se více vyrovnaný souboj. Nakonec to však bylo vítězství našich reprezentantek, když Rakušanky neudělaly ani bod. Veronika Klimplová si připsala dva odpaly, z toho jeden dvoumetový a Veronika Pecková pět odházených směn bez bodu a k tomu 9 stikeoutů.

USA Athletes : Polsko   7 : 2

Utkání se vyznačovalo vysokým počtem chyb na obou stranách, Polky chybovaly čtyřikrát, Američanky třikrát. Jenže síla a zkušenost na pálce byly na straně zámořského týmu a to nakonec rozhodlo. Na nadhozu si vítězná Tori Simper připsala čtyři strikeouty a naopak na pálce Američanky neměli ani jeden strikeout.

Haar Disciples (Německo) : ČR  1 : 8

Náš výběr začal skórovat v první a druhé směně, až ve čtvrté poprvé odpověděli Němky. To bylo ale z jejich strany vše a pětibodová pátá směna při naší pálce znamenala úspěšný konec zápasu pro naše ženy. Lucie Zappová si připsala vítězství na nadhozu, Lucie Petrásková na pálce dva odpaly a čtyři stažené body.

Chorvatsko : Švédsko  16 : 0

To byla kanonáda, Chorvatky totálně propadly a odešly drtivě poraženy. První směna skončila 10 : 0. přitom Švédky měly jen 7 odpalů, ale získaly také 7 met zdarma.

ČR U19 : ČR U22

Rakousko : USA Athletes   3 : 8

Do páté směny to bylo jen 6 : 3 pro USA Athletes, potom však přišly další dva body a tedy i pojistka konečného vítězství pro Američanky. Přitom na odpaly to bylo jen opravdu těsně 10 : 9. Ale na odpaly se nehraje a rozdíl ve skóre byl větší.

Express Derby, Fire Ball

V dovednostních soutěžích to bylo vítězství českých reprezentantek, i když z různých týmů. Nejprudší hod měla Nikol Tabačková z ČR 19, když využila svých dovedností z atletiky, konkrétně z hodu oštěpem. A nejrychlejší běžkyní po metách se stala Magdaléna Polmanová, i když to bylo vítězství těsné, o pouhé dvě setiny vteřiny.

 

ČR : AIST  9 : 8

Američanky byly v úvodu lepším týmem, v polovině třetí směny vedly 4 : 0, když se blýskla tříbodovým homerunem Victoria Wink. Jenže naše hráčky zahájily odevetu hned ve stejné směně a po dohrávce to bylo 4 : 4. Sabina Borecká stáhla dva body, Američanky také začaly dělat chyby v obraně. V další směně pokračoval český útok a bylo z toho vedení 6 . 4. V 6.směně přišly dva další body, vypadalo to na  vítězství. Jenže AIST to nevzdaly, na poslední chvíli jeho hráčky zatlačily a bylo v 7.směně vyrovnáno. Měl rozhodnout tiebreak. První ale nic nerozhodl, až v 9.směně dostala naše reprezentace sladkou odměnu za bojovnost v podobě vítězství. Magdaléna Polmanová měla v zápase tři odpaly ze tří startů na pálce a doběhla pro tři body.

Budou i sobotní finále ve znamení českých barev?

Přijďte fandit všem našim týmům, baseball i softball bude nabízet vynikající podívanou a spoustu dramatických momentů. Všechny reprezentace mají ty nejvyšší finálové ambice.

Adresa areálu Eagles Praha:

Pálkařská 225, Praha 4 – Krč

VSTUP ZDARMA

Pro další informace kontaktujte:

Jan Bagin, ředitel turnaje, 602 224 178602 224 178, janbagin@volny.cz

Advertisement