VOJÁČEK: “Chceme vrátit evropský titul do Prahy“ – 5.8.2015

VOJÁČEK: “Chceme vrátit evropský titul do Prahy“ – 5.8.2015

Trenér softballového A-týmu žen Michal Vojáček, hodnotí dosavadní průběh sezony a poodkryje plány na blížící se domácí evropský pohár, který startuje 17. srpna.

O víkendu proběhl druhý turnaj Poháru ČSA, na kterém Eagles obsadili 5. místo. Čím to?

Hlavní příčinu vidím v nedostatku odpočinku u reprezentantek, které byly na ME žen nebo se připravují na světový šampionát. Byla na nich patrná únava a chyběla i motivace, která se nejvíce projevila v pálkařském boxu. Důležité bylo udržet postupové místo do Final Four a to se podařilo. Hlavní vrcholy sezony teprve přijdou a na ty bude potřeba být 100% připraveni.

Jak bys zhodnotil první část sezony?

Již tradičně po pomalejším a slabším začátku sezony se výkonost týmu ustálila a předváděly se tradičně kvalitní výkony. Pomalejší vstup do sezony je dán i formou zimní přípravy. Je tedy logické, že začátek sezony není po softbalové stránce nejlepší, ale vše vrcholí až v druhé části sezony, kdy jsou na řadě evropské poháry, Final Four a play off extraligy.

Jsi spokojen s herním projevem týmu a potažmo i výsledky?

Jak už jsem uvedl, s předvedenou hrou jsem spokojen. Začleňujeme do kádru nové mladší hráčky a to sebou vždy nese určité komplikace.

Podařilo se začlenit mladé hráčky do A-týmu?

Začlenění je delší proces, který probíhá neustále. V zimě to byla příjemná změna a musím smeknout před služebně staršími hráčkami, které pomáhají a radí. Zbytek už je na mláďatech, jak si s tím vším poradí. Ale myslím, že vzniká kvalitní tým s dlouhou budoucností. 

Za necelé dva týdny startuje první vrchol sezony EPCW, jak bude probíhat příprava?

Příprava má 2 roviny. Jedna část týmu je na celokrčském soustředění v Mladých Bukách, druhá má individuální přípravu. Společná fáze přípravy začne týden před turnajem, kdy se postupně přidají i hostující hráčky.

Kým bude tým posílen?

Na turnaj, jakým EPCW je, je potřeba doplnit kádr, především, pokud chceš hrát o medaile o to je určitě naším cílem. Turnaj je dlouhý a sehraje se velké množství zápasů. Z české extraligy tým doplní Lída Broukalová a Lucka Petrásková. Ze zahraničí pak přibudou Italka Eva Trevisan a nadhazovačka ze Spojených států Jessica Hall

Jaké jsou cíle? S jakým umístěním bys byl spokojen?

Cílem je vrátit v domácím prostředí titul zpět na Eagles. Ale v silné konkurenci, která se v Praze sejde, je jakákoli medaile úspěch.

Kdo budou největší soupeři?

Oba italské celky přijedou ve velmi silném složení a určitě budou velkými favority na medaile. Tradičně holandský a ruský tým bude silný. Ale každý z účastníků se bude chtít předvést v dobrém světle a zahrát co nejlépe. Důležité bude nepodcenit žádného ze soupeřů.

Na co bys nalákal diváky do Eagles Parku?

Do Eagles Parku se sjede opět evropská špička ženského softballu a všech 9 týmů sebou přiveze i mimoevropské hráčky. K vidění budou skvělé zápasy softballu té nejvyšší úrovně a to se nevidí každý den v našich končinách. Eagles je zkušený oddíl i po organizační stránce a i to prispěje ke kvalitnímu sportovnímu zážitku

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama