Půl milionu předáno na charitu a poté noční dramata – 27.6.2014

Půl milionu předáno na charitu a poté noční dramata – 27.6.2014

Tisková zpráva 04/2014, 27.6.2014

To je nejlepší stručná charakteristika čtvrtečního baseballového a softballového dne v areálu Eagles.

USSSA : Bělorusko 10 : 0

Přeložený zápas ze včerejška a Američané se chystali na další pálkařskou exhibici jako proti Polsku. Bělorusové se však drželi mnohem lépe, síly jim vydržely až do 8.směny, teprve potom USSSA udělali 4 body a zápas dovedli do vítězného konce rozdílem o 10 bodů. Tři stažené body si připsal při svém homerunu pravý polař Branden Rollins.

Polsko : Slovensko 0 : 9

Polsko dostalo v úterý těžce na frak od USSSA, Slovensko zase trápí tradiční problém zemí, které se pohybují v Evropě až v druhém baseballovém sledu. Ti nejlepší hráči nemají v průběhu roku dostatek dovolené, musí si ji šetřit na jedinou akci za rok a tou je prioritně účast na turnaji kvalifikace ME. Přesto se Slovensko dokázalo prosadit a nakonec to bylo jasné vítězství.

Bělorusko : Polsko 5 : 8

Zatím největší drama v B skupině přinesl tento zápas. Bělorusové šli v první směně do jasného vedení 5 : 0, jenže to byl jejich první a také poslední zápis do statistiky utkání. Pak už skórovali jen Poláci a zaslouženě zvítězili, když nejlepší na pálce byl Artur Wojtczak, který měl tři odpaly a dva stažené body.

International Stars : Rusko 0 : 10

Rusové vydrželi americký tlak jen do 4.směny, kdy jejich obrana pustila 4 body, v páté přispěl Američan Bradford svým tříbodovým homerunem a bylo to rázem již 9 : 0 pro Stars. A konečný výsledek byl ještě o jeden bod vyšší. Tímto výsledkem se i v A skupině hodně vyjasnilo a do semifinále míří oba české týmy a celek International Stars. Homerun a tři stažené body zaznamenal v týmu Stars Kieran Bradford, který působí v české extralize.

Slovensko : USSSA 0 : 11

Tady byl průběh jasný od začátku, Američané bodovali v každé směně a Slováci se dostali na mety jen sporadicky, když měli za celé utkání jen 4 odpaly. USSSA vyhráli svojí skupinu a již teď se budou chystat na semifinále v sobotu.

Charitativní zápas pro Klub cystické fibrózy

Jako předehra večerního zápasu proběhl v Krči charitativní zápas, ve kterém se představily známé osobnosti v netradičních rolích. Ivan Trojan a jeho Real Top Praha tým, proti nim ČT Sport v čele s Robertem Zárubou, Michalem Dusíkem, Jakubem Staříkem a dalšími prokázali, že to umí také s pálkou, rukavicí a míčkem. Výsledek nebyl důležitý, všichni se výborně bavili a hlavně podpořili dobrou věc. V závěru utkání předala firma Profi Credit šek na 500 000 Kč (!!!) pro Klub cystické fibrózy.

Česká republika : Česká republika 21           7 : 6

Začátek se našim mladším hráčům povedl, drželi muže na uzdě až do dohrávky třetí směny, po které byl stav sice 3 : 1 pro muže, ale i to byl dobrý průběžný výsledek. I dále byl výsledek těsnější, než plně obsazené tribuny v Krči očekávaly. Po 6.směně to bylo pouze 6 : 2 pro muže. Homerunem se proti mladíkům blýskl Matěj Hejma. Naopak mezi mladšími baseballisty se dařilo Richardu Sázavskému se třemi odpaly. V osmé a deváté směně skórovala již pouze jednadvacítka a do konce zápasu, který skončil až před půlnocí, se muži třásli o nejtěsnější výsledek.

Pražský softballový týden

Polsko : ČR U22  6 : 13

Pouze ve dvou směnách dokázali Polky zahrozit. Po první směně bylo skóre vyrovnané 3 : 3 a potom až v páté a opět to bylo za tři body. To znamenalo malé přiblížení ve skóre, když to bylo „jen“ 9 : 6 pro naše dvaadvacítky. Ale pak opět slavila úspěch naše útočná hra a bylo rozhodnuto. Výborně to šlo Elišce Mlýnkové, která měla 4 odpaly a dva stažené body. Ale pálilo to mnoha hráčkám, celkem to bylo 20 odpalů proti 6 polským.

Švédsko : Haar Disciples (Německo) 3 : 8

Němky potvrdily svoje kvality, které dokázaly již v předchozích ročnících turnaje, který je jejich tradiční českou destinací. Výborně to šlo na pálce Friderike Meinck, která měla tři odpaly. Přidala se i Christina Dietrich, která odpálila dvakrát a přidala k tomu dva stažené body.

USA Athletes : ČR U19    8 : 1

Američanky byly nad síly našeho nejmladšího reprezentačního týmu v turnaji. Celekm 4 odpaly nemohly na starší soupeřky stačit. Hlavně třetí a čtvrtá hráčka pálkařského pořadí, Margulies amoon, které obě zaznamenaly dva dvoumetové odpaly.

AIST (USA) : Haar Disciples (Německo)  4 : 10

Po vítězství nad Švédskem se Němky proti silnějšímu soupeři neprosadily. AIST ale stačilo na vítězství jen 7 odpalů, ale z toho byly dva třímetové. A to znamenalo důležité body.

ČR : Chorvatsko 11 : 0

Výkonnostní rozdíl mezi českým a chorvatským softballem je větší a tomu odpovídal i rychlý a jednoznačný průběh skóre. Pro naše ženy to byl zápas z kategorie lehčích.

ČR U22 : Rakousko  6 : 5

Náš tým zaznamenal první bod v první směně a do třetí vedl tím nejtěsnějším rozdílem. Potom Rakušanky zatlačily, přidaly se chyby na naší straně a stav byl 3 : 1 pro Rakousko. Tento poslední večerní zápas softballového programu v Krči, který se hrál až do pozdních nočních hodin, nakonec nabídl drama až do konce. Naše reprezentantky dokázaly zvrátit vývoj zápasu, vyrovnat a zvítězit o jeden bod.

Na pátek je přichystáno atraktivní Homerun derby a znovu ČT Sport

Páteční odpolední program v Krči představí v 17:30 nejlepší pálkaře z každého týmu, kteří budou odpalovat do dálky, za plot a soutěžit o krále pálkařů. Tato soutěž je vždy největší atrakcí turnaje a nabízí bezva podívanou. Ještě předtím, v pátek ve 12:30 se diváci ČT Sport dozvědí více o turnaji od ředitele turnaje Jana Bagina a Petra Síly, jednoho z českých reprezentantů.

Adresa areálu Eagles Praha:

Pálkařská 225, Praha 4 – Krč

VSTUP ZDARMA

Pro další informace kontaktujte:

Jan Bagin, ředitel turnaje, 602 224 178602 224 178, janbagin@volny.cz

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

226 likes, 27 comments3 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments3 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama