Final Four MČR juniorek 21.9.2014 v Kunovicích

V sobotu jsme v průtrži mračen, neustálých omezení na dálnici D1 strávili na cestě krásných  šest a půl hodiny. Pravda cestu jsme si prodloužili odbočkou na Final Four juniorů v Havlíčkové Brodu, kde jsme cca 1,5 hodiny sledovali napínavé, vzrušující a velmi poučné finále FF juniorů Hroši Havlíčkův Brod a Painbusters Most.

Finálový turnaj Extraligy juniorek do 22 let se hraje jako Final Four pro čtyři nejlepší družstva celé Extraligy. Hraje se play-off na jeden zápas. První družstvo (Snails Kunovice) se čtvrtým (SaBaT Praha) a druhé družstvo (SC Dvůr Králové n/L) se třetím družstvem (Eagles Praha). Poražení semifinalisté se utkají o třetí místo vítězní semifinalisté o mistra ČR juniorek do 22 let. Naším cílem bylo získat medaili a tajným přáním bylo se probojovat do finále.

Semifinále finálového turnaje FF s Dvorem Králové začínáme na pálce skvělým trojmetovým odpalem K. Chadrabové, následná pálkařka je out, ale dvojmetový odpal P.Cinkeové znamená bod, v následné rozehře po chybě soupeře obsazujeme třetí a druhou metu s jedním outem a právě zde v tomto okamžiku, aniž to hráčky vědí, ale kaučové tuší se rozhoduje zápas. Nedotahujeme skvěle rozjetý útok, nestahujeme běžce na metách a po dvou outech vedeme 1:0. Soupeř jde na pálku a nejrychlejší hráčce soupeře V. Klimplové dáváme jedinou metu zdarma v celém zápase, následuje SO, krádež, něco mezi PB a WP, prostě si pouštíme běžce na třetí metu, následující pálkař pálí na hráčku na druhé metě a ta volí jednoduchý out na první metě místo pokusu o out na domácí metě a je vyrovnáno. Obrany obou družstev v čele s nadhazovačkami krčskou T. Krbcovou a dvorskou A. Linkovou dominují a likvidují bezchybně i náznaky jakéhokoliv útoku. Máme sice více hitů a obsazujeme mety, ale nejsme schopni dotáhnout bod a tak zákonitě přijde trest v šesté směně. Dva slepené odpaly a rychlý běh asi nejlepší hráčky celého zápasu V. Klimplové rozhodnou o výhře soupeře, nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Ve hře zvané softball často rozhodují především detaily, sebevědomí a odvaha hráček zahrát něco navíc!

P(nadhoz) Krbcová , C(chytačky) Kadeřábková, 1B(první meta) Cinkeová, 2B(druhá meta) Hudlerová, Chadrabová S. , 3B(třetí meta) Dědková, SS(spojka) Jordáková LF(levé pole) Chadrabová K., CF(střední pole)Beková, Novotná RF(pravé pole) Novotná, Vlková, DP(suplující pálkař) Slabá

Po krátkém odpočinku a zklamání z prohraného zápasu jdeme bojovat o vytouženou medaili s druhým poraženým semifinalistou SaBaTem Praha. Na nadhozu začínáme s levorukou P. Cinkeovou, která spolu s obranou až do čtvrté směny drží soupeře bez bodu. Hned v první směně děláme 3 bod po insidepark homerunu T. Krbcové a jakoby z našich pálek spadla nervozita přidáváme další bod. Soupeř se však nevzdává a ve čtvrté směně koriguje třemi body stav na 4:3. Na dohrávce čtvrté směny začnou úřadovat na pálce trojmetovými odpaly P. Cinkeová a T. Krbcová a i my přidáváme také 3 body. V 5. směně střídáme nadhoz a T. Krbcová 2 SO zastavuje nadějně rozjetý útok soupeře, kterému povolujeme pouze 1 bod. Opět zaúřadují na pálce P. Cinkeová a dvěma dvojmetovými odpaly T. Krbcová, náš benjamínek G. Slabá a L. Jordáková, která stahuje poslední ze čtyř bodů této směny. Vedeme 11:4. Opět střídáme nadhoz a poslední dvě směny skvěle odhází B. Dědková  a spolu s obranou zavře zápas bez bodu. Vítězíme po velmi dobrém výkonu všech hráček 11:4 a po loňském 5. místu si jdeme pro bronzové madaile!

P: Cinkeová, Krbcová, Dědková, C: Jordáková, 1B: Vlková, Cinkeová, 2B: Chadrabová S., Hudlerová,                    3B: Dědková, Krbcová,  SS: Slabá, Jordáková,  LF:Vosáhlová, Beková,  CF: Chadrabová K., Novotná,                     RF: Krbcová, Vlková

Článek od komisaře i výsledky Final Four juniorek 2014 najdete na webu ČSA:

Článek od komisaře

Výsledkový servis

Za juniorky Eagles Praha na Final Four MČR juniorek do 22 let 2014 nadhazovaly a bronzové medaile vybojovaly: Tereza. Krbcová, Petra Cinkeová, Bára Dědková, Chytaly: Marta Kadeřábková, Lenka Jordáková, v poli hrály: Anna Beková, Charlotte Hudlerová, Simona Chadrabová, Gabriela Vlková, Tereza Vosáhlová, Krystína Chadrabová a kadetky Tereza Novotná a Gábina Slabá.

Kaučovali: Aleš Chýle a Jiří Havlík, nadhoz koučovala: Daniela Viktorýnová                            zapisovaly: Lenka Pantůčková a Kateřina Koubková                                                      fotografovala: Iveta Kubíková

Svůj vytyčený cíl na sezonu 2014, jsme splnili a opravdu nechybělo mnoho, abychom se dostali do finále, a to je možná cíl na příští sezónu.

Zapsal : A. Chýle