Po třech letech se podařilo hráčům Eagles vybojovat bronzové medaile. – 5.10.2015

Po třech letech se podařilo hráčům Eagles vybojovat bronzové medaile. – 5.10.2015

Extraliga softballu mužů – zápasy o třetí místo: Eagles Praha – Hroši Havlíčkův Brod.

Sobotní inning hrůzy!

V sobotu 03.10.2015 jsme se v Havlíčkově Brodě utkali s Hrochy v prvním utkání o třetí místo v ELM. Za HB nadhazoval mladý Michal Holobrádek a šlo mu to náramně. Za pět směn stačil hodit 10 x SO. Po třetí směně byl stav 1:1. Ve 4. innigu se nám podařilo udělat dva body a vypadalo to, že jsme schopni se s nadhozem vypořádat.

Pak však přišla dohrávka „hrůzy“. Po dvou odpalech za sebou došlo ke střídání na nadhozu. Ale ani Standa Havel smršť dalších odpalů nezastavil a nakonec se na prkno vrátil Bendič. Dostali jsme v této směně 9 bodů a rázem jsme prohrávali rozdílem 3:10. A tak také zápas po 5. směně skončil. Jeli jsme domů dost zklamaní, ale řekli jsme si, že nás jeden „blbý“ inning nezlomí.

Nedělní koncert Eagles.

V prvním nedělním utkání jsme do zápasu vstoupili dobře. Ubránili jsme silnou pálku Hrochů, i když se na mety dostal Tonda Beaumont a Karel Kadečka. Po odpalech Bendiče, Baryho a po HR Kokošky jsme vedli 3:0. Tento stav vydržel až do 4. inningu. V páté směně jsme přidali další tři body a opět se na skórování podíleli Bendič a Bary. Také nám pomohly „exkluzivní“ housle v podání Tomáše Musila na dvojce při odpalu Michala Písaře. Jelikož Tomáš Benda nadhazoval výborně, Hroši za šest směn neudělali ani bod. V dohrávce 6-tky vystřídal Havlíčkův Brod na nadhozu Michala Holobrádka. Nicméně Tomáš Siwek se moc neohřál, protože hned první pálkař Petr Pachl poslal míč za plot a vyhráli jsme rozdílem 7:0 po 6. směně.

Do druhého zápasu jsme nic neměnili. Bendič dál výborně nadhazoval a Hroši ne a ne získat alespoň bod. Když už jsme udělali v obraně chybu při pokusu o DP, tak si pro zahozený míč doběhl z 9-tky Honza Svatoň a výborným příhozem na domácí metu nedal Ondřejovi Dibelkovi šanci skórovat.

Hroši nasadili na nadhoz Tysona Duncana, ale ani australská posila limitovaná zraněním kolene nezastavila útok Eagles. Orli bodovali v každém inningu. Po 1. směně to bylo 2:0, po druhé 3:0. Po dohrávce třetí směny jsme vedli už 7:0 po dopalech Kokošky, Kryše, Michala Písaře a HR Petra Pachla. Ve čtvrté směně nepomohlo Hrochům ani střídání na nadhozu, kdy Duncana nahradil Jarda Müller. Obsadili jsme všechny mety, díky BB jsme udělali 8. bod. Pak vše ukončil dvoumetovým odpalem Tomáš Strádal, kdy stáhnul 9. a 10. bod. Po slidu Kryše na domácí metu jsme tak mohli začít oslavovat třetí místo v ELM roku 2015. Zápas skončil po 4. směně 10:0! Tři zápasy o bronz a tři rozdíly, to se asi ještě nestalo.

 

Klečící zleva:

Kapitán – Luboš Procházka (Kokoška) a dcery Agáta a Johanka, Honza Svatoň, Jan Kryšpín (Kryš), Jan Strádal (Johan), Tomáš Strádal (Strády), Jakub Kopřiva (Kopr);

Stojící zleva:

Petr Pachl, Michal Malina, Pavel Lahoda (Pája), Tomáš Benda (Bendič), Bartoloměj Řízek (Bary), Radek Janoušek, Standa Havel, Michal Písař.

Na fotce chybí další hráči, kteří za Eagles pravidelně hráli:

Jonáš Mach (práce v NY), Dominik Čech, Dan Černý, Martin Žofka (za Most kvalifikaci o ELM), Jan Janoušek (hokejista)

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles – softball muži.

Advertisement