Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015. – 18.8.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015. – 18.8.2015

Dva zápasy před koncem základní části mají muži Eagles jisté třetí místo v tabulce!

V Praze dne 18.08.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015.

Dva zápasy před koncem základní části mají muži Eagles jisté třetí místo v tabulce!

V sobotu 15.08.2015 jsme hráli v Ledenicích a k postupu do play-off, který nám loni unikl právě s Ledenicemi, nám stačilo jednou vyhrát.

Team byl oslaben o tři nadhazovače (Jonáš Mach – ten nebude další dva roky, protože je pracovně za velkou louží v NY, Tomáš Benda a Standa Havel) a tak se se vším musel porvat Martin Žofka v Eagles na hostování z Mostu. První zápas nadhazoval výborně (8 x SO) a soupeř udělal pouze čtyři body ve 4. a 5. směně. Jenže naši pálkaři nechali na metách šest lidí a udělali body jen tři, což je opravdu málo.

Ve druhém zápase Ledenice zkusili na prkně mladého nadhazovače Hajného, čehož jsme využili na stav 7:1. Pak však Ledenice zabrali a unaveného Martina Žofku začali docela pálit. Další „rodilý“ nadhazovač nebyl, tak přišel na řadu Barry Řízek, který se s tím docela popral. V 7. směně jsme vedli 10:9 při dvou autech a prázdných metách. Ale Kopečný a Korčák zařídili srovnávací bod a v tiebreaku jsme prohráli 11:12. V tu chvíli jsme se vzdali myšlenky na třetí místo po základní části a začali jsme přemýšlet nad tím, kdo koho musí porazit, abychom jsme byli v play-off.

Jenže výsledky ostatních zápasů zase s tabulkou docela zamíchaly.

V neděli jsme jeli do Havlíčkova Brodu posíleni o Tomáše Bendu a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Nadhazoval, pálil, kradl – prostě mužstvo zvednul, ostatně jako celý rok. Skoro se mi chce říci, kde bychom byli, kdyby Bendič nezačal zase nadhazovat?! K dobrému výkonu také prospěla poprvé v této sezóně účast všech tří hostujících mladých hráčů z Mostu – Dominik Čech, Dan Černý a Martin Žofka. V jednu chvíli byl nejstarším hráčem vnitřního pole 28-letý Tomáš Benda. To se u Eagles nestalo, ani nepamatuji, ale pěkně se na mladé hráče kouká, jak jim to jde.

V prvním zápase jsme v polovině vedli 4:1, ale nechali jsme zase mnoho běžců na metách. Výsledkem byl stav před 7. směnou 6:8! Pak se ale podařilo udělat 4 body (2x Hr – Barry a Michal Písař) a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 10:8. A to už bylo z hlediska tabulky zajímavé, protože Havl. Brod aspirující na třetí místo obdržel třetí víkendovou porážku (v sobotu dvakrát s Chomutovem).

Do druhého zápasu jsme nastupovali s klidem, protože play-off bylo jisté. Martin Žofka na prkně a samí mladí kolem něho. Bendič vyslal v první směně míč do Sázavy, která je od domácí mety asi sto metrů, a bylo to hned 2:0. Ve čtvrté směně při jednom autu a obsazených všech metách Tomáš vystřídal na nadhozu Martina. Střídání se povedlo a udrželi jsme vedení 4:1, které se nakonec podařilo dotáhnout v 6. směně do konečného výsledku 8:1.

Dva zápasy před koncem základní části máme jistotu třetího místa a účasti v play-off. To je oproti loňskému roku výrazně lepší. Čtvrtfinále (řadu let nepochopitelně na dva vítězné zápasy???) budeme hrát se šestým 6. teamem. Tím bude někdo z trojice Tempo, Radotín nebo Havl. Brod.

Bohužel se nakonec nepodařilo Eagles posílit o venezuelského nadhazovače Erika Urbaneju, takže se s tím musíme poprat sami. Na Erika se můžete přijít podívat na Superpoháru, měl by hrát snad za Horsholm.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama