Pražský baseballový a softballový týden 2014 zná své vítěze – 30.6.2014

Pražský baseballový a softballový týden 2014 zná své vítěze – 30.6.2014

Finálový den přinesl úžasnou podívanou.

Česko versus Amerika – a vítězem se stává….Amerika

Pražský baseballový týden přinesl semifinálové zápasy ČR – USSSA a ČR 21 – International Stars, tedy zajímavé porovnání sil našich borců a Američanů. Zároveň se bojovalo i o konečné umístění ve spodních patrech turnaje.

Slovensko : Bělorusko   10 : 8

Utkání o 7.místo skončilo opačně než v základní skupině. Slováci nakonec lépe rozdělili síly na nadhozu i na pálce a Bělorusy porazili. Povedla se jim hlavně čtvrtá a šestá směna, kdy zaznamenali vždy po 4 bodech. Vítězství si připsal na nadhozu Slovák David Uhnavý, který odházel 6 směn.

Rusko : Polsko   6 : 5

Sebevědomí Rusové narazili na dobře bojující Poláky a bylo to drama až do konce utkání. Před devátou směnou vedli favorizovaní Rusové jen těsně 5 : 4 a vše zůstávalo do závěru utkání otevřené. Rusové však měli přeci jen vyšší kvalitu na pálce, když měli po osmé směně 5 vícemetových odpalů. Přesto  se Poláci nedali a dokázali na začátku 9.směny vyrovnat, a to i přesto, že předtím Rusové kompletně prostřídali vnitřní pole. Rusové v dohrávce 9.směny nic nepředvedli a tak se hrál tiebreak. Po velké boji jej nakonec účastník letošní A skupiny Mistrovství Evropy dovedl do úspěšného konce a podceňované Poláky porazil.

International Stars : Česká republika 21   7 : 3

Toto první semifinále sobotního programu se rozhodovalo ve třetí směně. Dva vždy dvoubodové americké homeruny si do statistik turnaje připsali Jake Rabinowitz a Rob Sedin. Naši hned odpověděli v začátku čtvrté směny, ale stav už byl po jejím konci 7 : 2 pro Stars. Ti dovedli utkání do vítězného konce a mohli se začít připravovat na finále. V našem týmu měl dva odpaly a dva stažené body Michal Zýma, na nadhozu se postupně vystřídali Daniel Vítek, Lukáš Ercoli a Ondřej Satoria.

Česká republika : USSSA   10 : 3

Toto semifinále rozhodovalo o tom, zda ve finále bude mít zastoupení i Česko, nebo to bude americká záležitost. Papírové předpoklady hovořili spíše ve prospěch našich mužů. První body ale zaznamenali soupeři našich mužů ve druhé směně. Ti dokázali bleskově odpovědět v téže směně a to dokonce 6 body. Našim se podařilo dokonce protočit celé pálkařské pořadí, když na pálce začínal Jakub Sládek a skóroval náš první bod, aby potom naší úspěšnou směnu také zakončil jako třetí aut.

Čtyři směny na začátku utkání odházel Tomáš Duffek, kterého potom vystřídal Jakub Toufar. V páté směně už to začalo být s Američany nahnuté. Naši výborně pálili a šli si pro postup do finále. Petr Čech měl uprostřed utkání zajímavou dvojkovou bilanci – dva odpaly, dva stažené body, doběhl sám pro dva body a měl dva dvoumetrové odpaly. Bilanci mu „kazily“ jedině 3 starty na pálce. Závěr utkání měli naši jasně pod kontrolou a po zásluze mířili do finále.

Česká republika 21 : USSSA  6 : 8  

Boj o 3.místo se rozhodoval až v samotném závěru utkání a musel ještě rozhodnout tiebreak. Američané vedli 4 : 2, před koncem utkání 5 : 3, ale naši zabojovali a v poslední směně srovnali na 5 : 5. A to mohli získat ještě i ten vytoužený vítězný bod při plných metách. Jenže to nevyšlo a tak se muselo jít do rozhodnutí v tiebreaku. Tady byli Američané agresivnější a General McArthur svým třímetovým a tříbodovým odpalem zajistil pro svůj tým rozhodující body. Naši odpověděli jen jedním bodem a tak na ně zbyla bramborová medaile. Ale jejich výkony v průběhu celého turnaje byly velkým příslibem do budoucna. V tomto posledním zápase měli například méně chyb než jejich soupeři přesně tři proti pěti americkým, výborně to šlo na pálce Adamu Hajtmarovi, který měl tři odpaly a dva stažené body.

ČR : International Stars  3 : 6

Finále zahájil slavnostním nadhozem Michael Schmidt, výkonný ředitel Světové baseballové federace. Obsazení zápasu bylo podle papírových předpokladů na začátku turnaje, největší favorité nezaváhali a potvrdili svoji roli postupem do finále. Čekalo se, zda naši oplatí Američanům porážku z loňského finále. Jenže od začátku jsme tahali za kratší konec, po třetí směně byl stav 0 : 4, po páté 1 : 6 a až v poslední dohrávce deváté směny se náš tým vzchopil a alespoň opticky zkorigoval nepříznivý stav na konečných 3 : 6. Přitom jsme měli 9 odpalů proti 8 americkým, na chyby to bylo 2 : 2. Jenže odpaly nepřišly v pravou chvíli. Za zmínku určitě stojí výkon staršího z bratří Hajtmarů, Jakuba, který si připsal tři odpaly ve finále, což bylo nejvíce z obou týmů. A jeho výborný výkon v celém turnaji byl po zásluze odměněn cenou MVP – nejužitečnějšího hráče letošního Pražského baseballového turnaje. Ostatní individuální ocenění si odnesli hráči vítězného týmu International Stars.

Nejlepší hráči Pražský baseballový týden 2014
Nejlepší nadhazovač Steven Chambers   International Stars
Nejlepší pálkař Alex Lee   International Stars
MVP Jakub Hajtmar   ČR
Konečné pořadí Pražského baseballového týdne 2014
1. International Stars (USA)
2. ČR  
3. USSSA (USA)
4. ČR 21  
5. Rusko  
6. Polsko  
7. Slovensko  
8. Bělorusko  

 

Pražský softballový týden 2014

Haar Disciples (Německo) : Austria  2 : 0

Zkušený německý celek potvrdil své kvality, i když to bylo vítězství velmi těsné. Rakušanky však nastřádaly 4 chyby, na pálce jenom dva odpaly a to rozhodlo.

USA Athletes : AIST (USA)    6 : 8

Americký souboj byl tahákem v dopoledním programu a skutečně to byla zajímavá podívaná. Do začátku 5.směny vedly USA Athletes 4 : 0, potom přišla změna ve skóre až na 8 : 4 pro AIST. Athletes se opět vzchopily, zkusily znovu překlopit ukazatel skóre na svojí stranu, ale snaha přinesla jen dva body a to bylo málo. Měly také jenom 7 odpalů proti 12 u jejich soupeřek, i když je zajímavé, že chyb v poli udělaly více vítězky.

ČR U19 : Švédsko   7 : 0

Očekával se vyrovnanější souboj, ale Švédky se na tomto turnaji nepotkaly s dobrou formou. O tom hovoří i 8 našich odpalů proti jednomu jedinému severskému. Obzvláště našemu začátku pálkařského pořadí se dařilo nastřádat 6 odpalů. Celé utkání odházela výborně Veronika Pecková, která si připsala 12 stikeoutů.

ČR : ČR 22  13 : 6

Znovu velmi dramatickou podívanou nabídl tento zápas. Lépe do něj vstoupily dvaadvacítky, když po první směně vedly 5 : 2. Jenže už dohrávka 2.směny znamenala 7 bodů pro ženy. Byly to kombinace jednometových odpalů a série chyb jejich mladších soupeřek, která přinesla tak velký bodový zvrat v utkání až na 9 : 5. A i potom naše ženy měly utkání pod kontrolou a nakonec to bylo jasné vítězství. Je ale zajímavé, že ačkoliv měly naše ženy 14 odpalů, ani jeden nebyl vícemetový. To jejich soupeřky měly ze sedmi odpalů dva vícemetrové. Nejlépe u ženské repre pálila Tereza Pochobradská, která měla tři odpaly a 4 stažené body. Petra Křiklanová na nadhozu si připsala vítězství.

Chorvatsko : Polsko   0 : 16

Souboj o předposlední místo v turnaji byl od začátku jasně ve prospěch Polska, již po čtvrté směně to bylo 9 : 0 a ani v další směně se polský příval bodů nezastavil. Nakonec to bylo jasné vítězství s dominantní převahou Polska a 6 chybami Chorvatska v obraně.

Švédsko : Rakousko  2 : 4

Sedmé místo nakonec obsadily v Praze Rakušanky, když největší zásluhu na porážce Švédek měla nadhazovačka Martina Lackner, která si připsala 7 SO.

Haar Disciples (Německo) : ČR U 19  0 : 1

Utkání o 5.místo rozhodl jeden jediný bod v dohrávce 5.směny. Utkání dominovaly na obou stranách nadhazovačky, za nás výborná Apolena Výborná, za Disciples Elisa Diefenbachová, které si vyházely 10 respektive 7 SO.

USA Athletes : ČR 22  23 : 12

Boj o třetí místo začaly Američanky přídělem 6 bodů, na které naše mladší reprezentantky chtěly odpovědět co nejdříve. V první směně to byly 3 body, a ve 3.směně dokonce 5 bodů a Američanky začaly kupit chyby v obraně. Zápas byl rázem vyrovnaný, nejprve vedly Češky 8 : 7, pak zase Američanky 9 : 8 a vše bylo otevřené. I na chyby to bylo zatím 4 : 4. Za Athletes měla jeden homerun Sasha Margulies. Pak se však český tým doslova rozsypal a Američanky jej převálcovaly. Začaly pálit vícemetové odpaly a skórovat bod za bodem až do konce. A to ještě přišla 6.směna, kdy přidaly 11 bodů a nebyla síla, která by je zastavila. Na naší straně se v tomto utkání dařilo Kateřině Pojerové na pálce, když měla dva odpaly, z toho jeden homerun a stáhla tři body. A ještě více odpalů – celkem 4 měla Štěpánka Frolíková. Na nadhozu se vystřídaly čtyři naše nadhazovačky, ale společně zaznamenaly jeden jediný SO a to bylo málo.

ČR : AIST  15 : 5

Finále přineslo, stejně jako u baseballu, česko – americkou konfrontaci. A výborný výsledek naší reprezentace. Až do 5.směny to bylo velmi vyrovnané utkání, na ukazateli svítilo 5 : 5, jenže Američankám najednou došly síly na nadhozu a bylo vymalováno. Naše hráčky nastřílely v 6. a 7.směně shodně po pěti bodech a výsledek se dokonale změnil. Petra Křiklanová dala homerun při obsazených metách, tedy grand slam, měla stažené 4 body, což dokázala v utkání i Petra Lechnerová. Nejvíce odpalů měla z našich Bára Nemravová – celkem 3 a doběhla pro 2 body. Lucie Zappová na nadhozu vydržela všech sedm směn a získala 6 SO.

Nejlepší hráčky Pražský softballový týden 2014
Nejlepší nadhazovačka Veronika Pecková ERA 0.00, 38 SO ČR 19
Nejlepší pálkařka Emily Dorko BA .632, 12 H AIST (USA)
MVP Friderike Meinick BA .615, 6 RBI, 8H Haar Disciples

 

Konečné pořadí Pražského softballového týdne 2014
1. ČR  
2. AIST (USA)
3. USA Athletes (USA)
4. ČR U22  
5. ČR U19  
6. Haar Disciples (Německo)
7. Rakousko  
8. Švédsko  
9. Polsko  
10. Chorvatsko  

 

Pro další informace kontaktujte:

Jan Bagin, ředitel turnaje, 602 224 178602 224 178 , janbagin@volny.cz

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama