V sobotu 30. 5. 2015 proběhl první interligový turnaj kategorie U7 v Eagles parku. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů nejen z pražské oblasti. Počasí bylo sice velice proměnlivé, ale na atmosféře turnaje to moc neubralo.

Naším cílem na tomto turnaji bylo, aby si každý zahrál, a zároveň jsme chtěli být kvalitním soupeřem, což se oboje podařilo. Na programu jsme měli 5 zápasu za den, a proto bylo nezbytné rozložit síly do všech utkání.

První zápas jsme odehráli proti silnému týmu Sabat Praha.

Jako hosté jsme začali na pálce. Podařilo se nám od začátku vytvořit tlak a tak jsme skórovali čtyřikrát. V dohrávce se díky naší dobré obraně Sabatu podařilo doběhnout pouze jednou. Naše další dvě směny byly drtivé. Velký tlak nám zajistil skórovat dvakrát pět bodů a stav utkání byl 12:1. V průběhu celého zápasu jsme měli výbornou obranu a tak Sabat bodoval pouze jednou.

Druhý zápas: Eagles vs. Plzeň baseball

Zápas začal hned po prvním bez pauzy. Jako domácí tým jsme začali v obraně. Plzeň začala bez respektu a po několika pěkných odpalech se ujala vedení 3:0. Dohrávka však byla v naší režii. Silný útok nám zajistil krásných 5 bodu a vedení 5:3. Tento zápas byl doprovázen lehkým deštěm, což trochu kazilo hru, ale nijak ji neovlivnil. V další směně se podařilo Plzni snížit stav na 5:4. Nám se v útoku příliš nedařilo ale i tak jsme skórovali dvakrát a tak si zajistili další vítězství 7:4.

Třetí zápas: Blesk Jablonec vs. Eagles

Před tímto zápasem jsme měli jeden zápas volno, kde byla možnost načerpat nové síly. V tomto zápase jsme byli zase hosté a tak jsme začali v útoku. Bez respektu jsme odpalovali a běhali, až nás rozhodčí zastavil na pěti bodech. V obraně první směny se nám však moc nedařilo. Rutinní míče po zemi jsme nezahráli a tak jsme dali Jablonci šanci, které se chytl a vyrovnal na 5:5. Velice pozitivní bylo, že nás toto zaváhání nerozhodilo a v útoku jsme opět bodovali s maximálním počtem bodů. Do dohrávky jsme tedy šli s tím, že musíme bránit svědomitě. To se nám podařilo a po třech autech rozhodčí ukončil zápas 10:5 v náš prospěch.

Čtvrtý zápas: Eagles vs. Kotlářka Praha

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti celku Kotlářka. V obraně jsme opět lehce zaváhali a Kotlářka tak dvakrát skórovala. V útoku se nám také moc nedařilo, a proto byl stav po první směně vyrovnaný 2:2. V následující směně se náš herní projev zlepšil a obrana Kotlářce nepovolila bod. Naopak náš útok přidal další dva body 4:2. Na začátku třetí směny se nám začalo dařit. V obraně bez chyby a bodu a v útoku pak dominantním vystupováním krásných 5 bodů. Celkový výsledek byl 9:2 v náš prospěch a to nám zajistilo místo ve finále turnaje.

Finálový zápas: Eagles vs. Piranhas Beroun

Po dlouhé pauze tří zápasů jsme se sešli na přípravu před zápasem. Jelikož pauza byla velká, bylo potřeba se opět rozhýbat a zahřát. Naším soupeřem byl tým z Berouna. Jako domácí jsme začali v poli. Vystupování hráčů bylo sebevědomé a profesionální J. Díky dobré obraně jsme umožnili pouze jeden bod. V dohrávce byl cíl jednoznačný, bez respektu pálit nejdál co umíme. To se nám podařilo a po pěti bodech byla směna ukončena. Druhá obrana byla ještě lepší než v první směně. Díky dobrým příhozům jsme neumožnili ani bod. Naopak náš útok přidal další dva body a vítězství bylo na dosah. Když rozhodčí ohlásil konec zápasu, bylo jasno. Absolutní vítězové J!!!

Na tomto turnaji pro nás nebyl směrodatný výsledek, ale pro děti to byl sladký bonbón na konci turnaje. Naše vystupování hodnotím velice pozitivně nicméně je pořád na čem pracovat. Toto je pouze první krok k tomu být lepší.

Soupiska týmu: Derganz Radek, Dvořák Tomáš, Kalábová Nikola, Kalenský Lukáš, Klímová Magdalena, Komárek Ondřej, Pritts William, Šindelář Marek, Šlenc Sebastian, Špírek Michal, Švejnoha Matěj, Tošovský Adam, Trčková Viktorie a Němcová Elen

Velice bych chtěl poděkovat svým dvěma asistentům z řad rodičů. Bez nich bychom to nezvládli.

V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem hráčům a rodičům za pomoc a vytvoření neuvěřitelné atmosféry v průběhu celého turnaje.