Omlazené áčko žen Eagles se zúčastnilo tradičního zimního Indoor Joudrs Cupu v nové nafukovací hale v areálu na Joudrs, kam se vejde regulérní vnitřní pole se solidní délkou vnějšího pole. Zápasy se hrály na 50 minut + dohrávka a pálkařky nastupovaly do boxu za stavu nadhozů 1:1. Na turnaji byly k vidění velmi zajímavé, napínavé zápasy, kvalitní zákroky i nestandartní rozehry, přestože většina družstev se pravděpodobně nachází ve fázi fyzické přípravy podobně jako naše áčko.

1.zápas 7.2. v 18,00: Eagles : Kotlářka 7:1

nadhazovaly: M. Lackner a L.Pantůčková, chytaly: S. Borecká a L. Jordáková, 1B: J.Chýlová, 2B: L.Černohlávková a K. Chadrabová, 3B V.Burianová a A.Beková, SS: T.Pochobradská, LF: K.Koubková, CF: L.Spurná, RF: T.Krbcová

Ve druhé směně jsme zaútočili na pálce a 5 body rozhodli zápas v náš prospěch. Ve 3. směně ještě náš útok přidal další 2 body a Kotlářka ve 4.směně už jenom korigovala výsledek jedním bodem.

2.zápas 7.2. v 19,00: Eagles : Joudrs B 7:0

nadhazovaly: L.Pantůčková a V.Burianová, chytaly: L. Jordáková a L.Černohlávková, 1B: M.Lackner, 2B: K. Chadrabová a L.Jordáková, 3B T.Pochobradská a T.Krbcová, SS: K.Koubková LF: L.Spurná, CF: S.Borecká, RF: A.Beková

Mladému perspektivnímu družstvu složenému převážně z kadetek Joudrs jsme ve druhé a třetí směně nastříleli 7 bodů, o které se kromě celého týmu postaraly především naše nejmladší pušky L.Jordáková a K.Chadrabová. Tímto vítězstvím jsme se stali vítězem naší skupiny bez ohledu na výsledek posledního zápasu.

3.zápas 7.2. v 21,00: Sabat : Eagles 3:1

nadhazovaly: T. Krbcová a M. Lackner, chytaly: L.Jordáková a S.Borecká, 1B: A.Beková a J.Chýlová, 2B: K. Chadrabová a L.Jordáková, 3B T.Pochobradská, SS:V.Burianová, LF:L.Spurná, CF: K.Koubková, RF: L.Černohlávková

Náš jalový útok snad pod dojmem postupu či sebeuspokojení se nedokázal celý zápas vypořádat s velmi dobrým nadhozem K. Malé. Celý zápas rozhodly ve 2.směně dva hity při 2 outech a plných metách.

4.zápas 8.2. semifinále v 13,30: Eagles: Storms 4:0

nadhazovaly: M. Lackner a L.Pantůčková, chytala: S. Borecká, 1B: J.Chýlová, 2B: L.Jordáková a L.Černohlávková, 3B T.Krbcová, SS: T.Pochobradská, LF: L.Spurná, CF: K.Koubková RF: A.Beková                                                                                                                                                   

Ve druhé směně naše obrana ustála plné mety soupeře. Spolehlivě nadhazovaly obě nadhazovačky naše M.Lackner i „Stormský Blesk“ P.Lechnerová. Náš útok zaúřadoval při třetím otočení line-upu. Vše načala hitem T.Krbcová a po sérii safeových ulejvek, následovala bezchybně zahraná squeez-play T.Pochobradské. Směnu zakončila dvoumetrovým odpalem za 2 body L.Hak Spurná. Vítězství podepřeli svým pestrým kaučovským výkonem v útoku M.Vojáček a D. Viktorýnová.

5.zápas 8.2. finále v 16,00: Joudrs A : Eagles 2:1

nadhazovaly: V.Burianová a L.Pantůčková, chytala: L.Černohlávková, 1B: J.Chýlová, 2B: K.Chadrabová a L.Jordáková, 3B M.Lackner, SS: K.Koubková a T.Pochobradská, LF: L.Spurná, CF: A.Beková a T.Krbcová, RF: S.Borecká                                                                                             

Za Joudrs A hrála směsice kadetek, mladých i zkušených hráček, chytala bývalá česká reprezentanka nyní trenérka E. Rychtaříková a nadhazovala ledenická V. Pecková. První start na pálce byl pro většinu našich pálkařek proti V. Peckové nadhazující 100 km rychlostí spíše výzvou. Zápas rozhodla ve 3.směně chyba obrany a dvoumetový dvoubodový odpal asi nejlepší hráčky finále V. Peckové. Naše pálkařky se postupně srovnaly s rychlostí a po metě zdarma a odpalu M. Lackner jsme ve 4. směně udělali bod. V páté směně jsme po odpalu a následné krádeži T. Pochobradské obsadili druhou metu. Na pálku se postavila střídající T. Krbcová a po boji a čtyřech FB odpálila hit do středního pole, po kterém následoval velmi těsný out na domácí metě a tím i konec velmi pohledného a napínavého zápasu.

Nejlepšími hráčkami turnaje byly vyhlášeny: na nadhozu Veronika Pecková a na pálce naše Lenka Jordáková.

Všechny hráčky Eagles předvedly kvalitní výkony v obraně i v útoku. Posilou na nadhozu je návrat V. Burianové, viditelné zlepšení L. Pantůčkové, jistota a nadhled v podání královny loňské sezony českého softballu M.Lackner a nadějný výkon T. Krbcové. Solidní výkon předvedla trojice chytaček S.Borecká, L.Černohlávková a L.Jordáková, v poli kromě osvědčených hráček T.Pochbradské a J. Chýlové se dařilo K. Koubkové. Nebojácné výkony předvedly při své při své premiéře v áčku A. Beková a K. Chadrabová. Kvalitní výkon vnějšího pole podtrhla parádní rybičkou L.Spurná a společně se S. Boreckou zahrály i kuriozní out 9-7 s tečováním běžce na třetí metě. Sobotní koncert odpalů s kolotočem stažených bodů vynesl L. Jordákové cenu nejlepší pálkařky turnaje.

Za Eagles nadhazovaly: Martina „Marty“ Lackner, Veronika“Verča“ Burianová, Lenka Pantůčková a Tereza“Téra“ Krbcová, chytaly: Sabina“Sába“ Borecká, Lucie“Koks“ Černohlávková a Lenka“Léňa“ Jordáková, v poli hrály: Lenka „Hak“ Spurná, Jana“Jane“ Chýlová, Tereza“Pochy“ Pochobradská, Kateřina“Káč“Koubková, Anna“Beky“ Beková a Kristýna“Týna“ Chadrabová, při kaučování se střídali. Daniela“Dáda“Viktorýnová, Michal“Mike“Vojáček a Aleš Chýle.

Napsal A.Chýle