Tým Little League Prague – žákyně vyrazil za Velkou louži – 6.8.2014

Tým Little League Prague – žákyně vyrazil za Velkou louži – 6.8.2014

Výběr žákyní regionu Praha a Severní Čechy se po ose Praha – Amsterdam (bus) – Philadelphia – Portland (stát Oregon) vydal do Spojených států na celosvětové finále Little League (LLSBWS), kterého se účastní celkem 10 týmů: 6 z USA, po jednom týmu mají zástupci regionů Latinské Ameriky, Kanady, Pacificko-asijského regionu (tým z Filipín) a našeho regionu Evropa-Afrika.

První dva dny po příletu nás čekají jen samé ceremonie. Ostrý start začne pro všechny ve středu 6. srpna. My se na úvod střetneme od 19:00 SEČ (10:00 místního času) s vítězem regionu Latinská Amerika, týmem z Portorika. Každý den, kromě volné neděle, odehrajeme jedno utkání. Čekají nás ještě týmy Central, domácího Oregonu a na závěr Southwest. Tento zápas má živě přenášet stanice ESPN3. A pak následují zápasy o umístění. Posledním hracím dnem je středa 13. srpna.

Rozpis a kompletní výsledky můžete sledovat zde:

http://www.softballworldseries.com/results1.htm.

Kromě srovnání softballové úrovně především s americkými děvčaty, které tenhle sport hrají už od plínek, nás čeká hlavně velký zážitek. Tento rok je totiž 75. výročím od založení celého projektu Little League a zároveň 40. výročím od vzniku jeho softballové části, takže se celý turnaj a vše kolem ponese ve slavnostním duchu. Ještě nikdy neměla tato soutěž jiného, než amerického vítěze. Budeme se snažit neudělat na tomhle malém „mistrovství světa žákyní“ naší zemi ostudu, tak nám držte palce!

Jak se nám ve Státech daří a co prožíváme, můžete sledovat na našem týmovém facebooku

https://www.facebook.com/#!/LittleLeaguePrague?ref_type=bookmark

Petr Pospěch

Advertisement