V sobotu 26. 9. se do areálu Eagles Praha sjelo 8 týmů bojovat o Mistra ČR v baseballu kadetů pro rok 2015. Počasí bylo chladnější ale občas slunečné, takže ideální na baseball.

Během soboty a neděle ráno proběhly zápasy ve skupinách. Ve skupině A byl favoritem tým Třebíč Nuclears. To se nakonec s trochou štěstí i potvrdilo. Zajímavou podívanou přinesl zápas Kotlářky a Hrochů, kde nakonec vítězně odešel tým Hrochů Brno. Kotlářka pak měla nelehkou situaci a k boji o postup do semifinále musela porazit Třebíč. To se nakonec podařilo a ze vzniklého kolečka bylo umístění následující (Skupina A): 1. Třebíč Nuclears, 2. Kotlářka Praha, 3. Hroši Brno a 4. Arrows Ostrava. Ve druhé skupině byl favoritem domácí tým Eagles Praha, kterému se podařilo skupinu vyhrát, když v posledním zápase skupiny porazil Draky Brno 14:4. Umístění ve skupině byla dle očekávání a to následovně (Skupina B): 1. Eagles Praha, 2. Draci Brno, 3. Patriots Liberec a 4. Technika Brno.

Semifinálové zápasy se odehrály hned v neděli večer.

Eagles vs. Kotlářka

Tento zápas byl přehlídkou dobrých pálkařů a dlouhých odpalů. V tomto zápase se pálkařům dohromady podařilo přes 25 úspěšných odpalů. V pěkném a dramatickém zápase nakonec vítězně odešel domácí tým Eagles Praha.

 Třebíč vs. Draci

V tomto zápase dominoval nadhazovač Draků Brno Zdeněk Chvátal, který obdržel na konci turnaje i cenu za nejlepšího nadhazovače. Nutno však říci, že i Lukáš Hlouch z Třebíče házel velice pěkně, bohužel ho nepodržela obrana, která si připsala 5 chyb za utkání. Druhým finalistou se tedy stal tým Draků Brno.

V zápasech o 7. a 5. místo vyhráli favoriti, i když utkání byla těsná a vyrovnaná. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo vyhraje.

Kotlářka vs. Třebíč (zápas o 3. místo)

Začátek zápasu vypadal, že bude v režii týmu Kotlářka Praha. Důraz na pálce byl velký, který však po třetí směně ustál. Vedení 5:0 však nebylo dostačující. Třebíč postupně vytvářela na nadhazovače tlak, který byl tak výrazný, že došlo až ke srovnání skóre na 5:5. Toto Třebíč nabudilo a byla tak k nezastavení. Kotlářka na to již bohužel nedokázala zareagovat a tak se z vítězství radoval tým TŘEBÍČ NUCLEARS.

Eagles vs. Draci (finále)

Tento zápas byl od začátku v režii Eagles Praha. Výborně nadhazující Alex Šrámek tak dával velkou naději Eagles tento zápas dotáhnout do vítězného konce. Dračí útok však velké vedení Eagles stáhl až na rozdíl jednoho bodu a drama finálového zápasů bylo na světě. Pro diváky to byla přehlídka krásných zákroků a pěkných odpalů. V tuto chvíli byl na nadhozu Alex Šrámek vystřídán Markem Slabým, který Draky zastavil až do konce zápasu. Tým Eagles po velice úderném útoku navýšil stav utkání na 18:11, a na to již nepřišla od Draků odpověď.

Letošní mistrovský titul tak slaví tým EAGLES PRAHA.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem za hladký průběh turnaje a vytvoření výborné atmosféry.

STATISTIKY Z TURNAJE

KONEČNÉ POŘÁDÍ

CENA PRO NEJLEPŠÍHO PÁLKAŘE: ŠIMON BLAŽEK (EAGLES)

CENA PRO NEJLEPŠÍHO NADHAZOVAČE: ZDENĚK CHVÁTAL (DRACI)

CENA PRO NEJUŽITEČNĚJŠÍHO HRÁČE: ŠIMON BLAŽEK (EAGLES)

DALŠÍ FOTOGRAFIE