Memoriál Radka Štěpánka – 14.4.2015

Memoriál Radka Štěpánka – 14.4.2015

Pohár ČSA 2015 – 1. turnaj

Tradiční předligový turnaj Memoriál Radka Štěpánka se letos poprvé uskutečnil formou 1. turnaje Poháru ČSA.

Díky tomu pojaly týmy tento turnaj nejenom jako pohodovou přípravu na ligové zápasy, ale zároveň bylo o co soutěžit. Určitě tím kvalita turnaje vzrostla.

Poháru ČSA se zúčastnilo devět týmů:

Skupina A – Spectrum, Radotín, Eagles, Junioři ČR do 19 let, Tempo.

Skupina B – Havlíčkův Brod, Ledenice, Most, Kotlářka.

Komisařem turnaje byl Jan Hora, ředitelem turnaje Jan Drábek a organizátorem Jan Beneš. Pod vedením těchto tří Janů byl turnaj v dobrých rukou!

Rozhodčí: Pavel Červinka, Jiří, Dostál, Kamil Dostálek, Megan Hylton, Rostislav Milata, Petr Růžička, Barbora Sládeková, Svatopluk Smysl, Radomír Tůma dodali turnaji ligové parametry.

K jedinému velkému překvapení v zápasech základních skupin došlo při zápase Radotína s Juniory ČR, ve kterém uspěli junioři 4:3. Junioři také statečně bojovali s Tempem 7:11. O pořadí na 2-4 místě ve skupině A rozhodla těsná prohra Eagles s Tempem 1:2 a výhra Radotína nad Tempem až v tiebreaku 2:1. Pořadí po základní části skupiny A: 1. Spectrum, 2. Radotín, 3. Tempo, 4. Eagles, 5. Junioři ČR.

foto Petr Pachl

Ve skupině B dopadla základní skupina podle očekávání. I když hráči Mostu uhráli zajímavé výsledky s Kotlářkou 7:11 a s Ledenicemi 4:5. Pořadí po základní části skupiny B: 1. Havlíčkův Brod, 2. Ledenice, 3. Kotlářka, 4. Most.

Junioři ČR sice obsadili poslední místo, ale pro ně musí být každý zápas proti ligovým týmům jen a jen přínosem a je dobře, že měří síly s těmi nejlepšími hráči.

V zápasech o pořadí vyhráli Eagles nad Mostem 9:1 a obsadili 7. místo a Kotlářka porazila Tempo 11:3 a obsadila 5. místo.

V boji o postup do finále vyhrálo Spectrum nad Ledenicemi 6:1 a Havlíčkův Brod porazil Radotín 10:1.

Zápas o třetí místo mezi Radotínem a Ledenicemi byl trochu přestřelkou a skončil 10:5 pro Radotín.

V očekávaném obsazení finále uspělo Spectrum Praha nad Hrochy z Havlíčkova Brodu 7:4.

Přeci jenom bylo znát, že nadhazovači toho mají za celý víkend dost a že se dobrým pálkařům těžko vzdoruje, proto bylo relativně hodně bodů. Pro tuto sezónu avizované zahraniční posily oddíly zatím neukázaly, šetří je na ligové zápasy.

Podrobné výsledky nejdete zde.

Poháru ČSA přálo počasí, které bylo opravdu velmi příjemné po oba dny.

Kromě vyvrknutého kotníku jednoho hráče Kotlářky nedošlo snad k nějakému vážnějšímu zranění.

Na závěr bych rád vyzdvihnul výkon Stanislava Štýse z Mostu, který byl minimálně dvakrát „sestřelen“ pálkaři z nadhazovacího prkna, ale pokaždé se oklepal a stoupnul si znova na prkno. Klobouk dolů.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama