Nový trenér Chlup: “Eagles jsou pro mě výzva“ – 22.10.2015

Nový trenér Chlup: “Eagles jsou pro mě výzva“ – 22.10.2015

Již se stává tradicí, že baseballový A-tým mění po sezoně trenéra. Ani rok 2015 není výjimkou. Po experimentu s kubánským matadorem Hectorem Camejem Rodriguezem přebírá pátý celek loňského ročníku znojemský rodák VLADIMÍR CHLUP. “Eagles jsou pro mě klub s velkým potenciálem“ říká o své nové štaci muž s bohatými zkušenostmi.

Mohl by ses fanouškům Eagles krátce představit?

Je mi 43 let, bydlím v Českém Dubu nedaleko Liberce, jinak jsem hrdým znojemským rodákem. Mám dvě děti. V civilu jsem povoláním učitel. V baseballu se pohybuji už 25 let, v podstatě stejně dlouhou dobu se věnuji i trénování.

Po dvou letech se přesouváš na druhou extraligovou štaci. Jak se zrodil tvůj příchod do Eagles?

Během září se mi ozval Honza Drábek s dotazem, jestli bych nechtěl zkusit fungovat v Praze, a jelikož jsme v Ostravě po vzájemné domluvě ukončili spolupráci, rozhodl jsem se nabídku přijmout. Velkou roli v tom hrál i fakt, že vzhledem k dojezdové vzdálenosti budu účasten i na trénincích, což v Ostravě bohužel nešlo.

Měl jsi i jiné nabídky?

Měl, ale vybral jsem si Eagles, je to pro mě klub s velkým potenciálem, který se nějak stále nedaří naplnit, a to je pro mě výzva.

S jakými cíli do Prahy přicházíš?

Eagles v Praze ztratili pozici jedničky, a to jak výkonnostně, tak i co se hráčského vývoje týče. Chtěl bych pomoci v obou případech a vybudovat tým, jehož základem budou mladí odchovanci. Teprve potom má vhodné doplnění kádru smysl. Zároveň pevně doufám ve trochu stability – pátý trenér v pěti letech o něčem vypovídá.

Jak bude vypadat tvůj realizační tým?

Doposud jsem v každém týmu působil vždy sám, maximálně s dopomocí starších a zkušených hráčů – tady doufám, že se dokážu domluvit s trenéry ostatních kategorií na drobné tréninkové výpomoci, v zápasech pak stejně leží břímě rozhodování na jednom člověku, takže se to asi extra nezmění. Ale vše budeme ještě řešit.

Už si se viděl s hráči?

S hráči jsem se ještě neviděl, chystám se tak udělat v nejbližší budoucnosti. Některé z nich znám již řadu let, prošli mi pod rukama v mládežnických reprezentacích, některé ale znám jen ze hřiště, a tak bude asi chvíli trvat, než se dostaneme na společnou vlnu. O tom bude doufám kvalitní zimní příprava.

Dojde k pohybům v hráčském kádru?

Hráčský kádr je většinou daný především z odchovanců, maximálně vhodně doplněný, ale to je spíš otázka na management klubu. Já budu pracovat s tím, co mi vedení pošle na hřiště, maximálně mohu, po bližším seznámení, říci kde nás tlačí bota. Ale šekovou knížku drží v ruce majitel 😀

V loňském ročníku si ještě, jako trenér Arrows porazil Eagles ve všech zápasech. Víš tedy na čem pracovat, aby byl rok 2016 pro Eagles lepší?

Je to pravda, loni jsme Eagles docela nasekali J, rok předtím jsme zase v Praze dostali napráskáno ve všech třech zápasech a vyhráli jen ty doma. Pro mě jako trenéra mužské kategorie je jednou z největších priorit dobrá týmová atmosféra – už to není o učení se technice baseballových dovedností, ale o strategii a především chuti do hry. Baseball je hra pro kluky, kterou hrají dospělí lidé, a mým úkolem je toho malého kluka v každém muži najít J. Ostatní už přijde samo.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama