Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015. – 18.8.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015. – 18.8.2015

Dva zápasy před koncem základní části mají muži Eagles jisté třetí místo v tabulce!

V Praze dne 18.08.2015

Extraliga softballu mužů – hrací víkend 15. a 16. srpna 2015.

Dva zápasy před koncem základní části mají muži Eagles jisté třetí místo v tabulce!

V sobotu 15.08.2015 jsme hráli v Ledenicích a k postupu do play-off, který nám loni unikl právě s Ledenicemi, nám stačilo jednou vyhrát.

Team byl oslaben o tři nadhazovače (Jonáš Mach – ten nebude další dva roky, protože je pracovně za velkou louží v NY, Tomáš Benda a Standa Havel) a tak se se vším musel porvat Martin Žofka v Eagles na hostování z Mostu. První zápas nadhazoval výborně (8 x SO) a soupeř udělal pouze čtyři body ve 4. a 5. směně. Jenže naši pálkaři nechali na metách šest lidí a udělali body jen tři, což je opravdu málo.

Ve druhém zápase Ledenice zkusili na prkně mladého nadhazovače Hajného, čehož jsme využili na stav 7:1. Pak však Ledenice zabrali a unaveného Martina Žofku začali docela pálit. Další „rodilý“ nadhazovač nebyl, tak přišel na řadu Barry Řízek, který se s tím docela popral. V 7. směně jsme vedli 10:9 při dvou autech a prázdných metách. Ale Kopečný a Korčák zařídili srovnávací bod a v tiebreaku jsme prohráli 11:12. V tu chvíli jsme se vzdali myšlenky na třetí místo po základní části a začali jsme přemýšlet nad tím, kdo koho musí porazit, abychom jsme byli v play-off.

Jenže výsledky ostatních zápasů zase s tabulkou docela zamíchaly.

V neděli jsme jeli do Havlíčkova Brodu posíleni o Tomáše Bendu a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Nadhazoval, pálil, kradl – prostě mužstvo zvednul, ostatně jako celý rok. Skoro se mi chce říci, kde bychom byli, kdyby Bendič nezačal zase nadhazovat?! K dobrému výkonu také prospěla poprvé v této sezóně účast všech tří hostujících mladých hráčů z Mostu – Dominik Čech, Dan Černý a Martin Žofka. V jednu chvíli byl nejstarším hráčem vnitřního pole 28-letý Tomáš Benda. To se u Eagles nestalo, ani nepamatuji, ale pěkně se na mladé hráče kouká, jak jim to jde.

V prvním zápase jsme v polovině vedli 4:1, ale nechali jsme zase mnoho běžců na metách. Výsledkem byl stav před 7. směnou 6:8! Pak se ale podařilo udělat 4 body (2x Hr – Barry a Michal Písař) a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 10:8. A to už bylo z hlediska tabulky zajímavé, protože Havl. Brod aspirující na třetí místo obdržel třetí víkendovou porážku (v sobotu dvakrát s Chomutovem).

Do druhého zápasu jsme nastupovali s klidem, protože play-off bylo jisté. Martin Žofka na prkně a samí mladí kolem něho. Bendič vyslal v první směně míč do Sázavy, která je od domácí mety asi sto metrů, a bylo to hned 2:0. Ve čtvrté směně při jednom autu a obsazených všech metách Tomáš vystřídal na nadhozu Martina. Střídání se povedlo a udrželi jsme vedení 4:1, které se nakonec podařilo dotáhnout v 6. směně do konečného výsledku 8:1.

Dva zápasy před koncem základní části máme jistotu třetího místa a účasti v play-off. To je oproti loňskému roku výrazně lepší. Čtvrtfinále (řadu let nepochopitelně na dva vítězné zápasy???) budeme hrát se šestým 6. teamem. Tím bude někdo z trojice Tempo, Radotín nebo Havl. Brod.

Bohužel se nakonec nepodařilo Eagles posílit o venezuelského nadhazovače Erika Urbaneju, takže se s tím musíme poprat sami. Na Erika se můžete přijít podívat na Superpoháru, měl by hrát snad za Horsholm.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama