V Praze dne 16.12.2014

Zpráva o sezóně 2014 – Eagles – muži A – softball – extraliga.

Rok 2014 se mužům softabllového A týmu příliš nepodařil, ale není to snad konec jejich působení v krásném areálu na Krči. I když v rámci Eagles oddílu jsou muži trochu v ústraní, nechtějí se vzdát dalšího působení v areálu a v extralize mužů. Mužský baseball a softball je hodně rozdělený, avšak prostřednictvím synů legend baseballu a softballu Petra a Michala Zýmových, Davida Bárty, ale i Jana Janouška snad propojujeme zpět baseball a softball. Chlapcům velké díky, protože především v PPM mužů Eagles B opravdu moc pomohli k obhajobě přeborníků Prahy.
Ani si nepamatuji, kdy se hráčům Krče – Eagles nepodařilo probojovat do play-off. Důvodů proč jsme po základní části soutěže o jediné vítězství do play-off nepostoupili je řada. Například jsme prohráli s Juniory ČR 1:2, s Havlíčkovým Brodem jsme prohráli zápas, kdy jsme vedli 5:2 v 7.inningu, dva auty, nikdo na metách a dva strike, ale jde to! S Ledenicemi po 6.směně 7:1 a nakonec prohra 12:13 v druhém TB. Doufám, že jsme si tyto špatné výsledky vybrali na několik let dopředu.
K lepšímu výsledku nám nepomohly ani posily z Holandska z řad reprezentantů – Anthony Beaumont a Randolph Reiph.
Na vcelku neúspěšné sezóně se podílelo i to, že několik důležitých hráčů z různých důvodů nemohli pravidelně hrát (Tomáš Benda, Jakub Kos, Michal Pyszko, Jakub Kopřiva).
Jako obvykle nám v létě odjel na softballový turnaj za velkou louži reprezentační nadhazovač Jonáš Mach, ale Standa Havel (ve svých 50-ti letech) ho více než důstojně nahradil a chyběl opravdu jen kousek k postupu do play-off. Moc mě mrzí, že jsem čerstvého padesátníka Standu nepovolal do A-čka „fčas“, protože letos nadhazoval opravdu velmi dobře a softball si užíval.
V play-out jsme si poradili s Plzní 4:0 na zápasy, protože Jonáš i Standa nadhazovali dobře a i ostatní hráči nechtěli dopustit pád z extraligy! Luboš Procházka (Captain Kokoshka) se svým obvyklým pálkařským výkonem hodně zasloužil o všechny výhry a operaci kolena si nechal až na podzim, aby byl na jaře 2015 ve svých 44 letech zase připraven. Velkou posilou v letošní sezóně byl návrat Strádyho (Tomáš Strádal), který hrál výborně a v pohodě. Hostování mladého nadhazovače ze Sezimova Ústí Michala Maliny se určitě zúročí v budoucnu. Dlouholetá opora Marek Čermák, byl celý rok 2014 ze zdravotních důvodů mimo hru stejně jako Petr Pachl, naproti tomu Jan Kryšpín (41 na dresu i věkem) se letos držel a odehrál celou sezónu dobře a bez „vyloučení“!
Nicméně sezóna 2014 softballových mužů Eagles má i velice úspěšnou stránku. Naši hráči a reprezentanti ČR Bartoloměj Řízek (catcher) a Tomáš Benda (1B, 2B a vnější pole) se v roce 2014 stali nejúspěšnějšími softballovými hráči Evropy!!! Oba dva hráli v červenci 2014 ve vítězném finále mistrovství Evropy proti Dánsku 8:0 a oba hráli ve finále na Superpoháru za holandský tým DVH Amstelveen proti dánským Horsholm Hurricanes s výsledkem 4:0. Nikdo jiný z Evropy se nemůže tímto výsledkem pochlubit!

V sezóně 2014 nastupovali za Eagles „A“ tito hráči:

Jonáš Mach – pitcher
Eman Bajer – pitcher, off
Stanislav Havel – pitcher
Michal Malina – pitcher, ss
Bartoloměj Řízek – catcher, 1.b
Anthony Beaumont – 2.b, ss, catcher
Tomáš Strádal- 2.b., off, catcher
Luboš Procházka, kapitán teamu – 1.b, off
Tomáš Benda – 2.b, 1.b, off
Jakub Kos – ss, 3.b
Jan Strádal – 3.b, off
Jiří Vrzáček – off
Michal Písař – 3.b, off
Jakub Kopřiva – off
Jan Kryšpín – ss, 3.b
Randolph Reiph – off, 1.b
Michal Pyszko – off
Jan Janoušek – off
Pavel Lahoda – off

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí mužstva Eagles