V sobotu, 11. 10. 2014, se v baseballovém a softballovém areálu EAGLES PRAHA sešlo okolo 100 nadšenců k uzavření letošní sezony 2014. Počasí bylo sice zatažené, ale teplota dosahovala k 20°C.

Do turnaje se zapojilo okolo 100 rodičů, hráčů a přátel klubu. Sestavilo se 8 týmů, které se rozdělily do dvou skupin. Následně se vysvětlila pravidla turnaje, upřesnily se organizační záležitosti a začalo rozcvičování před prvním zápasem. Součástí této akce byla i tombola, na kterou se těšila hlavně dětská část.

Skupina “A” s obsazením týmů: OULDSKŮL, KONTEJNERY, FÁSTBÓL A ORLÍCI. Skupina “B” ve složení: (J)ELITA, BÉRS, HOMERUNTEAM A NAPLECH. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině a poté následovaly zápasy o umístění (1. vs. 1., 2. vs. 2. a 3. vs. 3.). Pravidla byla speciálně upravena tak, aby hru v pohodě všichni zvládli.

Skupinu „A“ jednoznačně vyhrál tým OULDSKŮL, který získal 38 bodů. O druhé místo byl velký boj, jelikož další 3 týmy měly vyhraný pouze jeden zápas. Muselo tedy rozhodovat skóre (tým, který měl nejméně obdržených bodů v kolečku). Na druhém místě se tedy umístil tým FÁSTBÓL (10 obdržených bodů), na třetím místě se pak umístil tým KONTEJNERY (10 ½ obdržených bodů) a čtvrtým týmem byl tým ORLÍCI (18 ¼ obdržených bodů). Tato skupina byla velice vyrovnaná a do posledního zápasu nebylo nic rozhodnuto.

Ve skupině „B“ dominoval tým NAPLECH, který vyhrál všechna utkání s konečným skóre 31 ¾ bodů. Na druhém místě se v těsném závěsu umístil tým (J)ELITA. Třetí příčku ve skupině obsadil HOMERUNTEAM a bez jediné výhry ve skupině se, bohužel, umístilo družstvo BÉRS.

Z důvodu nedostatku času se zápas o 7. místo zrušil.

O 5. místo bojoval tým KONTEJNERY proti HOMERUNTEAM. Zápas byl velice vyrovnaný a napínavý do konce. V závěru se však více dařilo celku HOMERUNTEAM a mohl se tak těšit z pátého místa. Utkání skončilo 6 ¾ : 7 ¾ pro HOMERUNTEAM.

Utkání o 3. místo svedl týmy FÁSTBÓL a (J)ELITA. V tomto zápase se utkal tým rodičů proti celku mladých hráčů. Dravost a bojovnost mladších však byla zaslepena zkušeností rodičů a 3. místo si zajistil tým (J)ELITA po konečném skóre 10 ¾ : 6 ¼.

Finálový zápas turnaje rodičů byl v zastoupení týmů OULDSKŮL a NAPLECH. Finálový zápas zajistil pěknou podívanou, za kterou by se nemusel stydět ani profesionální slowpitchový tým. K vidění byla bojovnost a dravost rodičů a oboustranný zájem ukončit turnaj výhrou. Lépe se však vedlo týmu NAPLECH, který vyhrál 15 ¼ : 6 ¼.

Konečné pořadí:

  1. místo          NAPLECH
  2. místo          OULDSKŮL
  3. místo          (J)ELITA
  4. místo          FÁSTBÓL
  5. místo          HOMERUNTEAM
  6. místo          KONTEJNERY
  7. místo          BÉRS a ORLÍCI

Turnaj byl zakončen vyhlášením nejlepších týmů a tombolou, na kterou se všichni velice těšili. Bylo rozdáno přes 70 cen s baseballovou a softballovou tématikou. Touto cestou bych chtěl VELICE poděkovat všem partnerům za ceny do tomboly: PLAY BALL, HONING´S, BALL SHOP, EAGLES, PROFISING a další. Výtěžek z tomboly byl 5 880 Kč. Tato částka bude na nákup materiálu pro mládežnické kategorie Eagles Praha.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za nasazení, výborné výkony a vytvoření neuvěřitelné atmosféry, která panovala od začátku až do konce. Byla to opravdu nádherná podívaná a pevně věřím, že turnaj splnil vaše očekávání. Dále bych chtěl poděkovat oběma rozhodčím za výbornou práci po celý turnaj, všem pomocníkům a Cantině za zajištění občerstvení.

Doufám, že si tento turnaj zopakujeme, tentokrát však na začátku sezóny 2015.

Předpokládaný termín turnaje je 21. 3. 2015

Honza Drábek