V Praze dne 02.06.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 30. a 31. května 2015.

V sobotu 30.05.2015 jsme hráli s SK Kotlářka a věděli jsme, že musíme dvakrát vyhrát nad posledním teamem ELM (nepočítaje juniory), abychom jsme se přiblížili play-off.

Za první čtyři směny se nám na izraelského nadhazovače Michaela Marunova podařilo udělat pouze dva body, což bylo opravdu málo. Za Eagles nadhazoval Jonáš Mach a Kotlářka na něho měla za celý zápas pouze dva odpaly. Jonáš za pět směn hodil 10 SO. V dohrávce 5. inningu se konečně prosadili hráči Eagles na pálce a ani střídání Jana Charváta na nadhozu nezastavilo narůstání bodů. Zápas ukončil dvoumetovým odpalem Jenda Janoušek, kterým poslal domů Jana Kryšpína do rozdílu 7:0.

Druhý zápas jsme zvládli ještě lépe. Po druhé směně jsme vedli 7:0 a střídání na nadhozu dělala Kotlářka už v 1. inningu. Čtyři směny za Eagles nadhazoval Jonáš s výsledkem 1 odpal, 2 BB a 10 SO. Zápas dohodil Tomáš Benda a ani na něho se Kotlářce nepodařilo udělat jediný bod. Úkol jsme splnili a přiblížili jsme se výrazně k play-off, což je náš letošní cíl.

V neděli 31.05.2015 nás naopak čekal team, který naprosto suverénně vede ligu a zatím neokusil jedinou porážku – Spectrum. Pro Eagles byly zápasy o to těžším, že kvůli pracovním povinnostem nemohl hrát Jonáš Mach a chyběli i někteří další hráči.

V prvním zápase jsme hráli do 3. směny 0:0, díky dobrému nadhozu Tomáše Bendy. Dokonce jsme měli blízko bodu, ale dvakrát byli hráči out na domácí metě. Ve čtvrté směně dostal první pálkař David Mertl metu zdarma, protože se rozhodčí asi bojí „písknout“ SO , když David nešvihá. To byl rozhodující moment zápasu a bohužel to bylo rozhodnutím a ne odpalem. Spectrum udělalo 2 body a Eagles jen jeden. V páté směně se však vše zlomilo a Spectrum nadělilo Eagles šest bodů, z toho dvakrát HR. Po páté směně jsme prohráli 1:8.

Ve druhém zápase jsme nastoupili v téměř stejné sestavě, akorát místo Jendy J. hrál Pavel Lahoda. Je až s podivem, proč se rozhodčí bojí cokoli písknout proti nejlepším hráčům z ligy. Zápas byl hned na začátku ovlivněn necitlivým posuzováním nadhozů, ale Mertlovi i Voborníkovi nadhazovat desítky prostě nelze, to je sebevražda. Jenže kraje zóny byly ve prospěch hráčů Spectra a ne nadhazovače Tomáše Bendy. A pak se rozjelo Spectrum ve své kvalitě. Po druhé směně jsme prohrávali 1:9. A ve čtvrté směně zápas skončil rozdílem 1:11.

„Čert vezmi“ prohry se Spectrem, ty se daly čekat, ale mnohem horší je, že se nám ve druhém zápase zranil Dominik Čech (mladý junior na hostování z Mostu). Petr Vácha mu při slidu na druhou metu spikou roztrhl prsteníček na pravé ruce.

Chtěl bych touto cestou poděkovat Ivanovi Boreckému, který ihned poskytl Dominikovi ošetření a také Jendovi Janouškovi, který s Dominikem jel do nemocnice a zůstal tam s ním, dokud Dominikovi ránu nezašila (prý dost hezká) doktorka. Doufám, že zranění nebude vážné a přeju Dominikovi, aby se co nedříve zase vrátil na hřiště.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles