Extraliga softballu mužů – hrací víkend 16. a 17. května 2015. – 19.5.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 16. a 17. května 2015. – 19.5.2015

V sobotu 16.5.2015 jsme hráli s Hrochy z Havlíčkova Brodu.

V neděli 17.5.2015 byly na pořadu zápasy s Žraloky z Ledenic.

V Praze dne 20.05.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 16. a 17. května 2015.

V sobotu 16.5.2015 jsme hráli s Hrochy z Havlíčkova Brodu.

První zápas byl prakticky rozhodnutý ve 2. směně, kdy se po nezahrané squeeze play a následné chybě v obraně Hroši dostali do vedení 4:0, které v 5. směně dvěma HR proměnili ve vítězství rozdílem 7:0. Z Eagles se na metu dostali pouze Tomáš Benda, Dominik Čech a Luboš Procházka, což je bída.  Za Hrochy nadhazoval dánský hráč Kim Hansen a za Eagles Jonáš Mach.

Ve druhém zápase byl stav vyrovnaný do 4. směny, kdy hráči Eagles šli do jednobodového vedení 4:3 díky dvoubodovému HR Tomáše Bendy. Už se zdálo, že Tomáš Benda bravurně zvládne na nadhozu celý zápas. 7. směna, dva auty, nikdo na metách! Pak však přišel příliš „středový“ zpomalený nadhoz a Tomáš Siwek jako první pálkař Hrochů poslal míč za plot a bylo to 4:4. V 1. TB Hroši udělali 2 body i díky dalšímu erroru od Eagles. Pak však nejmladší hráč Eagles, 17-ti letý Dominik Čech vyslal „sekerou“ pozdrav Kimu Hansenovi za plot a bylo to 6:6. Ve druhém TB po autu a jedné BB vystřídal na nadhozu Tomáše Bendu Jonáš Mach. Hroši udělali jeden bod na 7:6. V dohrávce se po chybě Pavla Justa dostal na metu Dan Černý, který hrál letos první zápas za Eagles. Po PB vyrovnává Jonáš Mach. Pak dostal IW Tomáš Benda, Michal Písař byl SO a další pálkař Barry Řízek také dostal IW. Plné mety s jedním autem. Přesto hrajeme squeez play a Kim Hansen dělá při sbírání míče chybu a Dan Černý po ulejvce od Jana Svatoně skóruje na 8:7 pro Eagles. Drama s dobrým koncem.

V neděli 17.5.2015 byly na pořadu zápasy s Žraloky z Ledenic.

V prvním zápase proti nadhazovači Ledenic Janovi Borovkovi vedeme po 2. směně 4:0. To je však vše, co jsme dokázali. Naprosto nepochopitelný výpadek v útoku znamená, že jsme už neudělali žádný bod. Za 5. inningů se na mety dostalo pouze 5 hráčů. Ledenice skórovaly ve 4-7 inningu a zápas otočily na konečných 7:4. Zase se opakovala stejná situace jako loni, kdy zdánlivě vyhraný zápas s Ledenicemi jsme nakonec prohráli. Loni nás to stálo účast v play-off. Za Eagles nadhazoval Jonáš Mach a za Ledenice Jan Borovka a Holanďan Jeroen Mulder.

Holandský vysoký nadhazovač začal na prkně i druhý zápas, ale hned v první směně na něho odpálilo pět hráčů Eagles a dvoubodový HR od Jana Strádala na plný stav mu asi moc nepomohl. Ve druhé směně ho dorazil dvoubodovým HR Jan Kryšpín a když jsme ve 3. směně udělali další 2 body, tak score bylo 10:0. Ledenice moc stály o to, udělat alespoň jeden bod, aby se hrálo dál, ale Tomáš Benda na nadhozu (v premiéře s maskou na obličeji) tomu zabránil a při plných metách s jedním autem zahrál dvakrát SO a bylo pozápase!

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama