Během uplynulého víkendu proběhlo v Eagles parku 1. kolo žákyňské extraligy. Letos se o prvenství popere pět týmů – Arrows Ostrava, Trutnov HSM, SaBaT Praha a pražští rivalové Joudrs a Eagles. Turnaj pro nás začal napínavě, první zápas s Trutnovem se po základním hracím čase protáhl do tie-breaku, ve kterém se naše holky kously a výsledkem 3:2 Trutnov porazily. V dalším zápase s Joudrs jsme hodně míchali sestavou a po velmi dobrém premiérovém extraligovém nadhozu Nely a Aničky jsme prohráli přijatelných 2:9. V posledním sobotním utkání proti ostravským Arrows jsme po kvalitní pálce vyhráli 6:1, v neděli jsme přejeli Sabat 12:2 a těšili se na finále, pro změnu opět s Joudrs. Zápas byl skvělým soubojem nadhazovaček naší Sáry a Kláry Pospěchové, hrající  již standartně za kadetky. I přes to, že jsem několikrát byli ve skórovací pozici, nepovedlo se nám bodovat a prohráli 0:2. Konečné pořadí :1. Joudrs, 2. Eagles, 3. Trutnov, 4. SaBaT a 5. Arrows Ostrava. Vítězi gratulujeme.

Velkou pochvalu si také zaslouží Johy, Julča, Terka S., Žemla, Róza, Metrix, Terka K.,Bára i naše R-1 Viki a Laura.   Turnaj předčil naše očekávání – holky podaly skvělé výkony, pobavily se, my jako trenéři jsme si to užili a těšíme se na druhé kolo, které se bude konat v Trutnově.

Turnaj jsme zvládli i pořadatelsky, velké uznání si zaslouží Iva Wurmová, která krom trenérských povinností zvládla i nedělní starost o organizaci.

Kaňkami zůstává pouze malý počet rozhodčích (musel se posouvat začátek některých zápasů a myslíme si, že finále si zaslouží více jak jednoho rozhodčího) a bohužel se také ukazuje, že měkké míče, kterými musíme hrát, nejsou stavěny na rychlost nadhozů a tvrdé hity skvělých hráček všech týmů extraligy.

 

Trenérský tým žákyň Eagles 🙂