Rok 2014 se mužům A týmu příliš nepodařil, ale není to snad konec jejich působení v krásném areálu na Krči. I když jsme v rámci Eagles tak trochu páté kolo u vozu, na což jsme si zvykli, ale nestěžujeme si, nechceme se vzdát dalšího působení v areálu a v extralize mužů. Mužský baseball a softball je hodně rozdělený, avšak prostřednictvím synů legend baseballu a softballu Petra a Michala Zýmových, Davida Bárty, ale i Jana Janouška propojujeme zpět base a soft. Chlapcům velké díky, protože především v PPM mužů Eagles B opravdu moc pomohli k obhajobě přeborníků Prahy. Více jistě sdělí Petr Čermák.

Ani si nepamatuji, kdy se hráčům Krče – Eagles nepodařilo probojovat do play-off. Důvodů proč jsme po základní části soutěže o jediné vítězství do play-off nepostoupili je řada. Na příklad jsme prohráli s Juniory ČR 1:2, s Havlíčkovým Brodem jsme prohráli zápas, kdy jsme vedli 5:2 v 7.inningu, dva auty, nikdo na metách a dva strike, ale jde to! S Ledenicemi po 6.směně 7:1 a nakonec prohra 12:13 v druhém TB.

K lepšímu výsledku nám nepomohly ani posily z Holandska z řad reprezentantů – Anthony Beaumont a Randolph Reiph.

Na vcelku neúspěšné sezóně se podílelo i to, že několik důležitých hráčů z různých důvodů nemohli pravidelně hrát (Tomáš Benda, Jakub Kos, Michal Pyszko, Jakub Kopřiva).

Jako obvykle nám v létě odjel na softballový turnaj za velkou louži nadhazovač Jonáš Mach, ale Standa Havel ho více než důstojně nahradil a chyběl opravdu jen kousek k postupu do play-off. Moc mě mrzí, že jsem čerstvého padesátníka Standu nepovolal do A-čka „fčas“, protože letos nadhazoval opravdu velmi dobře.

V play-out jsme si poradili s Plzní 4:0 na zápasy, protože Jonáš i Standa nadhazovali dobře a i ostatní hráči nechtěli dopustit pád z extraligy! Luboš Procházka (Captain Kokoshka) se svým obvyklým pálkařským výkonem hodně zasloužil o všechny výhry a operaci kolena si nechal až na podzim, aby byl na jaře 2015 ve svých 44 letech zase připraven. Velkou posilou v letošní sezóně byl návrat Strádyho (Tomáš Strádal), který hrál opravdu dobře a v pohodě. Hostování mladého nadhazovače ze Sezimova Ústí Michala Maliny se určitě zúročí v budoucnu. Dlouholetá opora – Marek Čermák, byl celý rok 2014 mimo hru stejně jako Petr Pachl, naproti tomu Jan Kryšpín (41 na dresu i věkem) se letos držel a odehrál celou sezónu dobře a bez vyloučení!

Nicméně sezóna 2014 softballových mužů Eagles má i velice úspěšnou stránku. Naši hráči a reprezentanti Bartoloměj Řízek (catcher) a Tomáš Benda (1B, 2B a vnější pole) se v roce 2014 stali nejúspěšnějšími softballovými hráči Evropy!!! Oba dva hráli v červenci 2014 ve vítězném finále mistrovství Evropy proti Dánsku 8:0 a oba hráli ve finále na Superpoháru za holandský tým DVH Amstelveen proti dánským Horsholm Hurricanes s výsledkem 4:0.

Napsal: Radek Janoušek – trenér