Půl milionu předáno na charitu a poté noční dramata – 27.6.2014

Půl milionu předáno na charitu a poté noční dramata – 27.6.2014

Tisková zpráva 04/2014, 27.6.2014

To je nejlepší stručná charakteristika čtvrtečního baseballového a softballového dne v areálu Eagles.

USSSA : Bělorusko 10 : 0

Přeložený zápas ze včerejška a Američané se chystali na další pálkařskou exhibici jako proti Polsku. Bělorusové se však drželi mnohem lépe, síly jim vydržely až do 8.směny, teprve potom USSSA udělali 4 body a zápas dovedli do vítězného konce rozdílem o 10 bodů. Tři stažené body si připsal při svém homerunu pravý polař Branden Rollins.

Polsko : Slovensko 0 : 9

Polsko dostalo v úterý těžce na frak od USSSA, Slovensko zase trápí tradiční problém zemí, které se pohybují v Evropě až v druhém baseballovém sledu. Ti nejlepší hráči nemají v průběhu roku dostatek dovolené, musí si ji šetřit na jedinou akci za rok a tou je prioritně účast na turnaji kvalifikace ME. Přesto se Slovensko dokázalo prosadit a nakonec to bylo jasné vítězství.

Bělorusko : Polsko 5 : 8

Zatím největší drama v B skupině přinesl tento zápas. Bělorusové šli v první směně do jasného vedení 5 : 0, jenže to byl jejich první a také poslední zápis do statistiky utkání. Pak už skórovali jen Poláci a zaslouženě zvítězili, když nejlepší na pálce byl Artur Wojtczak, který měl tři odpaly a dva stažené body.

International Stars : Rusko 0 : 10

Rusové vydrželi americký tlak jen do 4.směny, kdy jejich obrana pustila 4 body, v páté přispěl Američan Bradford svým tříbodovým homerunem a bylo to rázem již 9 : 0 pro Stars. A konečný výsledek byl ještě o jeden bod vyšší. Tímto výsledkem se i v A skupině hodně vyjasnilo a do semifinále míří oba české týmy a celek International Stars. Homerun a tři stažené body zaznamenal v týmu Stars Kieran Bradford, který působí v české extralize.

Slovensko : USSSA 0 : 11

Tady byl průběh jasný od začátku, Američané bodovali v každé směně a Slováci se dostali na mety jen sporadicky, když měli za celé utkání jen 4 odpaly. USSSA vyhráli svojí skupinu a již teď se budou chystat na semifinále v sobotu.

Charitativní zápas pro Klub cystické fibrózy

Jako předehra večerního zápasu proběhl v Krči charitativní zápas, ve kterém se představily známé osobnosti v netradičních rolích. Ivan Trojan a jeho Real Top Praha tým, proti nim ČT Sport v čele s Robertem Zárubou, Michalem Dusíkem, Jakubem Staříkem a dalšími prokázali, že to umí také s pálkou, rukavicí a míčkem. Výsledek nebyl důležitý, všichni se výborně bavili a hlavně podpořili dobrou věc. V závěru utkání předala firma Profi Credit šek na 500 000 Kč (!!!) pro Klub cystické fibrózy.

Česká republika : Česká republika 21           7 : 6

Začátek se našim mladším hráčům povedl, drželi muže na uzdě až do dohrávky třetí směny, po které byl stav sice 3 : 1 pro muže, ale i to byl dobrý průběžný výsledek. I dále byl výsledek těsnější, než plně obsazené tribuny v Krči očekávaly. Po 6.směně to bylo pouze 6 : 2 pro muže. Homerunem se proti mladíkům blýskl Matěj Hejma. Naopak mezi mladšími baseballisty se dařilo Richardu Sázavskému se třemi odpaly. V osmé a deváté směně skórovala již pouze jednadvacítka a do konce zápasu, který skončil až před půlnocí, se muži třásli o nejtěsnější výsledek.

Pražský softballový týden

Polsko : ČR U22  6 : 13

Pouze ve dvou směnách dokázali Polky zahrozit. Po první směně bylo skóre vyrovnané 3 : 3 a potom až v páté a opět to bylo za tři body. To znamenalo malé přiblížení ve skóre, když to bylo „jen“ 9 : 6 pro naše dvaadvacítky. Ale pak opět slavila úspěch naše útočná hra a bylo rozhodnuto. Výborně to šlo Elišce Mlýnkové, která měla 4 odpaly a dva stažené body. Ale pálilo to mnoha hráčkám, celkem to bylo 20 odpalů proti 6 polským.

Švédsko : Haar Disciples (Německo) 3 : 8

Němky potvrdily svoje kvality, které dokázaly již v předchozích ročnících turnaje, který je jejich tradiční českou destinací. Výborně to šlo na pálce Friderike Meinck, která měla tři odpaly. Přidala se i Christina Dietrich, která odpálila dvakrát a přidala k tomu dva stažené body.

USA Athletes : ČR U19    8 : 1

Američanky byly nad síly našeho nejmladšího reprezentačního týmu v turnaji. Celekm 4 odpaly nemohly na starší soupeřky stačit. Hlavně třetí a čtvrtá hráčka pálkařského pořadí, Margulies amoon, které obě zaznamenaly dva dvoumetové odpaly.

AIST (USA) : Haar Disciples (Německo)  4 : 10

Po vítězství nad Švédskem se Němky proti silnějšímu soupeři neprosadily. AIST ale stačilo na vítězství jen 7 odpalů, ale z toho byly dva třímetové. A to znamenalo důležité body.

ČR : Chorvatsko 11 : 0

Výkonnostní rozdíl mezi českým a chorvatským softballem je větší a tomu odpovídal i rychlý a jednoznačný průběh skóre. Pro naše ženy to byl zápas z kategorie lehčích.

ČR U22 : Rakousko  6 : 5

Náš tým zaznamenal první bod v první směně a do třetí vedl tím nejtěsnějším rozdílem. Potom Rakušanky zatlačily, přidaly se chyby na naší straně a stav byl 3 : 1 pro Rakousko. Tento poslední večerní zápas softballového programu v Krči, který se hrál až do pozdních nočních hodin, nakonec nabídl drama až do konce. Naše reprezentantky dokázaly zvrátit vývoj zápasu, vyrovnat a zvítězit o jeden bod.

Na pátek je přichystáno atraktivní Homerun derby a znovu ČT Sport

Páteční odpolední program v Krči představí v 17:30 nejlepší pálkaře z každého týmu, kteří budou odpalovat do dálky, za plot a soutěžit o krále pálkařů. Tato soutěž je vždy největší atrakcí turnaje a nabízí bezva podívanou. Ještě předtím, v pátek ve 12:30 se diváci ČT Sport dozvědí více o turnaji od ředitele turnaje Jana Bagina a Petra Síly, jednoho z českých reprezentantů.

Adresa areálu Eagles Praha:

Pálkařská 225, Praha 4 – Krč

VSTUP ZDARMA

Pro další informace kontaktujte:

Jan Bagin, ředitel turnaje, 602 224 178602 224 178, janbagin@volny.cz

Advertisement

Facebook

Recent Tweets

(čeština) Reklama