1. MÍSTO EAGLES PRAHA NA TURNAJI BACK TO SCHOOL CUP U14 – 3.9.2014

1. MÍSTO EAGLES PRAHA NA TURNAJI BACK TO SCHOOL CUP U14 – 3.9.2014

Po intenzivním soustředění v Ostravě jsme se zúčastnili turnaje Back2school, který se uskutečnil v našem areálu. Nominaci hráčů jsme provedli na soustředění a na samotném turnaji jsme se snažili střídat tak, aby měli všichni šance se ukázat.

V prvním utkání nás čekaly Mladé Buky, se kterými se pravděpodobně utkáme na mistrovství republiky. Mladé Buky na nás nasadily svého nejlepšího nadhazovače, ale ani ten si zcela neporadil s naší silnou pálkou. Důvěru dostává Honza Červa, který za 3 směny umožní soupeři doběhnout pouze jednou a připisuje si 6 strikeoutů. Poslední dvě směny dohazuje Pepa Švehla s jedním umožněným bodem a jedním strikeoutem. Po výměně startujícího nadhazovače Buků se ze zápasu stává pálkařský trénink a zápas končí vítězstvím 17:2. V odpoledním zápase jsme se střetli s Hrochy Brno. S Hrochy jsme doposud měli zápornou bilanci 1:2, byť v posledním měření sil jsme je dokázali porazit. V zápase začínáme jako hosté a hned začátek zápasu nám vychází perfektně, do dohrávky jdeme s náskokem 6:0, známe však pálkařskou sílu Hrochů a tak nic nepodceňujeme. Na kopci se vystřídali Dan Petrov, Lukáš Rejzek, Viktor Redčenkov a Šimon Blažek. Díky skvělé pálce, korunované homeruny Tonyho Nováka a Viktora Redčenkova, vyhráváme 19:8.
První místo ve skupině znamená, že jsme nasazení přímo do semifinále, ve kterém jsme se utkali s Hlubokou. Nic jsme nepodcenili a házet začal Shunichiro Mita, kterého Hluboká překvapivě pálila a po první směně se ujala vedení 4:0. Výborně házející nadhazovač Hluboké nás dlouho nepustil do hry, v obraně jsme dělali zbytečné chyby a celkově jsme nepřipomínali tým, který v sobotu dominoval. Po dvou směnách střídáme nadhoz a za Mitu posíláme Fujiwaru, který svojí rychlostí utíná pálkařské aktivity Hluboké. Na pálce se začínáme pozvolna prosazovat, ale otáčíme až v dohrávce zápasu na několik chyb v obraně soupeře. Semifinále s Hlubokou pro nás může být výstrahou do mistrovství, kde si podobné zaváhání nemůžeme dovolit. Zápas vyhráváme 8:6.
Ve finále hrajeme s Kotlářkou, která dokázala otočit zápas s Hrochy v semifinále. Zápas začíná Šimon Blažek, který hází velice kvalitně, bohužel obrana nehraje rutinní hry a čeká, že vše vyhází nadhazovač sám. Pálkařsky se prosazujeme každou směnu a nenecháváme Kotlářku vydechnout. Ve čtvrté směně se homerunem blýskl Honza Imramovský, který potvrdil vynikající pálkařskou formu. Poslední směnu dohazuje Martin Aschermann, který skvěle plní signály a po lehkých kontaktech obrana zahrává snadné auty. Vítězíme 8:7 a putovní pohár tak na rok zůstává u nás.

Z mého pohledu byl turnaj velice úspěšný a hodnotím ho jen kladně. Viděli jsme většinu týmů, které můžeme potkat na MČR. Na turnaji se kladně projevilo soustředění a to ve všech herních aspektech. Hráli jsme nejenom proti kvalitním soupeřům, ale také proti nepřejícímu počasí. Díky nasazení hráčů se vždy podařilo dát hřiště do pořádku. Všichni hráči bojovali o svoji šanci jet na mistrovství republiky, hráli naplno a fungovali jako tým, což mě těší nejvíce.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama