Praha je můj druhý domov, říká van Dijck – 17.3.2015

Praha je můj druhý domov, říká van Dijck – 17.3.2015

Staronová tvář se opět představí na nadhazovacím kopci baseballového A-týmu. Holandský rodák Rick van Dijck bude i v roce 2015 působit v dresu Eagles a bude chtít dotáhnout tým k vítězství v extralize.

Po roce se opět vracíš hrát do Prahy, proč sis vybral znovu Eagles?

Zamiloval jsem si Prahu. Loni jsem prožil úžasný rok ve skvělém prostředí. Cítil jsem se jako doma a i díky tomu jsem se rozhodl odmítnout ostatní nabídky a odehrát v Eagles další sezonu.

Je pro tebe motivace do sezony vylepšení loňského umístění?

Určitě je to motivace. Loni jsme nezvládli konec sezony a nechceme dopustit, aby se podobná věc stala opět. Chceme vyhrát titul.

Tým prošel několika změnami, co říkáš na jeho sílu?

Myslím, že pořád máme silný tým, který je schopen vyhrát každý zápas. Jádro týmu zůstalo pohromadě a mladíci se neustále zlepšují.

Jak se těšíš na spolupráci s kubánským trenérem?

Těším se moc na práci s novým hlavním trenérem. Myslím, že pomůže zlepšit naši hru a každý se od něj hodně naučí.

Jak vypadala tvá zimní příprava? Trénoval jsi sám nebo v nějakém kolektivu?

Trénoval jsem s týmem UVV, který v Utrechtu hraje nejvyšší holandskou soutěž. Kromě toho jsem pracoval na zimních klinikách a trénoval jsem i sám.

V roce 2014 jsi patřil k nejvytěžovanějším nadhazovačům Eagles, očekáváš podobnou porci inningů i v letošním roce?

Doufám, že budu házet, co nejvíce to půjde. Ale vše záleží na rozhodnutí trenéra. Kdykoli to tým bude potřebovat, budu připraven jít házet.

Zůstával jsi v kontaktu s lidmi s Eagles během „offseason“?

Byl jsem v pravidelném kontaktu s Tomášem Duffkem, Petrem Zýmou či Janem Drábkem. Informoval jsem je o průběhu mé přípravy a zajímal jsem se o novinky v týmu. Kromě toho jsem si psal i s ostatními lidmi z Čech.

První zápas se kvapem blíží, těšíš se na Opening Day?

Už se nemohu dočkat, až na sebe znovu obléknu dres Eagles a budu nadhazovat v našem překrásném areálu.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama