Doufám, že s tátou mít ponorku nikdy nebudeme, říká Chlup jr. – 11.4.2016

Doufám, že s tátou mít ponorku nikdy nebudeme, říká Chlup jr. – 11.4.2016

Od letošní sezony bude možno vidět jméno Chlup v dresu Eagles hned dvakrát. Kromě nového trenéra přivítali baseballisté ve svých řadách i syna Marka, který patří k nejnadějnějších hráčům juniorského věku v České republice. Měl jinou volbu než baseball? Jak se těšil do Prahy a jaké má cíle do budoucna?

Díky tátovi jsi byl od mládí na baseballovém hřišti, měl jsi vůbec jinou možnost než hrát baseball?

Táta mě samozřejmě do žádného sportu nenutil, mohl jsem si vybrat sám to, co mě bude bavit. Ale je to hlavně on, kvůli komu jsem si vybral právě baseball. V podstatě hned, jak jsem udělal první kroky, tak jsem měl svoji pálku a rukavici a vždycky jsem s tátou jezdil na zápasy Blesku Jablonec a říkal jsem, že jednou budu hrát třetí metu, jako on, což se pravděpodobně tuto sezonu stane skutečností.

S tátou máš zatím spojenou celou svoji kariéru, nenapadlo tě někdy vydat se do jiného týmu sám?

Zatím jsem o tom nepřemýšlel, ale nevidím v tom žádný smysl, akorát by mi to přidalo problémy s dopravou a tak dále. Když jsme na hřišti, tak se ke mně táta chová úplně stejně, jako k ostatním a jsem pod ním spokojen.

Soutěžíš s tátou?

Jednu sezonu v ČML jsme uzavřeli před sezonou sázku o to, kdo bude mít po základní části vyšší OBP a tu sázku jsem vyhrál. Táta pak musel na každou baseballovou akci nosit triko s nápisem: There is only one good hitter in our family and it’s not me (V naší rodině je jenom jeden dobrý pálkař, a já to nejsem)

Měl jsi někdy s tátou “ponorku”?

Ponorku jsem neměl a doufám, že nepřijde, protože by to mohl být poměrně velký problém. Zatím jsme spolu vždycky vycházeli normálně až na malé výjimky, ale to byla otázka pár hodin.

V letošní sezoně jste spolu v Eagles, jak ses těšil do nového týmu?

Do nového týmu jsem se těšil. Například kvůli skvělému zázemí, které Eagles hráčům poskytuje a také kvůli týmu, ve kterém hrají skvělí hráči, od kterých se můžu něco přiučit a kdykoli mi mohou poradit. Také jsem se těšil na to, že budu moci absolvovat tréninky s týmem, což v Arrows nebylo kvůli vzdálenosti možné.

Jak ses adaptoval do nového prostředí?

Podle mě celkem rychle a dobře, spoustu hráčů už jsem znal a s těmi, s kterými ne jsem se rychle poznal díky týmovým tréninkům 3x týdně

V čem vidíš sílu Eagles?

Sila Eagles je ve skvělém týmu, jako celku. Dokážeme minimálně potrápit každého soupeře, a to je dobrá věc. Nikdo se nevzdává, bojujeme až do posledního autu a to je moc důležité pokud chceme vítězit.

Baseball je tvůj život, jak vypadá tvůj denní/týdenní program?

V zimě trénuju šest dní v týdnu 2x denně. Tolik tréninkových jednotek mám díky sportovnímu gymnáziu, kam chodím. Můžu každý den dopoledne trénovat, když ostatní kvůli škole nemůžou a za to jsem jim moc vděčný. Na začátku zimy se soustředím hlavně na fyzickou přípravu, a čím víc se blíží sezona, tím víc se soustředím na baseballové věci. V sezoně se všechno řídí okolo zápasů, takže záleží, kdy hraju. Většinou mám Extraligu jeden zápas v pátek a dva v sobotu. V neděli další dva zápasy v první lize, čili velmi náročný program časově i fyzicky, ale dá se to zvládat. Důležitá je kvalitní regenerace a hodně spánku. Jeden den v týdnu se snažím mít vždycky volno a zregenerovat se fyzicky i psychicky. Ostatní dny trénuju 2x denně.

Máš čas i na jiné aktivity?

Času je málo, baseball a škola zabere většinu, ale na jiné aktivity se čas vždycky najde. Hodně trénuju sám, takže si tréninky můžu přizpůsobit Díky rodičům, prarodičům a kamarádům jsem tam, kde jsem. Proto si čas na ně najít musím a vždy rád najdu.

Vybudoval sis stabilní místo v kádru juniorské reprezentace, vyhlížíš už ME v Gijonu?

O ME jsem už přemýšlel a moc se na to těším. Tenhle rok musíme vybojovat finále, abychom se kvalifikovali na MS na příští rok. V cestě nám stojí mnoho silných týmů, které musím porazit. Myslím, že letos máme velkou šanci. Věřím, že všichni hráči i trenéři udělají maximum pro to, aby se nám to povedlo. Samozřejmě můj cíl není jen finále, ale zlatá medaile, kterou ještě z ME nemám a věřím, že zlato získáme.

Máš za sebou turnaj v USA, kde jsi reprezentoval ČR ve výběru Evropy v USA, byla to cenná zkušenost?

Z toho turnaje jsem si odnesl mnoho užitečných věcí. Naše vedení se skládalo ze zkušených trenérů a byli tam s námi také bývalí trenéři z MLB. Znovu jsme ukázali, že evropský baseball je na vysoké úrovni, a že se dokáže vyrovnat s nejlepšími týmy na světě. Také mě to skvěle připravilo na sezonu, protože v té době, kdy jsem tam byl, tak v ČR ležel na hřištích ještě sníh a nemohlo se venku trénovat natož hrát zápasy. Doufám, že příští rok budu mít opět možnost se zúčastnit.

Jaké máš cíle do budoucna?

Chtěl bych pokračovat v tom, co dělám. Hlavně se vyhýbat zraněním a hrát baseball každý den. Chtěl bych mít konečně titul mistra Evropy a pomoci Eagles, k co nejlepšímu výsledku v Extralize. Do budoucna bych chtěl dostat šanci hrát baseball na profesionální úrovni, což byl vždycky můj sen.

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama