Sen o finále se rozplynul v pátém utkání. Chomutov – Eagles na zápasy 3:2. – 30.9.2015

Sen o finále se rozplynul v pátém utkání. Chomutov – Eagles na zápasy 3:2. – 30.9.2015

Extraliga softballu mužů – semifinále Chomutov – Eagles –2.hrací víkend.

V sobotu 26.09.2015 jsme se utkali s Chomutovem na domácím hřišti ve třetím semifinálovém zápase. Hned první pálkař Chomutova razantně odpálil na druhou metu a Dominik Čech prudký odpal neudržel v rukavici. Bohužel se Chomutovu podařilo Vencu Svobodu dotlačit do bodu. Nám se vůbec nedařilo na pálce, i když za celý zápas zaznamenal Luboš Vrbenský „jen“ 7 x SO.

Po páté směně byl stav 0:1. S vidinou, že v šesté směně půjde na pálku Pavel Lahoda a potom Luboš Procházka a Tomáš Benda, jsme doufali ve zvrat. Jenže místo tří autů a následně možnosti útočit na vítězství se podařilo Chomutovu udělat dva body. Střídání na nadhozu se Standou Havlem přišlo až v 7. směně a to bylo pozdě. Jenže za zápas jsme měli jen jeden hit a jednu metu zdarma. A tak jsme doma prohráli 0:3.

V neděli jsme začali proti Lubošovi dobře. V 1. innigu jsme udělali dva body po odpalech Kokošky, Kryše a Michala Písaře. Chomutov odpalem Petra Pěničky posunul z první mety až do bodu Marka Malého. Ve třetí směně jsme opět bodovali a zvýšili na 4:1. Chomutovu se v dohrávce podařilo snížit na 4:2. V pátém inningu poslal Kokoška HR až na ulici a následně se nám podařilo využít ne úplně jistého výkonu Luboše Vrbenského a udělali jsme další body na 7:1 a Luboše vystřídal Marek Malý. Za Eagles od 5. směny nadhazoval Standa Havel a ve svých jedenapadesáti předvedl skvělý výkon. Chomutovu se podařilo snížit na konečných 7:4 pro Eagles. Sen o finále nadále žil.

V pátém rozhodujícím zápase jsme nezačali vůbec dobře. V 1. směně za stavu 2:0 pro Chomutov a při dvou autech se vnějším polařům Eagles po určitém zaváhání nepodařilo udělat ze vzduchu třetí aut a rázem to bylo 4:0. Ve druhé směně jsme po podařené SP udělali první bod. Jenže v dohrávce druhé směny Chomutov opět na dva auty skóroval. A to tak, že dlouhý a těžký odpal Marka Malého chytal na plotě Petr Pachl a míč mu z rukavice vypadl až za plot a rázem to bylo 6:1. Standa na nadhozu vystřídal Tomáše Bendu, tlak Chomutova se zmenšil, ale náskok se přeci jenom zvyšoval až na 9:1 po 4. směně. V páté směně jsme díky dvoubodovému HR Bendiče odvrátili rozdíl a bojovali dál až do 7. směny. Ke konci utkání jsme se také, bohužel více než bylo potřeba, věnovali hodnocení vcelku nepřesných rozhodnutí rozhodčích, kterým bychom se v méně důležitém utkání asi společně s hráči Chomutova jen zasmáli. Za zmínku ještě stojí HR v podání mladého Dominika Čecha v šesté směně, ale to bylo od nás už všechno a nakonec jsme prohráli 4:10.

Sen o finále se sice rozplynul, ale nemáme se v tomto roce za co stydět. Po loňské sezóně, kdy jsme hráli o udržení v lize, se nám letos podařilo postoupit do semifinále, kde jsme proti v řadě 18-ti násobnému finalistovi Chomutovu byli více než důstojným soupeřem.

Sestavu Eagles jsme oživili mladými hráči (Dominik Čech, Jan Svatoň, Dan Černý, Martin Žofka, Jan Janoušek). Tomáš Benda v zimě zapracoval na tréninku nadhazovače a dotáhnul nás až do play-off, kde mu velmi pomáhal nestárnoucí Standa Havel. Vypořádali jsme se i s tím, že před posledním hracím víkendem základní části a na celé play-off nám odjel za prací v NY nadhazovač Jonáš Mach.

Ještě nás čeká boj o třetí místo s Havlíčkovým Brodem, který měl díky australskému nadhazovači Duncanovi Tysonovi „na lopatě“ Spectrum 2:0, ale Spectrum nakonec třemi výhrami v řadě sérii otočilo a postoupilo do finále.

Napsal: Radek Janoušek–vedoucí družstva Eagles – softball muži.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama