3. česká softballová liga žen 6.-7.9.2014 – 4.turnaj Sedlčany a Radotín

Po dvou vyhraných turnajích 3.ČSLŽ, kterých jsme se na jaře zúčastnili, kvalitním letním soustředění a měsíci odpočinku jsme byli zvědaví, jakou formu si přineseme do závěrečných podzimních bojů.

Cílem na tomto turnaji bylo kvalitně se připravit na Final Four juniorek, které se bude hrát v neděli 21.9. na hřišti vítěze Extraligy juniorek Snails Kunovice. Bohužel do našeho záměru nemile zasáhly odjezdy hráček na zahraniční školy, nemoci, zranění a sportovní kurzy a tak jsme si museli vypomoci kadetkami ročníku 98. Doplnění, jak se později ukázalo, bylo velmi kvalitní.

V sobotu na úvod turnaje nás čekal domácí klub z Radotína. Po velmi vydařeném a soustředěném výkonu celého družstva na nadhozu, v útoku i obraně jsme přehráli radotínský klub po velké střelnici z naší strany 18:0. Na pálce se neuvěřitelně zadařilo M.Kadeřábkové, která zaznamenala postupně dvoumetový odpal se staženým bodem, grandslam insidepark, out se staženým bodem a trojbodový homerun insidepark celkově se Martě podařilo za celý zápas stáhnout svými odpaly 9 bodů, včetně dvou vlastních (9 RBI)                                                                                                                          P(nadhoz) Vlková , C(chytačky) Kadeřábková, 1B(první meta) Mozolová, 2B(druhá meta) Hudlerová, Kučerová , 3B(třetí meta) Dědková, SS(spojka) Jordáková,Folaufová LF(levé pole) Chadrabová K., CF(střední pole)Vosáhlová RF(pravé pole) Chadrabová S.

V druhém sobotním zápase jsme si podobnou hrou na palce poradili s omlazeným Kladnem a zvítězili za vydatné pomoci kadetek 15:0. Kvalitní svižný, pestrý nadhoz T. Krbcové s dobrou obranou nepovolil hráčkám Kladna ani jednou skórovat. Svůj první odpal ve třetí lize se staženými dvěma body zaznamenala kadetka K. Kučerová a rozdílové body přidaly svými dvoumetrovými odpaly Ch. Hudlerová a T. Vosáhlová.                                                                     P: Krbcová, Dědková, C: Jordáková, 1B: Vlková Mozolová, 2B: Hudlerová, 3B: Chadrabová S.,  SS Folaufová,     LF: Chadrabová K. Vosáhlová, CF: Kadeřábková, RF: Kučerová

V neděli jsme se díky prvnímu místu ve skupině přesunuli na finálovou skupinu na útulné hřiště do Sedlčan, kde nás čekal v semifinále náš tradiční rival Joudrs tentokrát C. Našeho soupeře jsme zaskočili parádním útokem celého týmu, který nezastavila ani střídající nadhazovačka se zkušenostmi z Extraligy K. Chroboková. Na nadhozu se společně s obranou dařilo T.Krbcové   i dohazující B.Dědkové. 3 odpaly ze 3 možných startů na pálce zaznamenala K.Chadrabová, ještě o jeden odpal byle lepší M. Kadeřábková, která odpálila 4 hity ze 4 startů. Zápas jsme ukončili rozdílem ve 4. směně 16:1 a tím zpečetili náš zasloužený postup do finále.                                                                                                                                                    P: Krbcová, Dědková, C: Kadeřábková, 1B: Vlková Mozolová, 2B: Hudlerová, 3B: Chadrabová S., Pifflová,            SS Jordáková,  LF: Chadrabová K. Folaufová, CF: Vosáhlová, Chadrabová S. RF: Dědková, Krbcová

Ve finále nás už čekal nadmíru atraktivní soupeř domácí Pegas Sedlčany s naší bývalou krčskou nadhazovačkou K. Stejskalovou. Diváci povzbuzující domácí tým vytvořili skvělou bouřlivou kulisu důstojnou finále. Opět se nám trpělivou hrou v útoku kombinovanou s odpaly podařilo udělat v první směně 7 bodů. Soupeř kontroval 2 body. Náš útok se však nezastavil ani ve druhé směně, kdy se na nadhoz postavila levoruká bývalá česká mládežnická reprezentantka K. Stejskalová. Hned naše první pálkařka ve 2.směně L. Jordáková se pokusila atakovat plot hřiště nádherným dlouhým dvoumetovým odpalem a vše dokonala kadetka M.Mozolová, která svým prvním stejně povedeným dvoumetovým odpalem ve 3.lize stáhla důležité 2 body při plných metách. Na nadhozu se dařilo G. Vlkové, obrana za příznivého stavu pracovala bezchybně. Po druhé směně byl stav 10:2. V třetí směně jsme přidali další bod a soupeř naopak 2 body. Ve 4. směně jsme přidali další bod a G. Vlkovou vystřídala na nadhozu T. Krbcová, která za pomoci celého družstva dovedla zápas do vítězného konce a proměnila tak náš 3. Turnaj ČSLŽ ve třetí turnajové vítězství. Stále držíme neporazitelnost na turnajích ve 3.ČSLŽ, kterých jsme se zúčastnili.

Všechny výsledky i tabulku 3.čslž  2014 najdete na webu ČSA:http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=schedule&sid=120&rok=2014&pda=2&admina=&index=1

Za Eagles B nadhazovaly: T. Krbcová, G. Vlková a B. Dědková, Chytaly: M. Kadeřábková a L. Jordáková, v poli hrály: Ch. Hudlerová, S. Chadrabová, T. Vosáhlová, K.Chadrabová a kadetky (ročník) 98 K. Folaufová, M. Mozolová, K. Kučerová a V. Pifflová.                                     Kaučovali: A.Chýle a J. Havlík.

Celý turnaj se nám mimořádně vydařil i při absenci našich zkušených hráček, za velkého přispění a nebojácné hry v útoku i v obraně našich kadetek.

4. turnaj 3.ČSLŽ nám skvěle posloužil, jako příprava na Final Four juniorek 2014, který se bude hrát 21.9. v Kunovicích a už se na něj moc těšíme a doufáme, že si z něj přivezeme vytouženou medaili.

Zapsal : A. Chýle