Orli zachránili papouška, i to se může stát! – 27.4.2015

Orli zachránili papouška, i to se může stát! – 27.4.2015

Na úterním tréninku dne 21.4.2015 trénovali hráči softballu muži na hřišti č.5.

 A najednou Tomáš Benda od domácí mety povídá, že za sedmičkou na stromě sedí papoušek. Já sotva vidím na šedesát metrů stromy, natož papouška. Nicméně mě to nedalo a šel jsem se tam podívat. Opravdu na stromě seděl! U homerunového plotu jsem na něho zapískal „Pepíku, Pepíku“. Papoušek přiletěl a sedl na plot. Dal jsem na plot ruku a on se přiblížil a po ruce doskákal na rameno. V tu chvíli to vypadalo dobře, že ho stačí jen nějak chytit. Jenže jak? Jan Strádal obstaral klíče od buňky nad centercourtem, ale papoušek vždy tak metr od dveří odletěl.

Také se proletěl nad baseballovým hřištěm a někteří trénující hráči z něho byli tak vyplašení, že zalehli na trávu a ruce na hlavě. Po další cca půlhodině se podařilo sehrané dvojici Jan Strádal a Petr Pachl papouška chytit do mikiny a pak ho přesunout do tašky. Jmenovaní pánové ho pak odvezli na veterinární kliniku Na hrádku u Botanické zahrady. Když jsem se synem Jendou Janouškem odjížděl z Krče, uviděli jsme auto Městské policie s nápisem odchytová služba. Zastavili jsme se a zeptali se, jestli nehledají papouška. A hledali, proto jsme jim řekli, že jsme ho chytili a že se právě veze na veterinární kliniku, proto můžou hledání ukončit. Byla už stejně tma.

Druhý den Johan (Jan Strádal) do e-mailu napsal, že podle kroužku je papoušek z Německa. Tomu se mi nechtělo věřit, že by do Prahy přiletěl papoušek z Německa!

V práci jsem se samozřejmě pochlubil s historkou o odchytu papouška a také jsem ukázal jeho fotky, které udělal Johan na veterině.

 

Najednou mi ve čtvrtek v podvečer přišla od mé kolegyně Julie zpráva přes WhatsApp s fotkou, jestli někdo neviděl tohoto papouška a telefonní číslo. Toto oznámení viděla na zastávce autobusu u metra Budějovická.

 

 

 

 

Pak už to šlo vcelku rychle. Na číslo jsem zavolal, pan Špunda mi pověděl, že se mu ztratil zelenýpapoušek. Řekl jsem mu, kde papoušek je. V pátek ho majitel vyzvednul na veterině. Papoušek se jmenuje Rick a opravdu je původem z Německa. Rick odletěl v pátek 17.4. v 9:00 z Nuslí a v úterý večer 21.4., po pěti dnech, ho chytili „staří“ Orli v baseballovém a softballovém areálu Eagles.

Pan Špunda všem, kdo se na navrácení Ricka podíleli, moc děkuje.

Rick se má dobře.

 

A také náš oddíl baseballu a softballu byl od majitele papouška pochválen. Poděkování vyvěsil na místech, kde předtím vyvěsil prosbu o pomoc při hledání.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles softball muži

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama