Utkání mezi nejlepšími čtyřmi týmy z dlouhodobé soutěže Extraligy juniorek se odehrála na hřišti Mlatevňa Kunovice, tedy na domácím hřišti vedoucího týmu po základní části. Setkaly se zde 3 týmy z Prahy: Eagles, Joudrs a Sabat a samozřejmě hostitelé, modrožlutí Snails Kunovice.

V prvním semifinále hladce přehrály Kunovice Joudrs 11:1. Následovalo semifinále Eagles vs. Sabat. Zopakoval se tak zápas o bronzovou medaili z roku 2014. Opět jsme byli úspěšní my a po celkem vyrovnaném začátku jsme nakonec zvítězili 9:4 a zajistili si tak finále. Nadhazovačky Petra Cinkeová a Tereza Krbcová odvedly kvalitní výkon za podpory Elišky Thompsonové na catcheru. V útoku se blýskla Anna Beková čtyřmi doběhy ze čtyř startů a věkem kadetka, Gábina Slabá, se představila na pálce BA 1000 a čtyřmi staženými body. Tým podal soustředěný a bojovný výkon a finále si po sérii hitů a téměř bezchybné obraně zasloužil.

V 16 hodin zahájila letošní finále americká nadhazovačka Corinne Reinhardt hrající s barvách Snails. Nutné dodat, že naše pálkařky sice slušně kontaktovaly její nadhozy, ale hitem se blýskla jen Tereza Krbcová. Corinne držela náš line-up zkrátka a nedokázali jsme udělat ani jeden bod. Zato soupeřky tlačily na nadhazovačku Eagles Petru Cinkeovou, i v 5. směně střídající Báru Dědkovou. Obrana se nevyvarovala chyb a po oběhnutém homerunu druhé americké posily Danice Arterburn skórovaly kunovické hráčky desátým bodem a utkání skončilo rozdílem.

Nutno dodat, že kunovický tým si během celé soutěže držel vysoký standard hry a dokázal prohrát jen jediné finále extraligového turnaje, a to v červnu u nás v Krči s naším týmem. Tým juniorek Eagles dokázal vylepšit loňské třetí místo z Final Four a dosáhl tak vytýčeného cíle. O zlato jsme bojovali a velice po něm toužili, ale tentokrát byl soupeř nad naše síly.

Vicemistryněmi juniorek do 22 let v softballu se staly:

Kateřina Koubková, Kateřina Roškotová, Anna Beková, Petra Cinkeová, Barbora Dědková, Tereza Černá, Kristýna Chadrabová, Simona Chadrabová, Lenka Jordáková, Marta Kadeřábková, Pavlína Kameníková, Tereza Krbcová, Karolína Kučerová, Tereza Novotná, Migle Paskočimaite, Gabriela Slabá, Eliška Thompsonová, Sabina Vítková, Tereza Vosáhlová, Kamila Folaufová a Gintare Paskočimaite.

Coachové a trenéři: Petr Čermák (Méďa), Jirka Havlík, Daniela Viktorýnová, Aleš Chýle a Lenka Pantůčková.