ŽÁKYNĚ – 1. část sezóny je za námi!!! – 16.7.2014

ŽÁKYNĚ – 1. část sezóny je za námi!!! – 16.7.2014

Ráda bych shrnula jarní sezónu extraligových turnajů žákyň. Máme za sebou účast na všech 4. víkendech.

Sezónu jsme zahájili prvním kolem na hřišti Joudrs Praha. Po zimní přípravě to byl první vstup do turnaje a my jsme s napětím čekali, jak se nám bude dařit zúročit ostrou zimní přípravu. Hra se nám dařila, ale díky kolečku jsme nakonec bohužel postupovali ze skupiny jako třetí a to nám už neumožnilo bojovat o postup výše. Nakonec jsme uhráli  4. místo. I když to byl první turnaj, každá z holek zaznamenala osobní úspěch během obrany či v útoku.

Druhý turnaj se konal na hřišti Sabatu, kde jsme již předvedli jistější a tím i kvalitnější výkon. Vedlo se nám v obraně, ale i v útoku. V neděli jsme pak sehráli napínavý zápas s Joudrs Navy o postup do finále a málem to vyšlo. Z tohoto víkendu jsme si odvezli krásné třetí místo a pocit radosti ze hry.

Čekalo nás třetí kolo, které bylo naplánované na půdě Arrows Ostrava. Účast byla velmi slabá, přihlásily se pouze dva týmy včetně domácího týmu. V den uzavření přihlášek jsme dopoledne měli pouze 8 hráček a tak se snaha zúčastnit se třetího kola pomalu rozplývala. Vše dobře dopadlo. Jeli jsme doplněné o Adélku a Dorku ze Dvora a Terku s Nelou z T-ballu. Jeli jsme si zahrát pěknou hru a užít si společně první výjezd. Nálada byla skvělá a tak jsme proplouvali turnajem ve skvělé formě. Hned první napínavý zápas proti Joudrs Orange byl moc povedený a i když jsme prohráli (3:4), nálada v týmu byla více než dobrá. Zbylé dva zápasy jsme vyhráli. Ani nám nezkazilo náladu fakt, že po skončení posledního zápasu  prvního dne nám soupeř na závěr nepodal rukuJ. Tento den byl ve znamení osobních úspěchů každé hráčky a musím zmínit fantastický výkon Johanky Kynclové na catcheru.

Druhý den jsme nastoupili do boje o postup do finále s Joudrs Navy. Na prkno odhodlaně nastoupila Sára Gutlingová, která skvěle házela celý zápas za podpory celé obrany, a tím  jsme uhráli suverénní výsledek 10:0. A šli jsme do finále. Ve finále se proti nám postavil tým Joudrs Orange. Naše holky se od začátku na zápas těšily, což se projevilo i na jejich dobré bezchybné hře v obraně a ostré hře v útoku. Parádně zaházela Andy Markvartová, která nedala soupeři šanci na pálce (4:2). Musím ovšem zmínit vynikající hru všech hráček Kláry, Natky, Sáby, Dorky, Valy, Adélky, Aničky, Sáry, Johanky, Terky a Nely (Nely, chycený luft ve vnějším byl dost dobrý). Celý turnaj jsme vyhráli a turnaj v Ostravě se stal velkým zážitkem pro nás všechny. Holky hurá – parádní výkon!!! Navíc jsme ze 4. místa v tabulce poskočili na místo 2. J

Minulý víkend jsme jeli na 4. kolo do Trutnova. Cíl je jasný, s chutí si zahrát a upevnit 2. místo v tabulce. Po prvním vyhraném zápase (18:2 proti Storms) nás čekal zápas druhý se soupeřem Joudrs Navy. Tento zápas jsme vyhráli (8:0), ale bohužel jsme si zároveň odnesli zkušenost, kdy se hra, díky nepříjemnému a hlavně nechtěnému trefení ostrými nadhozy několika pálkařek soupeře a zvláštní reakci, začne ubírat někam jinam než by měla. Ovšem tuto „krizovou“ situaci zvládla nejen Andy na nadhozu, ale i celý tým, který se ještě více semknul dohromady. Třetí zápas s Trutnovem byl pěkný a my jsme ho vyhráli (5:1). Do posledního zápasu dne jsme nastoupili proti Arrows. Tým Arrows byl skvěle nastartovaný a od začátku holky přidávaly jeden bod za druhým. Zároveň proti nám skvěle zaházela Robina. I když jsme se na pálce snažili, body jsme nechávali na metách a zároveň jsme si v obraně vybrali příliš mnoho chyb. Tak si zaslouženě vítězství odnesl tým soupeře (3:7).

Druhý den nás hned první zápas čekal silný soupeř Joudrs Orange. Nastoupili jsme dobře a hned na začátku se ujali vedení 2:0, nakonec Joudrs přitlačili, my chybovali v obraně a rázem bylo vyrovnáno. Ani jednomu týmu se nepodařilo přidat bod a tak jsme šli do time breaku. Ve chvíli, kdy se nám podařilo chytnout krádež soupeře na třetí metě, vidina vítězství se začala rýsovat. Nakonec se nám bod podařilo dovézt a tak vyhrát tento napínavý zápas (3:2). Vedle hry všech holek musím pochválit Andy na nadhozu a parádní výkon Klárky na catcherovi.

Poslední zápas základní skupiny proti Sabatu jsme vyhráli (12:4). Ze skupiny jsme do finále vstupovali jako vítěz ze základní skupiny a do hry jsme nastoupili opět s bojovným duchem a proti komu jinému než proti Joudrs Orange. První na pálku šel tým Joudrs Orange a nastoupili pěkně zostra, kdy se nám podařilo v poli vytvořit několik chyb místo jasných autů. A tak nám soupeř odskočil o 4 body. I přes velikou snahu a parádní odpal Adélky Buřvalové se nám již náskok nepodařilo vymazat a tak jsme nakonec uhráli výsledek 3:4. I tak to byl pěkný zápas díky nasazení a bojovnosti našich holek. Moc bych chtěla poděkovat divákům, kteří vytvořili tým fanoušků, které dodávali energii a moc velké díky Tomášovi a Žanetě za ubytování a starání se o nás na chalupě v Černém Dole – Fořt. Bylo to fakt moc pěkný J

Co říci na závěr a jak hodnotit dosavadní výkon. Holky jdou nahoru a hra je moc baví a to je ohromný a silný motor. Máme co zlepšovat a čeká nás hodně práce na soustředění. Ale všechno jde, když se chce. Na soustředění se moc těšíme. Jsem ráda, že se tam všichni sejdeme vedle výše jmenovaných hráček i s holkami, které bojují hlavně v Pražském přeboru žákyněk a poctivě trénují, s holkami z T-ballu, které doplnili náš tým a zároveň s novými hráčkami, na které se moc těšíme!!!

ZELENO-BÍLÁ SÍLA!!!!

Vendy

Advertisement

Facebook

Recent Tweets

(čeština) Reklama