Mistrovství ČR v baseballu U11, 26.9.-28.9.2015 Třebíč – 16.10.2015

Mistrovství ČR v baseballu U11, 26.9.-28.9.2015 Třebíč – 16.10.2015

Účast na MR U11 jsme si vybojovali prvním místem na Poháru ČR U11 (Brno  19.-21.6.2015).

Osm nejlepší ch družstev z Čech a Moravy bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech. K nám byl vylosován Sokol Hluboká nad Vltavou, Hroši Brno a Tempo Titans Praha. První dva ze skupin postupovali do bojů o medaile 3. a 4. ze skupin o umístění na 5. – 8. místě. Pravidlo limitující počty nadhozů vedlo většinu týmů k častému střídání nadhazovačů, což dodržoval i náš tým.

  1. zápas Eagles -Tempo Titans     2 : 7

S Tempem začal na kopci Matyáš Smola a v 1. směně dovolil Tempu pouze jeden odpal, ale hned prvním hráčem, který si po následné chybě spojky doběhl pro bod. Vyrovnali jsme Kubou Kabelkou, který se na metu dostal trefením a pro bod doběhl na sérii pastballů. Ve druhé směně se nevedlo našim dvěma střídajícím nadhazovačům. Soupeř nám nadělil šest bodů při pouze jednom odpalu, ale při pěti BB, dvou E a 1HP. Od třetí směny jsme Tempu již nic nedovolili. Dobře házeli Mates Trčka a Maty Polášek. Zápas ale již byl prakticky rozhodnut. Pouze ve třetí směně jsme upravili konečný stav krásným odpalem Emmy Beňové do pravého pole. Poslala tím pro bod Michala Antoně. Prohranému zápasu dopomohly především prostáté pálky pří dvou strikeoutech. (Eagles K 8, Tempo K 4).

  1. zápas Sokol Hluboká – Eagles   8 : 9

Začínáme na pálce pěkným odpalem Jáchyma Pechláta do levého zadního pole, ale zadák obtížný míč chytá. Za zmínku stojí posun Vasko Koleva (po BB) na 3. metu odpalem Emmy Beňové opět do pravého zadního pole. Za nás nadhazuje Vasko Kolev. Po BB Maláta a je ho krádeži ho posílá pro bod Kovanda odpalem do pravého zadního pole. Vasko uzavírá směnu třetím strikeoutem.                                                                                                   Ve druhé směně získáváme 5 bodů na dvě BB, ulejvku Matyáše Smoly a tři odpaly Jáchyma Pechláta, Vaska Koleva a Emmy Beňové. Hluboká odpovídá 4 body na čtyři BB. Ve třetí směně na tři BB a dva odpaly Kuby Kabelky a Bertíka Pražáka bodujeme dvakrát. Hluboká skóruje na chybu nadhozu a druhého metaře. Ve čtvrté směně odmítáme pálit, dva hráči prokoukají své nadhozy a Hluboká vyrovnává na 2 BB a dva odpaly do vnitřního pole. Stav po čtvrté směně je 7 :7 a dohrává se tiebreakem. Šťastná ruka trenéra vytahuje z dugoutu Michala Antoně, který se odvděčí překrásným odpalem do středu zadního pole, kterým stahuje pro body Matese Trčku a Kubu Kabeleho.  Hluboká pouze jedním bodem snižuje. Hezký dramatický zápas. Orel je ale přeci jenom větší dravec než Sokol.

  1. zápas  Eagles – Hroši Brno 3 : 5

Nedělní zápas s Hrochy nás v případě vítězství měl posunout do boje o medaile. Hrochy jsme v žádném případě nepodcenili, neboť jsme znali sílu zejména jejich pálky (viz statistika z Poháru v Brně). Začátek jejich pálky byl z jejich pohledu výborný – čtyři pálkaři, tři body.; z našeho pohledu nesoustředěnost a dvě chyby (zadní pole, spojka) znamenající tři body, což se v dalším průběhu zápasu ukázalo jako rozhodující.                                                                                                                           V prvních dvou směnách slušně odpálil jen Kuba Kabele a dvoumetovým odpalem Lukáš Přívozník, ale body z toho nebyly. Hroši též nebodovali.  Ve třetí směně opět Hroši dvakrát zabodovali díky dvěma odpalům na střed zadního pole a druhou metu, a díky následné chybě levého zadního pole. I naše pálka dvakrát obživla. Na Šimona Vyklického BB a Bertíkův dvoumetový odpal reagovala Emma Beňová též dvoumetrovým odpalem a poslala je oba domů pro body. Čtvrtou, pátou a šestou směnu jsme udržely Hrochy na třech odpalech a bez bodu. Bohužel i my jsme měli v těchto směnách obsazeny všechny mety na jeden aut, resp. druhou a třetí na 1 aut. Bohužel vždy následovaly 2 prokoukané strikeouty našich nejzkušenějších hráčů. Celých pět směn odházel slušně Šimon Vyklický (dvě BB a šest autů). Šestou směnu dobře odházel Jáchym Pechlát. V dohrávce šesté směny na dva auty odpálil Jáchym Pechlát a Bertík Pražák ho třímetovým odpalem poslal pro bod. Následoval ovšem prokoukaný strikeout našeho nejzkušenějšího hráče a byl konec zápasu i nadějím na lepší umístění. Za zápas jsme měli 7 odpalů a 11 K  (Hroši též  7 odpalů, ale pouze 6K).                                         V kolečku naší skupiny jsme měli ze vzájemných zápasů s Hlubokou a Hrochy horší skóre než Hluboká, a tak jsme ve skupině skončili třetí za Tempem a Hlubokou a před Hrochy.

  1. zápas Eagles – Arrows Ostrava 6 : 4

Na nadhozu začíná Matyáš Smola a odhází necelých pět směn bez bodu a opět v klidu a s přehledem, pole mu to umožnuje téměř bezchybnou obranou. Na dvě BB (Maty Polášek a Jáchym Pechlát) pálí Emma Beňová na 7 a následně 3 ulejvky Vaska Koleva, Kuby Kabeleho a Matese Trčky umožní tři doběhy. V druhé směně získává Vašek Muzikář bod po metě zdarma, dvou pastballech a chybě nadhozu. Ve třetí směně po trefení Vasko Koleva a Matese Trčky posílá ulejvkou Matyáš Smola Vaska Koleva pro bod, a následně na chybu nadhozu dobíhá i Mates Trčka. Ve čtvrté směně má odpal pouze Michal Antoň, ale rychlé tři auty ukončují směnu . Nadějně rozjetou 5. Směnu – dvě obsazené mety ukončují Arrows „K“. Na konci páté směny házel Bertík Pražák, kterého v šesté směně vystřídal Vasko Kolev. V 6. směně „Šípy“ nabraly směr a bodaly do našeho pole. Nejprve Giancarlo pálil do zadního pravého pole a na pastball, odpal Surého a chybu třetí mety doběhl pro bod. Následně Bertík Pražák chytil na 8 luft. Šín složil ulejvku a Všetečka dlouhým sebeobětovacím odpalem poslal Surého pro druhý bod a posunul Šína na třetí metu. Hurt pálí do mezery v zadním poli a posílá pro bod Šína. Špatné zpracování spojky a Pjontek získává druhou metu, ale současně dobíhá pro bod Hurta. Arrows stáhli ze stavu 6:0 na rozdíl dvou bodů. Dostál pálí, ale odpal na první metě zvládá Mates Trčka.

Získáváme tak 5. místo.

Jednoznačně se jedná o zklamání z celkově předvedené hry, která byla jako na houpačce. Krásné zákroky, ale vzápětí zcela základní chyby. Dvě výhry a dvě prohry se soupeři, které jsme v letošním roce již poráželi. Polovině týmu odešla forma. Mnohdy chybělo absolutní soustředění na hru a větší sounáležitost s týmem (v dugoutu se fandilo, pouze když se dařilo, a když se některým hráčům něco nepovedlo, většinou se úplně stáhli a hra ostatních spoluhráčů je najednou přestala zajímat). Hráči zapomínali při pálce na signály a ne vždy respektovali ostatní trenérovy příkazy (po 2. striku rozšířit pálící zónu a neprostát to,…). Na velké množství „K“ snad jenom malou omluvu – každý rozhodčí měl opravdu jinou kapsičku. Nezbývá než začít znovu poctivě trénovat a vítězství opět přijdou.

Baseball je pouze hra, ale výhra přináší více radosti, proto by se mělo vyhrávat.

Viděl a zapsal Pepa

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama