A jsme ve finále extraligové soutěže 2014. Po posledním 5. kole, které se hrálo na hřišti Storms Praha jsme bezpečně udrželi druhou příčku a to nám zajistilo místo 2. nasazeného týmu na Mistrovství ČR, které se odehrálo minulý týden 20.- 22. 9.

Na finálový turnaj Mistrovství republiky se na prvním místě probojoval tým Joudrs, na druhém, jak jsem se již zmiňovala náš tým EAGLES, dále Arrows Ostrava, SK Trutnov, Sabat a velkým překvapením věkově nejmladší tým Storms Praha. V pátek a v sobotu dopoledne změřily síly Storms proti Arrows a Sabat proti SK Trutnov. Arrows a HSM Trutnov suverénně potvrdily pozici silnějšího a posunuly se do semifinále.

V sobotu odpoledne jsme vstoupili do turnaje v semifinálovém boji proti Arrows Ostrava. Oba dva týmy naplno bojovaly a celý zápas byl velmi napínavý. Nakonec se nám podařilo uhrát těsné vítězství 5:4. Výborně zaházely Sára Gütlingová a Andy Markvartová, která uzavírala zápas. Bohužel jsme udělali pár chyb a na pálce jsme zbytečně na metách nechávali body a to nás stálo více sil, než jsme si představovali. Podobně těsné vítězství si vybojoval tým Joudrs proti HSM Trutnov.

V neděli jsme nic nechtěli nechat náhodě a tak jsme jako první nastoupili na pálku a pořádně to rozjeli. Všechny hráčky bojovaly s velkou chutí a jedna za druhou pálily jak o život. Zápas skončil v náš prospěch a to rozdílem již ve 3. směně. Měli jsme obrovskou radost a již v tuto chvíli jsme se radovali z nejhůře získané stříbrné medaile na Mistrovství ČR. Podobně uhrály postup do finále i holky Joudrs Praha, což jsme tak trochu předpokládali. SK Joudrs, které na finálový turnaj postavilo tým z Joudrs Orange a Joudrs Navy a tak všichni předpokládali, že to je ten pravý favorit.

Na finálový zápas jsme čekali 4 hodiny, ale to se nakonec ukázalo jako dobré, protože si holky alespoň pořádně odpočinuly. Na finálový zápas jsme se těšili a šli s velkým klidem a s velkou vírou a touhou po vítězství.

Finálový zápas začínal slavnostním nástupem všech hráček a coachů a všichni jsme společně zazpívali hymnu. Byl to krásný okamžik, který jsme si užívali. Tak, a zápas začíná. Na nadhozu proti sobě nastoupily naše Andy Markvartová a na straně SK Joudrs Klára Pospěchová. Až do 4. směny oba dva týmy potvrzovaly roly favoritů a bezchybně zahrály v obraně, ale v útoku se ani jeden tým neprosadil.  Až 4. směna byla ta rozhodující. Na pálce je Sabina Marková, která se dostává na první metu a my jsme přesně věděli, že teď je ta chvíle pořádně zatlačit a dovézt bod. Díky odpalu Dorky Vokaté, kdy se soupeřky dohadovaly s rozhodčím o autu na první metě, se Sabča dostala až na 3. metu. Pass ball znamenal první náš bod a posun Dorky na 3. metu. Po odpalu Klárky Čejkové a následně zahraném autu na jedničce, Dorka běžela domů pro náš druhý bod, který byl velmi těsný, ale risk se nám vyplatil. V páté směně se soupeři podařilo udělat jeden bod a následovaly dva auty. Věděli jsme, že teď musíme udržet obranu a rychle udělat třetí aut. Andy Markvartová se rvala na prkně jak tygr a nakonec celý zápas ukončila famózním strike-outem. Víra ve vítězství, kterou jsme si nesli v srdci se stala skutečností a my jsme zvítězili. Je potřeba říci, že všechny holky předvedly perfektní výkon ať už v poli, na pálce, ale i na lavičce. Udrželi jsme si klid, radost a chuť do hry. Nejen, že jsme převzali zlaté medaile a zlatý pohár, ale ještě Andy Markvartová získala cenu nejlepšího nadhazovače zcela právem a za neuvěřitelný výkon a Natka Tvrzníková cenu nejlepšího pálkaře. Velkou pochvalu si zaslouží obě nadhazovačky Andy Markvartová i Sára Gütlingová, catcherové Klárka Čejková  a Johy Kynclová a určitě i Natka Tvrzníková, Sába Marková, Anička Adamová, Steffi Plevová, Julča Vondráčková, Valy Fleissigová, Adélka Buřvalová, Dorka Vokatá i Terka Stejspalová a Nela Pichlová z T-balluJ.  Vítězství jsme si moc užili a vlastně stále užíváme a těšíme se na odpočinek a hurá do další sezóny.

Ráda bych na závěr moc poděkovala Martině Markvartové za podporu, za dokonalou fyzickou přípravu hráček a prima spolupráci při tréninkách a coachování, Ivě Wurmové a Alešovi Markvartovi. Dádě Viktorýnové a Veronice Buriánové za skvělé tréninky našich nadhazovaček.  Ale určitě i díky našim juniorkám a velkým holkám Jane Chýlové, Lucce Černohlávkové a Lence Pantůčkové. Díky také rodičům za velkou podporu!

 

Zeleno-bílá síla!!!!

Vendy

Eagles Praha