Extraliga juniorek 9. – 10. 8. 2014 – 4. turnaj na Arrows v Ostravě – 14.8.2014

Extraliga juniorek 9. – 10. 8. 2014 – 4. turnaj na Arrows v Ostravě – 14.8.2014

Cílem na tomto turnaji bylo vylepšení našeho umístění v Extralize juniorek a potvrzení postupu do elitní čtveřice týmů, která se kvalifikuje na závěrečný turnaj Final Four juniorek, který se bude hrát na hřišti vítěze Extraligy juniorek.

Po fatálním výpadku se Sabatem v minulém kole Extraligy juniorek na Joudrs. Po tradičním týdenním fyzicky náročném Letním soustředění v Mladých Bukách, jsme vyrazili na závěrečný turnaj Extraligy juniorek do Ostravy.

Cílem na tomto turnaji bylo vylepšení našeho umístění v Extralize juniorek a potvrzení postupu do elitní čtveřice týmů, která se kvalifikuje na závěrečný turnaj Final Four juniorek, který se bude hrát na hřišti vítěze Extraligy juniorek.

Páteční předlouhý přejezd z Mladých Buků do Ostravy jsme si zpříjemnili návštěvou velmi zajímavé národní kulturní památky v Ostravě – Vítkovicích.

V sobotu na úvod turnaje nás čekal lídr celé soutěže Snails Kunovice. Po velmi kvalitním a soustředěném výkonu celého družstva na nadhozu, v útoku i obraně jsme přehráli Šnečice z Kunovic 6:1.

P(nadhoz) Koubková, Krbcová, C(chytačky)Jordáková, 1B(první meta)Cinkeová, Vlková, 2B(druhá meta) Hudlerová, Chadrabová S., 3B(třetí meta) Kameníková, Dědková, SS(spojka) Krbcová, Koubková LF(levé pole) Chadrabová K., CF(střední pole) Beková, Novotná, RF(pravé pole) Novotná, Roškotová

Ihned po dohrání prvního zápasu jsme nastoupili proti Sabatu Praha, který nás v minulém kole po velmi bojovném výkonu a našem ne zcela pochopitelném kolapsu v závěru zápasu připravil o kvalitní umístění na minulém turnaji. Tentokrát jsme soupeři nedali žádnou šanci a po výrazném tlaku v útoku, dobrém nadhozu a bezchybné obraně ukončili zápas rozdílem ve čtvrté směně 12:0.

P: Vlková, Dědková, C: Kameníková, Novotná, 1B: Roškotová, 2B: Kadeřábková, 3B: Chadrabová S., Beková, SS Jordáková, Kameníková, LF: Beková, Chadrabová S., CF: Vosáhlová, RF: Hudlerová

V posledním sobotním zápase nás čekal velmi ambiciózní tým ze Dvora Králové s několika čerstvými juniorskými mistryněmi Evropy. Pozvolna se na nás začala projevovat únava ze soustředění a dlouhého slunečného dne. Bohužel jsme nezvládli koncovku velmi pěkného napínavého zápasu. V první směně nerozhodně 1:1, po druhé směně jsme prohrávali 3:1, ve třetí a páté směně jsme srovnali na 3:3. Na dohrávce páté směny přišel rozhodující moment celého zápasu na domácí metě, kdy došlo k tečování a do té doby ne zcela přesvědčivý rozhodčí rozhodl nepřehlednou situaci v náš neprospěch. I při prohře 4:3 jsme byli stále ve hře o finále, ale bohužel jsme se už nedokázali zkoncentrovat a dohrát při dvou outech zápas. Obdrželi jsme ještě další 4 zcela zbytečné body, které nás odsoudili v kolečku (Kunovice, Dvůr, Eagles – každý tým měl jednu výhru a jednu prohru) na obdržené body proti, ke hře o 3. místo. Zápas skončil naší jedinou prohrou na turnaji 8:3.

P: Cinkeová, Krbcová, C: Kameníková, Kadeřábková, 1B: Vlková, 2B: Jordáková, 3B: Krbcová, Dědková, SS Koubková, LF: Chadrabová K., CF: Beková, RF: Novotná, DP: Hudlerová

Po sobotní večerní schůzce celého družstva s rozborem naší hry, vydatné sprše a dlouhém spánku jsme v neděli vyrazili s cílem soustředit se na svoji hru, vyzkoušet nová postavení v obraně vyplývající z naší večerní schůzky a vyhrát závěrečný zápas o celkové 3. místo na tomto turnaji.

V poslední zápase základní skupiny s Ledenicemi, který už o ničem nerozhodoval, jsme předvedli opět kvalitní výkon na nadhozu a hlavně v útoku a zvítězili 12:2.                                  

P: Vlková, C: Kameníková, 1B: Roškotová, 2B: Kadeřábková, 3B: Chadrabová S., SS Novotná, LF: Vosáhlová, CF: Beková, RF: Hudlerová

V posledním zápase na turnaji jsme se opět střetli s naším tradičním soupeřem Sabatem Praha. Do zápasu jsme vstoupili soustředěnou obranou podepřenou kvalitním nadhozem T. Krbcové a na pálce při dvou outech po umístěném koníčku M. Kadeřábkové udělali důležité 2 body. Ve čtvrté směně po zaváhání naší obrany skóroval také 1 bodem Sabat. V páté směně jsme přidali uklidňující 2 body a P.Cinkeová už v poklidu zavřela na nadhozu zápas za přispění bezchybné obrany celého družstva. Zápas skončil naším vítězstvím 4:1.

P: Krbcová, Cinkeová C: Jordáková, Roškotová, 1B: Cinkeová, Vlková, 2B:Hudlerová,  Jordáková, 3B: Dědková, SS Novotná, LF: Chadrabová K, Krbcová., CF: Beková, RF: Kadeřábková

Tímto zápasem jsme se zároveň rozloučili v den jejích 21. narozenin s Kačkou Roškotovou, která odchází po prázdninách studovat do skotského Edinburghu a i s Táňou Elezovou odcházející na střední školu do Francie. Přejeme jim hodně štěstí, výborné studijní výsledky a plno netradičních zážitků.

Všichni jsme prožili zajímavou a netradiční zkušenost možnost si zahrát turnaj ihned po týdenním soustředění. Na všech byla trochu vidět únava. Některé nadhozy nelétaly tak rychle, netočily se, jak měly a chyběla jim i trocha přesnosti. Odpalům chyběla délka a razance. Příhozy zdaleka nedosahovaly obvyklých kvalit. Běh nebyl zdaleka tak agresivní, jak jsme zvyklí, ale chuť a touhu poprat se o dobrý výsledek nám všem nelze upřít. Celé družstvo předvedlo velmi kvalitní potěšující výkon. Turnaj se hodně vydařil kadetce Tereze Novotné, která především v útoku předvedla nebojácný kvalitní výkon a udělala výrazný krok k nominaci na Final Four juniorek 2014.

Tento výsledek nám zaručil třetí místo na turnaji a i třetí místo v Extralize juniorek a tím i postup na závěrečný turnaj Final Four juniorek, který se bude hrát na hřišti celkového vítěze Extraligy juniorek Snails Kunovice v neděli 21. 9. 2014.

Všechny výsledky i závěrečnou tabulku Extraligy juniorek 2014 najdete na webu ČSA

Advertisement

Facebook

Recent Tweets

(čeština) Reklama