Hráči Eagles postoupili do semifinále extraligy mužů! – 7.9.2015

Hráči Eagles postoupili do semifinále extraligy mužů! – 7.9.2015

Extraliga softballu mužů – čtvrtfinále: Eagles – Radotínský SK – sobota 5.9. a neděle 6.9.2015.
Hráči Eagles postoupili do semifinále extraligy mužů!

V sobotu 05.09.2015 jsme jeli do Radotína na první utkání čtvrtfinále extraligy mužů. Na čtvrtfinále, které je nepochopitelně nejenom pro mě, ale asi pro většinu sofballové společnosti, hráno na dva vítězné zápasy. Po 30-ti zápasech v základní části se odehrává play-off ve fázi čtvrtfinále mezi třetím až šestým týmem na dvě vítězná utkání v jednom víkendu. Proč??? Nechápu a nechápou i ostatní! Jen funkcionáři svazu mají své vysvětlení: „Je málo hracích víkendů, chybí nám, není prostor“. Tak mi to zdůvodnilo předsednictvo svazu minulý rok, když jsem jim na jejich jednání řekl, že by se mělo čtvrtfinále hrát na tři vítězná utkání.
Takže o výsledku úspěšné nebo neúspěšné sezóny rozhoduje takto krátké čtvrtfinále?!

Na hřiště v Radotíně přiletěl před zápasem v klubových barvách Eagles všechny hráče povzbudit pták. Nebyl to však orel (toho jsem nesehnal), ale krásný čáp.

Celou hodinku asistoval na hřišti v přípravě hráčů obou týmů a před zahájením utkání se důstojně vznesl a odletěl! Po jarní příhodě se zachráněným papouškem na Krči, je to další zajímavá situace. Asi nám ti ptáci nosí štěstí. Co se asi stane, až přiletí orel. To se i Spectrum bude asi trochu bát.

Pak se začalo. Eagles bez Jonáše na nadhozu, který odletěl na delší čas za velkou louži, bez mladých kluků z Mostu (protože ve stejný moment také hráli 2. ligu – k tomu trochu později). A v první směně jsme díky odpalům Barryho Řízka a Michala Písaře udělali 2. body. Radotín sice hned obsadil metu prvním pálkařem Michalem Vojáčkem, ale nakonec bod nebyl. Stejně tak se podařilo ubránit ve 2-4 inningu hráče Radotína na metách (zůstalo jich tam pět).
V páté směně jsme se do toho pustili a po odpalech Kokošky (Kapitána Luboše Procházky), Barryho Řízka, Jana Kryšpína a Petra Pachla jsme udělali 4 body. V sedmé směně vyslal za plot i nad síť nad plotem Hr Michal Písař a šli jsme do dohrávky 7. směny se skórem 7:0. Radotín sice v této směně uděl dva body, ale Jakub Kopřiva krásnou „rybou“ na devítce udělal druhý aut a Tomáš Benda na nadhozu ukončil zápas SO a vyhráli jsme 7:2. Dobře se nám jelo z Radotína.

V neděli jsme chtěli potvrdit, že sobotní vítězství proti Jardovi Breníkovi a spol nebylo náhodou.
Naše řady posílili mladí juniorští reprezentanti z Mostu Dominik Čech a Dan Černý, kteří nám celý rok ještě s nadhazovačem Martinem Žofkou pomáhali. A také my jim, aby si rychle zvykli na extraligu.
Nevím proč, ale zase nás postihla nepříjemnost v jejich působení za Eagles. Dan Černý nemohl hrát z kraje sezóny kvůli zranění kolene. V jarním ligovém zápase Dominik Čech při tečování Petra Váchy ze Spectra si velmi nepříjemně roztrhnul prst o hrot jeho spike a následovalo šití ve FTN. A málem přišel o ME juniorů. A v prvním inningu nedělního čtvrtfinálového zápasu při krátkém opozitu od Jardy Breníka si při chytání těsně nad zemí a následnému „zaboření“ rukavice do antuky přivodil zranění Dan Černý. Jak se nakonec ukázalo, má zlomenou kost na palci levé ruky!? Ruka je v sádře a sezóna pro něho skončila! Fakt pech a jen pech!
Na nadhozu za Eagles zápas začal Standa Havel, který se po zranění kolena ze zimní lyžovačky vrátil na prkno v pravý fčas (to není pravopisná chyba, to je Standovo terminus technicus jeho příchodu na hřiště).
Začátek první směny nám moc nevyšel a před dohrávkou jsme prohrávali 0:3. Kokoška kontroval sólo Hr na 1:3 a prví inning jsme dalšími odpaly otočili na 4:3. Jsem přesvědčen, že to byl rozhodující moment čtvrtfinalové série, protože jsme vlastně ani jednou s Radotínem v průběhu obou zápasů neprohrávali.
A v letošní sezóně „nerozehraný“ Standa ve svých jedenapadesáti odevzdával po pěti směnách Tomášovi Bendovi zápas za stavu 10:4, mimo jiné se score 6xSO. V jednu chvíli v této páté směně to vypadalo, že Bendič už vůbec nebude muset jít nadhazovat, protože v dohrávce této směny při obsazené první a třetí metě Barry odpálil homerunový odpal do rozdílového stavu. Jenže silný vítr je prevít a odpal, který by normálně asi skončil v potoce, si s balónem zahrál tak, že ho Kořka (Martin Kořízek) chytil metr před plotem a byl z toho jen bod na 10:4. Radotínští pookřáli, začali tlačit, udělali dva body a bylo to najednou 10:6. Pak se však předvedl parádní „rybou“ s rukou klouzající po trávě Petr Pachl a s míčem poskakujícím v rukavici ukončil šestou pálku Radotína.
V poslední směně Radotín obsadil Lukášem Holubem (který sobotní cyklistický dres vyměnil za ten softballový – klobouk dolů, hrál bez letošních odehraných zápasů fakt dobře a je vidět, že Radotínu očividně chybí) a Martinem Novotným za BB první a druhou metu bez autu. Jenže Bedič se kousnul a třemi SO za sebou zápas ukončil.
I když sezóna zaplať pánbůh pro nás ještě nekončí, tak mám pocit, že jsme ze sebe vymáčkli opravdu maximum. Mladí z Mostu přinesli impuls a starší (ne-li staří) se asi restartovali. A Bendič se stal jako nadhazovač kolektivním hráčem, který burcuje spoluhráče k ještě lepším výkonům, toho si vážím asi nejvíce.
Takže jedeme dál. Semifinále proti Lubošovi z Chomutova. Budeme se snažit.

Teď ještě malou připomínku k hernímu systému. Proč se hraje ve stejný víkend 1. a 2. liga mužů a pak dtto žen???
Proč to nejde na střídačku??? 1. liga mužů a 2. liga žen a obráceně. Mě to přijde jednoduché, jen se musí chtít.
Dále. Proč nemůžou hrát hráči 2. ligy starší 23 let střídavě obě soutěže??? Proč??? Protože si svaz myslí, že to není ku prospěchu lig. Že by nepřibývalo hráčů, že by to hráli ti samí v 1. i 2. lize! A kde je chce svaz sehnat? Nikde je nesežene, může být rád, že se softu ještě věnuje tolik hráčů.
Jestli má někdo podobný pocit, že bychom měli činovníky svazu společně oslovit, tak dejte vědět.
Stejně tak mě trápí věc, která se týká naprosto jednoznačného nebezpečí trefení nadhazovačů odpalem. Letos to „zatím jen„ krátkodobým pobytem na JIP odnesl Ondřej Němec z Mostu. A stejný názor má i Matěj Bíža s Tempa, který se mnou o tom diskutoval. Takže bez ohledu na další vývoj letošní ligy, jsem přesvědčen o tom, že funkcionářům svazu budeme muset promluvit do duše, aby naše připomínky k hernímu systému i k ochraně zdraví hráčů brali vážně. A to dřív, než se stane něco, co by nás všechny trápilo!

Napsal: Radek Janoušek –vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama