Krejčířík: Eagles jsou klub s obrovskou tradicí – 16.2.2015

Krejčířík: Eagles jsou klub s obrovskou tradicí – 16.2.2015

Ze severomoravského metropole Ostravy se přesunul do Eagles Parku zkušený trenér ověnčený mnoha úspěchy na klubové i mezinárodní scéně.. Naváže na úspěšné sezony DAN KREJČIŘÍK i v roce 2015 s Eagles?

Jak si se dostal k baseballu?

K baseballu mne přivedla v 6. třídě moje sestra, která hrála na velmi dobré úrovni softball a její přítel David Fiala, který hrál baseballovou ligu a také v národním týmu. Ze začátku to byl pro mne „doplňkový sport“ k hokeji, ale bavil mne tak, že už jsem u něj velmi rád zůstal.

Jak dlouho se již věnuješ trénování? Jaké celky jsi vedl?

Trénovat jsem začal velmi brzy. Po vážném (hokejovém) zranění  jsem nemohl dále naplno hrát, ale baseball jsem měl strašně rád a chtěl u něj zůstat. Takže trénuji už 18 let J. Začínal jsem v ostravském týmu Hippos Ostrava u kadetů, později u juniorů a týmu v rodící se ČML. Zlom nastal v roce 2003, kdy jsem přestoupil do týmu Arrows Ostrava. Tam jsem nejprve asistoval u týmu juniorů, později vedl týmy žáků, mladších kadetů a kadetů. Od roku 2007 jsem asistoval u národního týmu kadetů. V současné době působím v Eagles Praha u týmu kadetů U15, asistuji u U13 a pomáhám také s pražskou baseballovou akademií. Současně působím u reprezentace žáků.

Co tě vůbec přivedlo k trénování?

Bylo to zejména zranění, po kterém jsem již nemohl hrát na 100%. Současně jsem chtěl i nadále v baseballu působit.

Co považuješ za svůj největší baseballový úspěch?

Určitě titul mista Evropy kadetů v roce 2007, také samozřejmě druhá místa na „evropách“ kadetů v Eidhovenu v roce 2010 a o rok později v Třebíči. Na klubové úrovni zcela jistě tituly MČR mladších kadetů v roce 2010 a kadetů 2012. Ale mám obrovskou radost z každého vyhraného zápasu či turnaje, zejména když si jej musíme tvrdě vybojovat.

S jakým trenérem se ti nejlépe spolupracovalo?

To není úplně jednoduchá otázka. Strašně moc mi od začátku trénování pomáhal a stále pomáhá ostravská nadhazovačská legenda Michal Lisko. V reprezentaci nikdy nemohu zapomenout na Jirku Kotka s Vláďou Chlupem. Teď se moc těším na spolupráci s Mariánem Krásnym. V začátcích v Arrows to byl Radim Kepák. V klubu jsem ale vždy nejraději pracoval v týmu se zkušeným Daliborem Kuckem a Martinem Kučerou.

Od roku 2015 si opustil Ostravu a přesídlil si do Eagles Parku, proč ta změna?

V Ostravě jsem přišel o práci a měl jsem velké problémy adekvátní práci najít. A moc jsem chtěl zůstat u baseballu a pokud možno se mu naplno věnovat. Minulý rok jsem se domluvil s Matoušem Procházkou na pomoci při turnaji SUMA open a následně začala má spolupráce s Eagles. Před letošní sezónou jsem se dohodl s manažerem Eagles Praha Janem Drábkem a Martinem Šmidtem na mém působení zde. Je to pro mne obrovská výzva a zároveň čest, působit v klubu s tak obrovskou tradicí a kvalitním zázemím.

Je rozdíl v přístupu hráčů do tréninku v Ostravě a v Praze?

V každém klubu jsou hráči průměrní a hráči do baseballu naprosto „zbláznění“. Mým úkolem je hráče motivovat a podporovat tak, aby těch baseballových „bláznů“ bylo co nejvíce a měli šanci tento nádherný sport dělat na co nejvyšší úrovni.

Máš čas i na jiné než baseballové aktivity? Kde a jak “dobíjíš baterky“?

Moc času nezbývá. Přes sezónu je kalendář neskutečně nabitý. Ale na to si rozhodně nebudu stěžovat. „Baterky dobíjím“ zejména mimo sezónu při mé další obrovské vášni, kterou je lyžování a vůbec hory jako takové.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama