Head coach Marek: “O Krči se mi už i zdálo“ – 20.11.2015

Head coach Marek: “O Krči se mi už i zdálo“ – 20.11.2015

Nejen u baseballistů došlo před startem zimní sezony ke změně šéfa lavičky. Po dvouleté vládě Michala Vojáčka přebírá veslo Petr Marek. Nečeká jej lehká úloha z týmu odešlo několik zkušených hráček, které mají zastoupit členky krčské mládežnické líhně. “Juniorky jsou připraveny hrát extraligu“ říká odhodlaně pětadvacetiletý nováček na pozici head coache

Prosím, představ se stručně fanouškům Eagles.

 Jmenuji se Petr, velikost nohy mám 43 a rád jím jinak jsem byl 4 roky asistentem ve Storms Řepy. Víc toho neprozradím. Jen ať mě každý kdyžtak pozná sám.

Jak se těšíš na první angažmá v pozici head coache ?

Těším se velmi. Beru to, jako velkou výzvu. Těším se nejen na coachovaní, ale i na celý tým. Všechny hráčky a i lidi v Eagles. Oproti Storms jsou Eagles celkově kolos. Takže i v tom to bude změna.


Jak se uskutečnil tvůj příchod do Eagles?

Můj příchod se „upek“ poměrně snadno. Zavolal mi Aleš Chýle a sdělil mi, že Eagles mají velký zájem, abych se stal trenérem. Já si vzal nějaký ten čas na rozmyšlenou. Ale když se mi dokonce o tréninku na Krči zdálo, bylo rozhodnuto.

Setkal si se už s novým týmem?

S týmem jsem se setkal. Ne s celým a velmi krátce. Ale během zakončení sezony v hotelu Barcelo jsem již měl tu čest.

S jakými cíli do Eagles Parku přicházíš?

Cíle a vize jsou jasné. Tým je ve velkém přerodu. Probíhá velká generační obměna, a tak je důležité dát všem šanci porvat se o základní sestavu a ukázat, že umí hrát skvělý softball, a že se hraním baví. Samozřejmě chci změnit pár věcí z minulých let.

Koho budeš mít v realizačním týmu?

U sebe bych měl mít domácí posilu Dádu Viktorýnovou. A na tudle spolupráci se opravdu těším.

S týmem se po sezoně rozloučilo několik hráček základního kádru, bude těžké je nahradit?

Samozřejmě, že to bude těžké. Když ze základní sestavy zůstanou pouze tři hráčky, projevit se to zákonitě musí. Ale Eagles podle mě naprosto skvěle pracuji s mládeží, takže juniorky už jsou připravené hrát extraligu. A pokud ne, do sezony připravené budou

Chystají se i nějaké příchody?

Asi to není úplně nezbytně nutné. Samozřejmě na některých postech by to bylo ideální, ale některé překvapeni a návraty se snad povedou. Nechte se překvapit!

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama