Reprezentační tým kadetek si na mistrovství Evropy jel pro medaili, svěřenkyním Evy Rendlové hned po úvodním zápase s domácí Itálii dokonce zasvítila v očích zlatá naděje. Opakování úspěchů z let 2002 a 2005, kterou  vybojoval silný ročník kolem Borecké nebo Broukalové, se ale nakonec nekonalo. Češky se stejně jako předloni v Ostravě padly ve finále. „Slzičky byly, to je jasné. Ale jinak byl turnaj super,“ pochvaluje si Rendlová.

Turnaje v italském Nuoru se tentokrát zúčastnila jen šestice týmů. O tom, že by mohly Češky přivést zlato, se nahlas začalo mluvit hned po úvodním utkání proti domácí Itálii. Právě ta totiž platila za největšího favorita turnaje, a to nejen díky výhodě domácího prostředí. Italky sice předloni Ostravu vynechaly, ženský softball z apeninského poloostrova má ale dlouhodobě v Evropě skvělé jméno.

Večerní zápas úvodního dne přinesl napínavou bitvu, v níž Česky celých šest směn (kadetky hrají právě na 6 směn) bránily čtyřbodový náskok, který si vytvořily už v úvodní směně. Skvělý výkon předvedla jak vítězná nadhazovačka Kristýna Malá, tak Eliška Slaninová. Ta se na vítězství 4:3 podílela jedním hitem a staženým bodem a také skvělým výkonem na postu catchera.

Vyhrát zbytek zápasů základní skupiny už pro českou výpravou žádný větší problém. Britky a Rusky dostaly za vyučenou, trochu náročnější byl až dvojzápas ve čtvrtém hracím dni. Český tým nejdříve musel otáčet špatně rozehraný duel se Španělskem, které porazil 8:5. Následně si tým ve vyčerpávajících vedrech pohlídal vývoj zápasu proti Belgii – 6:0.

Systém play-off, který je vlastní většině evropských turnajů, proti sobě v semifinále svede vždy dva nejsilnější týmy celého šampionátu. Těmi byly vedle Češek právě Italky. I ony v základní skupině nenarazily po úvodní prohře na jedinou vážnější komplikaci a s úctyhodným skóre 49:8 dokráčely k odvetě. Obrany obou týmů bezchybné celých šest směn a na řadu musel přijít tie-break. V něm se Italka Miglioriniová prosadila dvoubodovým homerunem. Na něj Češky psané jako domácí tým nenašly žádnou odpověď a prohrály 2:0.

Porážka sice mrzela, jejím jediným výsledkem ale byla nutnost odehrát opravu proti Ruskám. Ty však výkonnostně zdaleka nesnesly srovnání s týmem, který předloni triumfoval v Ostravě. Boj o finále se odehrával výhradně v režii Češek. Hotovo bylo za čtyři směny s jednoznačným výsledkem – 12:2. Lví podíl na výhře měla nadhazovačka Adéla Linková, která odházela complete game, dovolila pouze dva doběhy a hlavně zvládla excelovat i na pálce! 3 ze 3 se rovná 1.000 BA a k tomu 2 RBI!

Ve finále už šlo o všechno. Češky do něj vstoupily fantasticky třemi body v úvodní směně. Ani to ale nestačilo. Druhý inning totiž patřil Italkám, které odpověděly rovnou čtyřmi doběhy. Další obrat už nepřišel, po změně italského nadhozu se český tým na pálce už nedokázal pořádně prosadit. Střídající Susanna Soldiová jim povolila pouhé tři hity a podepsala se tak pod triumfem italských kadetek na VIII. mistrovství Evropy.

Hodnocení hlavní trenérky Evy Rendlové: „Turnaj byl super. Jen škoda té prohry ve finále, když v první hned vedeš 3:0…to je začátek snů. Co se týče týmu, tak všechno klapalo a fungovalo, jak má. Holky utvořily dobrou partu, rodiče, co byli na místě, se o nás starali. S vedrem jsme se vypořádali skvěle a předváděli jsme fakt dobrý softball. Obávaný byl hlavně náš první útok, v prvních třech zápasech jsme v první směně dohromady daly 20 bodů. Opírali jsme se o dvě kvalitní nadhazovačky a tým měl určitě na zlato. Jsou to mladý holky, je to pro ně cenná zkušenost.“