Extraliga softballu mužů – 14.9.2015

Extraliga softballu mužů – 14.9.2015

Extraliga softballu mužů – semifinále Chomutov – Eagles – 1. hrací víkend.

Po dvou zápasech semifinále ELM je stav utkání 1:1.

V Praze dne 14.09.2015

Extraliga softballu mužů – semifinále Chomutov – Eagles – 1. hrací víkend.

Po dvou zápasech semifinále ELM je stav utkání 1:1.

V sobotu 12.09.2015 jsme jeli do Chomutova na první utkání semifinále extraligy mužů. I když výsledek 7:0 po 6. směně pro Chomutov vypadá jednoznačně, průběh zápasu tomu neodpovídal.

Po čtvrté směně vedl Chomutov 1:0 a to bez jediného dopalu na obou stranách. V pátém inningu se Chomutovu podařilo na dva auty udělat tři body a to asi rozhodlo. Na začátku šesté směny jsme měli dost smůlu, protože po dopalu Jakuba Kopřivy na 7 pálil kapitán Kokoška do zadního pole a všichni jsme si mysleli, že je to dvoumetový odpal. Ale Šesták ho z vypětím všech sil chytil ze vzduchu. Pak přišel od Bendiče náš druhý a bohužel také poslední odpal na Luboše Vrbenského v zápase, což bylo opravdu málo, ale obsazenou 2. a 3. metu jsme domů nedotáhli.

V dohrávce 6. směny se Chomutovu podařilo opět na dva auty udělat tři body a bylo po zápase.

Chomutov měl za zápas 5 odpalů, Luboš hodil 6 x SO. Eagles měly odpaly pouze 2 a Bendič hodil 7 x SO.

V neděli 13.09.2015 jsme nastoupili proti Chomutovu doma na Krči. Bendič udržel první tři pálkaře (Svoboda, Nezbeda, Malý) a šli jsme do dohrávky 1. směny. Za stavu 1:0 při dvou autech a při obsazených metách přišel trochu nečekaný trojmetový odpal Jendy Janouška a rázem jsme vedli 4:0. Johan poslal dalším odpalem Jendu domů. To byl impuls změnit nadhoz a na prkno se postavil Luboš Vrbenský. Ve druhé směně se nám podařilo odskočit na 7:0 díky dvoubodovému HR od Bendiče. Ve třetí směně jsme na první bod Chomutova odpověděli také bodem díky podařené SP. Jenže Chomutov se nevzdával a po páte směně místo rozdílu byl stav 8:4. V šesté směně jsme začali dost zmatkovat při hře ve vnitřním poli a místo jednoduchých autů jsme udělali několik chyb při snaze hrát double play a pak přišly dva odpaly do zadního pole a bylo to 8:8! Hráči Eagles se na Luboše moc nechytali, takže po 7. směně byl nadále nerozhodný stav. To už byl za Eagles na nadhozu Standa Havel, který v 7. i 8. směně udržel Chomutov bez odpalu a my jsme šli do dohrávky tiebraku s vizí udělat jeden bod. To se naštěstí také po dvou ulejvkách od Kopra a Johana podařilo a Honza Svatoň výborným stranovým slidem „doklouzal“ k vítěznému bodu na stav 9:8.

Chomutov měl za zápas 10 odpalů, Luboš hodil 12 x SO, Marek hodil 2 x SO. Hráči Eagles měli 9 odpalů, Bendič hodil 9 x SO a Standa 2 x SO.

Série je tak po prvních dvou zápasech nerozhodná a rozuzlení se odehraje 26.09.na Krči a 27.09. v Chomutově.

Napsal: Radek Janoušek –vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama